30.03 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Michał Baraniecki
Skład: Kmieć, Sobański, Waliszewski, Jędrzejewski, Herman, Kropidłowski, Jaworski, Piędel, Sapeta, Jóźwiszyn
Skład: Homa, Stachowski, Miętkiewicz, Obremski, Miętkiewicz, Naliwajko, Buczyński, Krukowski, Rądlewski
31' Marcin Piędel
40' Marcin Piędel
29' Jarosław Miętkiewicz
Zawodnik meczu: Marcin Piędel (Nieustępliwy w obronie, skuteczny w ataku, swoją grą Marcin poprowadził Zbieraninę do zwycięstwa nad Azzurrobianco. Na wyróżnienie zasługuje bramkarz Azzuro - Łukasz Rądlewski.)

Poprzedni sezon w ramach 2 ligi A, "Azzuro" zakończyło na ósmym, a FC na szóstym miejscu. "Czerwone pasy" jesienią pokonały swoich najbliższych rywali pewnie - 6:1. Teraz natrafia się okazja do rewanżu. Nie jest rzeczą niewiadomą, że oba te zespoły walczyć w tym sezonie będą o środek tabeli, ba - o jak najszybsze utrzymanie. W poniedziałek, któraś z tych ekip może zrobić ten pierwszy krok, tak więc emocji zabraknąć nie powinno.

Od pierwszych minut Zbieranina rzuciła się na swojego rywala, lecz nie przyniosło to efektu w postaci zdobytej bramki. Z biegiem czasu spotkanie nieco nam się wyrównało. W 7 minucie wprost w bramkarza rywali uderzył Marcin Piędel, chwilę później wyższość Łukasza Rądlewskiego musieli uznać Herman oraz Jaworski.

Z upływem czasu emocje nieco opadły, co spowodowane było grą w środkowej części boiska. Pod koniec pierwszej odsłony bliski pokonania Rądlewskiego byli Arkadiusz Kropidłowski oraz Michał Herman, lecz zabrakło precyzji w wykończeniu. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra, strzałem głową przelobować goalkeepera starał się Radosław Jaworski, lecz próba okazała się minimalnie niecelna.

W drugiej odsłonie spotkanie bardzo się wyrównało, oglądalismy akcję zarówno pod jedną jak i drugą bramkę. Groźniejsze ataki konstruowali gracze Azzuro, lecz żadnej z ekip nie udało zaskoczyć się bramkarza rywala.

W 29 minucie po podaniu z rzutu rożnego bramkarza zaskoczył Jarosław Miętkiewicz, co spowodowało wielką radość w szeregach gospodarzy. Z prowadzenie zawodnicy Ragazzi cieszyli się bardzo krótki, ponieważ dwie minuty poźniej do wyrównania doprowadził Marcin Piędel, który wykończył kombinacyjną akcję swojej drużyny.

Bramka dająca remis dodała wiatru w żagle graczom czerwonych pasów. Najbliżej zdobycia prowadzenia był dwukrotnie Jerzy Jóźwiszyn. Za pierwszym razem jego strzał z linii bramkowej wybił Rądlewski, a chwilę później po strzale gracza z numerem 2 futbolówka obiła oba słupki i wpadła wprost w rękawice goalkeepera gosodarzy.

W 40 minucie przed polem karnym faulowany był jeden z graczy Pasów. Do piłki podszedł Kropidłowski, dograł ją do Piędela, a ten strzałem w krótki róg zdobył zwycięskie trafienie. Chwilę po tym trafieniu sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Spotkanie minimalnie wygrali gracze Łukasza Kmiecia, którzy zwycięską bramkę zdobylili rzutem na taśmę. W następnym starciu gracze Pasów podejmą Zawsze Ostatnich, Ragazzi zaś "skrzyżuje rękawice" z FC Velicante Wrocław.