31.03 godz. 20:10, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Sokołowski, Wilkiewicz, Kuś, Wieczorek, Dudzik, Wieczorek, Cynar, Kuźniewski, Rył, Kędzierski
Skład: Szymański, Pieńkowski, Plichta, Onufrowicz, Borysewicz, Borysewicz, Halek, Dziura
2' Andrzej Cynar
4' Andrzej Cynar
6' Wojciech Wieczorek
19' Wojciech Wieczorek
35' Andrzej Cynar
14' Filip Borysewicz
Zawodnik meczu: Marcin Sokołowski (Siał postrach w szeregach defensywnych Auto Trucku. To dzięki jego podaniom koledzy zdobywali bramki. To był bardzo udany debiut byłeg zawodnika White Panthers w barwach Velicante.)

Od pierwszych minut zarysowywał się przewaga Pasów, która została udokumentowana trzema szybkimi bramkami. Pierwsze dwie były autorstwa Andrzeja Cynara, który dwukrotnie wykorzystał idealne dogrania Marcina Sokołowskiego.

Bramek koledze pozazdrościł kapitan zespołu - Wojciech Wieczorek, który precyzyjnym strzałem z dystansu powiększył przewagę gości. W kolejnych minutach gracze gospodarzy mieli problem ze stworzeniem sytuacji podbramkowej. Z biegiem czasu, po początkowej dominacji Velicy coraz groźniej zaczęli atakować gracze Zbigniewa Krowickiego.

W 14 minucie po świetnym zagraniu z rzutu rożnego Radosława Plichty bramkę głową zdobył Filip Borysewicz. W odpowiedzi groźnie uderzał Wieczorek, lecz tym razem ta próba okazała się minimalnie niecelna.

W ostatnich minutach pierwszej odsłony emocje w meczu nieco opadły, a wszystko spowodowane było rozgrywaniem akcji w środkowej części boiska. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem na indywidualny rajd zdecydował się Wojciech Wieczorem, który strzałem w krótki róg zaskoczył goalkeepera AT - Marcina Borysewicza. Wynikiem 1-4 zakończyło się pierwsze dwadzieścia minut spotkania.

Druga połowa to totalna dominacja Velicante, gospodarze ograniczali się tylko i wyłącznie do groźnych kontr. Po jednej z nich minimalnie pomylił się Adrian Dziura, którego próba przelobowania Kusia okazała się niecelna.

Od 30 minuty zawodnicy gości opadli z sił i spotkanie nieco wyrównało nam się. Niestety w tym czasie żadnej z drużyn nie udało się stworzyć klarownej sytuacji. W 35 minucie wynik meczu ustalił Andrzej Cynar, który wykorzystał błąd Marcina Borysewicza i strzałem "do pustaka" ustrzelił hattricka.

Gracze Wojciecha Wieczorka okazali się lepsi od Auto Trucku i pewnie ich ograli. Na wyróżnienie zasługuje duet W.Wieczorek-Cynar, który przy wydatnej pomocy Marcina Sokołowskiego zdemolowali "Żółto-czerwonych". W następnej kolejce Velica podejmie Azzurrobianco, ekipa AT postara się zmazać plamę porażki w starciu Astechem.

Marcin Sokołowski (FC Velicante Wrocław)