08.04 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
( 0 : 0 )
Skład: Pastuszek, Schroeder, Pastuszek, Stankowiak, Muczyński, Mazurczak, Wojnaralski, Hutyra
Skład: Dubiel, Całka, Staśkiewicz, Węgrzyn, Wisiecki, Pondo, Gubański, Woźniakowski, Broniarz
22' Jacek Muczyński
25' Arkadiusz Całka (Rzut karny)
Zawodnik meczu: Marcin Hutyra (Nowy nabytek Diabłów bardzo dobrze wkomponował się w zespół. Waleczny w defensywie gdzie kilkukrotnie przerywał ataki rywala. )

"Diabelskie derby" - tak w skrócie można okreslić to spotkanie. Ciężko jest wskazać faworyta tego pojedynku, choć w lepszych nastrojach powinni byc zawodnicy Dariusza Pastuszka, którzy zimą z powodzeniem występowali w rozgrywkach OFC pod balonem Olimpijskim. Zespół Tomasza Staśkieiwcza natomiast na inaugurację dostał lekcję futbolu od Żaru Tropików przegrywając aż 1:5. Teraz ma szansę się odkuć ale rywal również nie mysli o niczym innym jak o trzech punktach. Jaki więc będzie rezultat tego spotkania?

Początek spotkania to wzajemne badanie się rywali i nieśmiało konstruowane akcje zarówno z jednej jak i drugiej strony. Z biegiem czasu ataki nabierały tempa jednak godnych odnotowania sytuacji było jak na lekarstwo. Większość strzałów w znacznej odległości mijała jedną bądź druga bramkę a te celne nie były na tyle groźne by zaskoczyć któregoś z bramkarzy.

Pierwszy groźny strzał oglądalismy dopiero w 12 minucie. Wtedy to po podaniu Hutyry na bramkę Węgrzyna uderzał Dariusz Pastuszek i centymetrów zabrakło do szczęścia gdyż piłka zatrzymała się na słupku. Chwilę później role się odwróciły - podawał Pastuszek a strzelał Hutyra jednak i w tym przypadku futbolówka nie znalazła drogi do siatki. Nowy nabytek Diabłów kilka minut później zdecydował sie na strzał z około 15 metrów po którym Węgrzyn w bardzo ładnym stylu przeniósł piłke nad poprzeczką. Do końca pierwszej części meczu nie oglądalismy juz sytuacji wartych odnotowania.

Tak w skrócie można podsumować pierwszą połowę w której przez wiekszą część z boiska wiało nudą.W przerwie nie pozostało nam nic innego jak tylko liczyc na to, że zespoły się przebudzą i w drugiej połowie obejrzymy o wiele ciekawsze widowisko.

Początek drugiej części wskazywał na to, że właśnie tak było. W 22 minucie Marcin Pastuszek zagrał na 10 metr do niepilnowanego Jacka Muczyńskiego, a ten precyzyjnym, płaskim strzałem pokonał Wegrzyna otwierając tym samym wynik spotkania. Trzy minuty później mieliśmy juz remis. Szarżujący w polu karnym Paweł Pondo został nieprzepisowo powstrzymany przez jednego z rywali i sędzia Malec bez wahania wskazał "na wapno". Do wykonania rzutu karnego podszedł Arkadiusz Całka i pewnym strzałem tuż przy słupku doprowadzil do wyrównania.

Od tego momentu gra obydwu zespołów ponownie "siadła". Pzez kilka kolejnych minut żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć groźnej sytuacji a nieliczne strzały w znacznej odległości mijały jedną bądź drugą bramkę.

W 34 minucie po zagraniu w pole karne centymetrów zabrakło Broniarzowi by sięgnąć futbolówkę i z bliska wpakować ją do bramki. W odpowiedzi płaskim strzałem z 12 metrów Wegrzyna próbował zaskoczyć Marcin Pastuszek jednak uderzenie zawodnika Diabłów było zbyt lekkie by zaskoczyć goalkeepera rywali.

Do końcowego gwizdka nie oglądalismy już wartych odnotowania sytuacji i ostatecznie po bardzo słabym w wykonaniu obydwu zespołów meczu padł zasłużony remis. W następnej kolejce Czerwone Diabły spotkają się z Fizjoterapią Polska a Diabły o punkty powalczą z WSOWL II.