tel. 691 395 503 | @ organizator@wrocbal.pl
Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1 . Rycerze Papieru 11 +11 25
2 . Domino 11 +13 24
3 . Żar Tropików 11 +25 22
4 . Diabły 11 +16 21
5 . Fizjoterapia Polska 11 +9 19
6 . Moico 11 +8 19
7 . WSOWL II 11 +14 17
8 . White Panthers 11 -5 14
9 . Geostandard Wrocław 11 -16 12
10 . Hectas 11 -19 9
11 . Czerwone Diabły 11 -23 8
12 . Theron FT 11 -33 -11
Więcej

WROCBAL to Amatorskie Ligi Piłkarskie, które zrzeszają ponad 100 wrocławskich drużyn. W okresie wiosenno - jesiennym organizujemy ligi piłkarskich siódemek, zimą zespoły mogą rywalizować zarówno w lidze futsalu, jak i w lidze piłkarskich szóstek na zadaszonym boisku ze sztuczną trawą.

Więcej
25.06 godz. 18:45, Kuźniki, Sedzia: Damian Nowak
Hectas
Moico
1 : 0
( 0 : 0 )
Skład: Kulesza, Żal, Skowyra, Kalisz, Padziński, Deryło
Skład: Dobosz, Pytel, Gul, Guźniczak, Guźniczak, Zwierzyński, Walczak, Janik, Smardzoch
32' Marcin Janik (Rzut karny)
Zawodnik meczu: Rafał Kulesza (Rafał z braku składu musiał zagrać na bramce i spisał się w niej znakomicie. Jedynego gola puścił z karnego, a gdy drużynie nie szło, brał piłkę i indywidualnymi szarżami chciał pociągnąć swój zespół do walki. )
    vs    

Mecz o przysłowiową pietruszkę w 1 lidze, gdzie pewne utrzymania Moico, walczące o środek tabeli (5 lokatę), mierzyło siły z pewnym degradacji Hectasem. Faworytem tego starcia byli zawodnicy Pawła Dobosza, ale "Pingwiny" chciały godnie pożegnać się z zapleczem Superligi. Niestety już na samym starcie zadanie to wydawało się nieco trudne, bowiem zjawiły się na Kuźnikach w sześcioosobowym składzie, gdzie w roli bramkarza musiał występować nominalny pomocnik - Rafał Kulesza. 

Relacja z meczu :
1' - Rozpoczęcie spotkania.
5' Pierwsza okazja dla Moico na strzelenie gola. Niefortunnie poślizgnął się Rafał Kulesza, mamy pustą bramkę, Krzysztof Walczak to zobaczył i oddał strzał, który poleciał w kosmos...
8' Marcin Janik świetnie obrócił się z obrońcą na plecach i natychmiast oddaje strzał, który na raty łapie Kulesza. 
10' Złe wznowienie piłki przez Kuleszę, ta trafia na głowę Marcina Zwierzyńskiego, który bez zastanowienia uderza, tak, że bramkarz chwyta futbolówkę. 
12' Dwójkowa akcja Bartłomieja Gula z Walczakiem. Bartek podaje do Marcina, ten mu oddaje i zawodnik z numerem "3" mając przed sobą pustą bramkę, trafia wprost w Kuleszę. Po chwili dobitka i piłka wylatuje poza bramkę. 
13' W zasadzie pierwszy groźny strzał Hectasu. Próbuje swoich sił Marcin Kalisz i piłka po jego próbie przelatuje tuż obok bramki.
14' Świetne zgranie piłki przez Pawła Dobosza, do Michała Guźniczaka, ale młody zawodnik Moico strzela wprost w bramkarza i mamy róg! 
15' Kulesza widząc nieporadność swojej drużyny, bierze piłkę w ręce i sobie wypuszcza, wykonując szarżę niemal przez całę boisko. Będąc w polu karnym idealnie odgrywa do będącego pod bramką Adriana Deryło, który nie trafia do "pustaka". To powinien być gol! 
16' Płaski strzał Walczaka, instynktownie nogą do boku odbija Kulesza. 
18' Michał Guźniczak uderza z powietrza, ale jego mocny strzał przed siebie piąstkuje golkiper "Pingwinów". 
19' Deryło zagrywa do Kalisza, a ten mając przed sobą tylko Zbigniewa Guźniczaka - trafia wprost w niego. 
20' Janik dostaje idealną piłkę za plecy obrońców i dysponując dużą ilością czasu i miejsca, w ogóle z tego nie korzysta, przenosząc piłkę wysoko nad poprzeczką! 
20' - Koniec pierwszej połowy.
21' Marcin Pytel z dziecinną łatwością mija obrońcę i oddaje natychmiastowy strzał przy słupku, który Kulesza, broni instynktownie nogami. 
26' Walczak staje oko w oko z Kuleszą i posyła piłkę w kierunku bramki. Gdy wydawało się, że zaraz wpadnie ona do siatki, wtedy, w idealnym momencie Adam Skowyra wybija ją z linii bramkowej. 
28' Ostra centra Marcina Zwierzyńskiego i świetnie w polu karnym zachowuje się Kulesza, który udanie piąstkuje piłkę. 
29' Walczak do Pytela i mocny, płaski strzał teog drugiego - nogami na rzut rożny wybija bramkarz. 
30' Dwa potężne strzały Michała Padzińskiego i dwie fenomenalne interwencje, za trzecim razem Padziński kończy akcje uderzeniem z przewrotki - niecelnym. 
31' Kalisz mocnym strzałem z prawej strony stara się zaskoczyć starszego z rodu Guźniczaków, ale ten po raz kolejny, świetną paradą - ratuje swój zespół. 
32'  (1:0) - Kontra Moico zakończona strzałem Pytela, jednakże pechowo we własnej "szesnastce" interweniuje Skowyra i sędzia Damian Nowak, słusznie odgwizduje "jedenastkę". Do jej wykonania podchodzi Janik i pewnym strzałem wyprowadza swoich kolegów na prowadzenie. 
35' Dwie próby Michała Guźniczaka z dystansu i dwukrotnie pewnie interweniuje Kulesza. 
36' Kalisz w tempo do Deryło i na raty pojedynek z napastnikiem Hectasu wygrywa Zbigniew Guźniczak. 
37' Krzysztof Smarzoch do Marcina Pytela, który z bliska trafia w słupek! 
38' Kalisz w "uliczkę wypuszcza" Deryło, ale tego w porę uprzedza pewnym wyjściem Z.Guźniczak, tym samym zażegnując niebezpieczeństwo. 
40' Szansa Hectasu na wywalczenie remisu. Padziński idealnie zagrywa do Kalisza, w między czasie z piłką mija się Z.Guźniczak i Kalisz ma przed sobą pustą bramkę. Na jego nieszczęście, jak spod ziemi, z asekuracją wyrósł Pytel, który daleko wybija piłkę na róg. 
40'  - Koniec spotkania.

Festiwal zmarnowanych sytuacji - tak można podsumować grę Moico. Ta idolencja strzelecka mogła spowodować, że Hectas miał okazje, aby ugrać nawet punkt. Mecz  bramkarzy, bo tych zawodników trzeba mocno wyróżnić. Ostatecznie "Fuzjoniści" wygrywając 1:0, zapewniają sobie piąte miejsce na koniec sezonu. "Pingiwny" kończą go na dziesiatej lokacie, a to oznacza, że jesienią będą występować z powrotem w 2 lidze. 

Zawodnik meczu :

Rafał Kulesza (Hectas)

autor: Michał Pondel
Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? Napisz: m.pondel@wrocbal.pl
Legenda:
- Gol; - Przerwa w grze; - żółta kartka; - czerwona kartka; - druga żółta kartka;
- kontuzja; - znacząca zmiana; - czas dla drużyny/przerwa w grze.