14.04 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
( 0 : 1 )
Skład: Sokołowski, Trojanowski, Waśkowski, Patałuch, Kotuła, Jankowski, Rusinek, Kulej, Antczak, Wojtasik, Domżalski, Dymowski, Kozłowski, Widziewicz, Brauer, Ratajczak
Skład: Pastuszek, Kadyło, Motyka, Stankowiak, Muczyński, Mazurczak, Bzymek, Wojnaralski, Hutyra
19' Mateusz Antczak
29' Krzysztof Kadyło
30' Mirosław Motyka
33' Jacek Muczyński
34' Mirosław Motyka
Zawodnik meczu: Mirosław Motyka (Grający z numerem 21 zawodnik poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa nad faworytem. Dwie bramki i asysta pozwoliły Diabłom zainkasować ważne trzy punkty.)

Drużyna Jarosława Patałucha na starcie spotka się z Diabłami. Te w poprzedniej kolejce zremisowały w "diabelskich derbach" 1:1 i marzą o premierowej wygranej w sezonie. Ten sam cel przyścieca "Wojskowym", którzy mimo spadku z Superligi - wydają się głównym kandydatem do powrotu. "Czerwoni" dysponują większym doświadczeniem od "Czarnych", ale Ci z kolei to bardzo waleczna, ambitna i wybiegana ekipa. Co zwycięży - rutyna Diabłów, czy młodzieńcza werwa "Żołnierzy"?

Od pierwszych minut oglądaliśmy natarcie w wykonaniu gospodarzy. Bliski pokonania Jakuba Kotuły był Krzysztof Mazurczak, lecz kapitalną interwencją popisał się goalkeeper gości. Chwilę później po strzale Wojnaralskiego futbolówkę z linii bramkowej na rzut rożny wybił Michał Kulej.

Z biegiem czasu coraz większą inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze, lecz tylko dzięki świetnej postawie Kotuły nie oglądaliśmy bramki. Druga reprezentacja WSOWL w niczym nie przypominała kolegów, którzy chwile wcześniej ograli Tifoski... Końcowe minuty spotkania to istna dominacja Diabłów, lecz uderzenia Motyki, Hutyry oraz Schroedera okazywały się zbyt słabe bądź niecelne, aby znaleźć drogę do bramki. Gospodarze atakowali, lecz gola zdobyli goście, a konkretnie Mateusz Antczak, który strzałem z najbliższej odległości otworzył wynik spotkania.

Druga połowa to ponownie zmasowane ataki Diabłów, a po jednym z nich Marcin Hutyra przegrał pojedynek sam na sam z Kotułą. Chwilę później Jakub Sokołowski uderzył w słupek...

W 29 minucie do wyrównania doprowadził Krzysztof Kadyło, który wykorzystał podanie Mirka Motyki. Minutę później było już dwa do jednego, a na listę strzelców wpisał się niezawodny Mirosław Motyka.

Utracone bramki miały negatywny wpływ na Wojskowych... Gracze Jarosława Patałucha po utracie prowadzenia nie potrafili się pozbierać i wyglądali jakby czekali na końcowy gwizdek Arbitra Nicińskiego.

W 33 minucie za faul taktyczny żółtym kartonikiem ukarany został Jacek Muczyński, grający w przewadze Żołnierze... stracili trzecią bramkę... Nieporozumienie Kotuły z obrońcami wykorzystał Mirosław Motyka i na tablicy wyników brzmiał rezultat trzy do jednego.

W ostatnich sekundach meczu bliski zmniejszenia stary do gospodarzy był Jarosław Patałch, lecz jego uderzenie o milimetry minęło bramkę Stankowiaka. Po tym strzale usłyszeliśmy ostatni gwizdek Arbitra.

Gracze Diabłów wykorzystali wszystkie słabości rywala i pewnie zgarnęli komplet punktów. Dzięki temu zwycięstwu gracze Dariusza Pastuszka awansowali na trzecią pozycję w tabeli i w starciu z Żarem Tropików postarają się zaatakować fotel lidera. Druga reprezentacja WSOWL nie zaprezentowała się najlepiej i zasłużenie przegrała... Jeśli gracze Jarosława Patałucha marzą o powrocie do Wrocbalowego raju muszą wziąć się w garść i zacząć walczyć na boisku. Okazja do zmazania plamy już w najbliżej kolejce w starciu z wiceliderem.