tel. 691 395 503 | @ organizator@wrocbal.pl
Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1 . FC Zbieranina 11 +16 25
2 . FC Velicante Wrocław 11 +13 23
3 . FC Pivosze 11 +9 21
4 . Zawsze Ostatni 11 +10 20
5 . Fulanito ft. Burger Ltd 11 +8 18
6 . Astech 11 +11 15
7 . Kuehne+Nagel Bielany 11 -5 15
8 . Capgemini 11 -1 14
9 . Auto Truck 11 -2 14
10 . Azzurrobianco 11 -1 10
11 . Brak Sponsora 11 -25 8
12 . Hoist Finance 11 -33 1
Więcej

WROCBAL to Amatorskie Ligi Piłkarskie, które zrzeszają ponad 100 wrocławskich drużyn. W okresie wiosenno - jesiennym organizujemy ligi piłkarskich siódemek, zimą zespoły mogą rywalizować zarówno w lidze futsalu, jak i w lidze piłkarskich szóstek na zadaszonym boisku ze sztuczną trawą.

Więcej
01.04 godz. 19:20, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Kuehne+Nagel Bielany
Capgemini
0 : 3
( 0 : 0 )
Skład: Matuszewski, Przestrzelski, Saferna, Bienias, Lisowski, Kwok, Bielawski, Chlebek, Kościuszkiewicz, Bardziński
Skład: Matczak, Zając, Nowak, Jakimczyk, Rokita, Franckiewicz, Andrzejak, Samson, Stańczyk
30' Marcin Lisowski
33' Marcin Lisowski
39' Fabian Kwok
Zawodnik meczu: Marcin Lisowski (Lider K+N po raz kolejny nie zawiódł, jak na kapitana przystało poprowadził drużynę do premierowej wygranej na otwartych boiskach. Dobry występ ukoronwał zdobyciem dwóch bramek. )
    vs    

Spadkowicz z 1 ligi - Capgemini, swój marsz po powrót do wyższej klasy rozgrywkowej, rozpocznie grając z debiuntem - Kuehne+Nagel Bielanami. K+N zimą na Redeco pokazali się z bardzo dobrej strony, do samego końca walcząc o promocje z 2 ligi. Teraz team Marcina Lisowskiego zadebiutuje na otwartych boiskach Wrocbalu i zobaczymy co tak naprawdę potrafią. "Biali" mają jednak nad Bielanami jedną przewagę - większe doświadczenie grania na orliku, w tym więc zespół Andrzeja Kałuży będzie szukał swojej szansy.

Debiut Bielan na otwartym boisku stawiał wiele pytań - czy drużyna Marcina Lisowskiego sobie poradzi i czy przeniesie swoją świetną grę z hali, na boiska otwarte. Od samego początku nie było widać wielkiej różnicy w grze obu ekip, choć to pierwsze zagrożenie stwarzali sobie podpopieczni Marcina Lisowskiego. W 5 minucie przeprowadzili pierwszą składną akcję. Karol Chlebek ostro zacentował w pole karne, do będącego w nim Fabiana Kwoka, ale Fabian z bliska uderzając...przeniósł piłkę minimalnie koło słupka. W kolejnej akcji swoich sił z dystansu próbował Krystian Bienias, lecz jego mocne uderzenie przeleciało tuż nad poprzeczką. W 10 minucie Marek Matczak powinien wyprowadzić Capgemini na prowadzenie, lecz zamykając akcje Łukasza Nowaka - z bliska przestrzelił! Po tej sytuacji spadkowicz z 1 ligi poczuł "wiatr w żagle" i dość długo okupował pole karne strzeżone przez Bielany. Najpierw Piotr Andrzejak przegrał pojedynek jeden na jeden z Jackiem Matuszewskim, a po chwili dobitka Jacka Jakimczyka, została ofiarnie zablokowana w ostatniej chwili przez obrońcę K+N. Tuż przed gwizdkiem na przerwę Capgemini zmarnowało kolejną groźną sytuację, a na pustą bramkę z bliska nie trafił Robert Franckiewicz! Do przerwy zatem dość szczęśliwie K+N utrzymało remis. 

O ile pierwsza odsłona należała do Capgemini, to w drugiej górowali już gracze debiutanta. W pierwszej akcji K+N powinno objąć prowadzenie. Z bliska Marcin Lisowski próbował zaskoczyć Pawła Stańczyka, ale piłkę zmierzającą do pustej bramki, w ostatniej chwili wybił obrońca. Nie weszli dobrze na drugą połowę "Biali", którzy dali się zdominować. W 30 minucie uporczywe dążenie Bielan do strzelenia gola, zostało ukoronowane, a do siatki trafił nie kto inny jak Marcin Lisowski. No i w tym momencie otworzył się worek z bramkami. Trzy minut później po raz kolejny w roli głównej wystąpił Lisowski, który jak dzieci minął dwóch rywali i sprzed pola karnego, między nogami Stańczyka znalazł drogę do bramki. Dwa szybko stracone gole dobiły Capgemini, które mimo starań nie było wstanie zaskoczyć defensywy dowodzonej przez Jacka Matuszewskiego. Swoje bramki strzelił Lisowski, to w protokle nie mogło zabraknąć Fabiana Kwoka. Minutę przed końcowym gwizdkiem Fabian pięknym strzałem z "małej przewrotki" zaskoczył Stańczyka i tym samym przypieczętował wygraną K+N - 3:0! 

Premierowe starcie Bielan na otwartym boisku zakończyło się wygraną. Z każdą minutą team Marcina Lisowskiego się rozkręcał i pokonał doświadczone Capgemini. Kolejny mecz, który czeka Jacka Jakimczyka i spółkę to starcie z Fulanito ft. Burger Ltd. Kuehne+Nagel Bielany w następnym spotkaniu podejmą także team Pawła Rumina. 


Zawodnik meczu :

Marcin Lisowski (Kuehne+Nagel Bielany)

autor: Michał Pondel
Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? Napisz: m.pondel@wrocbal.pl