24.04 godz. 18:40, Kuźniki, Sedzia: Michał Baraniecki
( 0 : 1 )
Skład: Szultk, Ronczkowski, Wykrent, Kubiak, Młynarczyk, Mingin, Kulik, Maksimowski, Nowak, Jaremko
Skład: Antczak, Duda, Sroka, Iwańczak, Różanowski, Łajbiak, Kruk, Stoczkiewicz
18' Mariusz Kubiak
30' Maciej Stoczkiewicz
37' Maciej Stoczkiewicz
Zawodnik meczu: Maciej Stoczkiewicz (Dwoma trafieniami, w dużej mierze przyczynił się do zwycięstwa Blitz Wrocław w ważnym meczu. Boty do 30 minuty prowadziły 1:0.)

Celem Botów na ten sezon jest utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej ale aby się z nią nie pożegnać, ekipa Krzyśka Ronczkowskiego musi zgromadzić jeszcze sporo punktów a nie przychodzi im to łatwo. Blitz natomiast jak zwykle walczy o podium a jako jedyni jak na razie pogromcy aktualnych mistrzów, są zdecydoweanym faworytem do medalu.

Od pierwszych minut tego meczu, Blitz nie wychodził z połowy osłabionego kadrowo rywala. Kilka groźnych strzałów mijało jednak bramkę strzeżoną przez nowy nabytek Botów, Krzystofa Jaremko. Najbliższy szczęścia był w 6 minucie Kruk, którego strzał z lewego sektora pola karnego o centymetry minął dalszy słupek bramki rywala.

W pierwszej części spotkania, Boty nie istniały... aż do 18 minuty. Wówczas po rzucie rożnym wykonywanym przez Michała Szultka, w polu karnym "Błyskawic" świetnie odnalazł się Mariusz Kubiak. Obrońca Botów najpierw z trzech metrów trafił w poprzeczkę ale po chwili z nieco bliższej już odległości umieścił piłkę w bramce wynudzonego przez kilkanaście minut Sroki.

Do przerwy, dość nieoczekiwanie 1:0 dla Botów. Po zmianie stron zespół Ronczkowskiego znów się bronił szukająć okazji do zadania kolejnego ciosu grą z kontry. Opór wytrzymał jednak do 30 minuty bowiem właśnie wtedy do remisu doprowadził Maciej Stoczkiewicz. Pięć minut później mogło być 2:1 dla Blitz Wrocław, po zespołowej akcji ale na drodze Stoczkiewiczowi stanął słupek.

Kluczowym momentem dla tego spotkania była 37 minuta. Iwańczak zakrał prostopadłą piłkę do Stoczkiewicza, ten wyszedł od połowy boiska sam na sam z Jaremko, napastnik Blitz minął bramkarza, który w ostatniej chwili musnął futbolówkę a ta podbiła się do góry. Stoczkiewicz strzałem z głowy skierował ją do opuszczonej bramki beniaminka Superligi.

Na minutę przed końcem spotkania, sędzia Michał Baraniecki podyktował rzut wolny na wysokości lewgo narożnika pola karnego Blitz Wrocław. Boty nie znalazły sposobu na pokonanie Łukasza Sroki i nadziały się na zabójczą kontrę rywala. Jakub Różanowski popędził z piłką sam na sam z Jaremko, po jego lewej stronie do akcji włączył się Kruk ale... kapitan Blitz Wrocław mając na wprost tylko bramkarza oddał fatalnie niecelny strzał obok prawego słupka!

Takie sytuacje z reguły się mszczą ale Botom zabrakło już czasu na stworzenie jakiejkolwiek sytuacji podbramkowej. Blitz zgarniają trzy punkty i robią kolejny krok w kierunku podium.