14.04 godz. 20:50, Leśnica, Sedzia: Rafał Świerczek
( 1 : 1 )
Skład: Malina, Polańczyk, Kopyś, Jakubowski, Podsędek, Zieliński, Pecyna, Zaborowski, Sara
Skład: Żmudziński, Koła, Perucki, Natalli, Kostrzewa, Lewandowski, Sobczak, Jakubowski
12' Łukasz Kopyś
28' Bartosz Zieliński
32' Bartosz Zieliński
35' Łukasz Kopyś
37' Robert Sara
39' Piotr Jakubowski
5' Sebastian Lewandowski
Zawodnik meczu: Łukasz Kopyś (Do spółki z Bartkiem Zielińskim był motorem napędowym RTV Euro AGD w tym spotkaniu. Łukasz wykorzystał dwie dogodne sytuacje i zaliczył asystę. Na wyróżnienie zasługują wspomniany Zieliński oraz Mariusz Malina)

Najciekawszym meczem rozgrywanym w poniedziałkowy, deszczowy wieczór na boisku w Leśnicy był pojedynek superligowców gdzie Orfin Studio podejmował RTV Euro AGD. Lekarstwem na tegoroczną niemoc Orfinu miał być powracający do składu Sebastian Lewandowski.

To właśnie popularny "Lepik" już w 5 minucie po indywidualnej akcji i strzałem z "dużego palca" otworzył wynik spotkania. Błędu przy tym golu nie ustrzegł się Dariusz Polańczyk, który tego dnia występował w roli bramkarza. Kapitan RTV był bliski złapania piłki ale ta odbiła mu się od rąk, nogi i wpadła do siatki.

Trafienie Lewandowskiego podziałało na Euro AGD jak płachta na byka. W 7 minucie zrobiło się bardzo groźnie pod bramką Żmudzińskiego ale bramkarz Orflinu w fenomenalnym stylu obronił strzał Maliny oraz dobitkę Pecyny a ostatni strzał Zielińskiego był już fatalnie niecelny.

W 9 minucie znów bliski szczęścia był Orfin. Po tym jak Mariusz Malina minął się z piłkę, którą mógł dopaść Lewandowski... na posterunku był Dariusz Polańczyk i pewnym wyjściem z bramki zażegnał niebezpieczeństwo. W kolejnej akcji "Lepika", zespół RTV Euro AGD uratował słupek. To był naprawdę bardzo mocny strzał i kto wie czy bramka od strony ul.Krępickiej nie trzesie się do tej pory.

RTV Euro AGD sukcesywnie grał swój futbol co zaowocowało w 12 minucie. Wówczas Łukasz Kopyś doprowadził do wyrównania po dokładnym, prostopadłym podaniu Mariusza Maliny, który znalazł lukę w defensywe Orfinu. Chwilę później Polańczyk z wielkim trudem bronił strzał Janka Peruckiego. W 15 minucie ładną akcję przeprowadził Marcin Podsędek po podaniu Zbyszka Zaborowskiego, napastnik RTV zatańczył z piłką przed linią pola karnego Jacka Żmudzińskiego ale strzelił wysoko nad poprzeczką. Po szybkiej kontrze Orfinu, Maciej Koła trafił w słupek i wciąż było tylko 1:1.

Na trzy minuty przed przerwą kolejny raz, świetnie w bramce Orfin Studio spisał się Jacek Żmudziński. Mąż znanej nam dobrze Tifoski, najpierw wygrał pojedynek sam na sam z Bartkiem Zielińskiem a po chwili pewnie wybronił strzał Roberta Sary, z dystansu. Ostatnie dwie miuty należały jednak do Orfinu, w 18 minucie Polańczyk z trudem złapał piłkę po uderzeniu Lewandowskiego później Sobczak przegrał pojedynek biegowy z obrońcą RTV.

Drużyna Piotra Jakubowskiego była zdziwiona oporem Orfinu Studio i zapowiadała jeszcze odważniejszą grę w drugiej połowie. Potwierdzeniem tych słów była groxna akcja z 24 minuty gdzie po centrze Sary, Zieliński oddał minimalnie niecelny strzał z głowy. Trzy minuty później to Orfin miał dogodną okazję by objąć prowadzenie. Damian Jakubowski przechwycił piłkę na własnej połowie, popędził z nią na bramkę "niebieskich", po chwili zdycydował się lobować Polańczyka ale na przeszkodzie stanął mu słupek bramki rywali.

Niespełna minutę później podobna sytuacja miała miejsce po drugiej stronie boiska, Zieliński przelobował bramkarza Orfinu ale i jemu na drodze stanął słupek. W kolejnej akcju Bartek Zieliński miał już więcej szczęścia, precyzyjnym strzałem wyprowadził RTV Euro AGD na prowadzenie.

Mecz robił się coraz ciekawszy, ataki RTV nie ustawały. W 30 minucie Pecyna w sytuacji sam na sam z Jackiem Żmudzińskim nie trafił w bramkę, minutę później Robert Sara strzałem z własnej połowy przelobował bramkarza Orfinu lecz piłkę zatrzymała poprzeczka. W 32 minucie ładny strzał w światło bramki oddał Łukasz Kopyś lecz tuż przed linią, piłkę wybił przebiegający Marcin Podsędek. Długowłosy napastnik RTV nie przeszkodził już swojej drużynie w kolejnej akcji, kiedy to Kopyś zagrał wzdłuż linii do zamykającego akcję Bartka Zielińskiego. Temu nie pozostało nic innego jak dołożyć nogę i podwyższyć na 3:1.

RTV Euro AGD nie zwalniało tempa, w 33 minucie po strzale Kopysia, Jacek Żmudziński musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności by efektowną paradą wybić piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później górą był już Kopyś, jego strzał zza pola karnego trafił do celu.

Orfin mógł zmniejszyć dystans w 36 minucie gdy to Polańczyk złapał piłkę po podaniu od własnego obrońcy. Sprytny strzał Lewandowskiego przewidział jednak Malina i głową wybił piłkę zmierzającą pod poprzeczkę bramki RTV Euro AGD. Na trzy minuty przed końcem spotkania, Robert Sara otrzymał żółta kartkę za uderzenie łokciem w twarz Janka Peruckiego ale Orfin nie wykorzystał dwuminutowej gry w przewadze. Po zakończeniu kary dla Sary, na boisko wbiegł Piotr Jakubowski i było to prawdziwe "wejście smoka"! Legenda RTV Euro AGD ustaliła wynik spotkania na 5:1 po dokładnym podaniu Marcina Podsędka.

RTV Euro AGD wygrywa pewnie i zasłużenie, Orfin z taką grą będzie musiał szukać punktów do utrzymania w meczach z sąsiadami z tabeli. Jakubowski i spółka powalczą pewnie o drugi w historii medal, w lidze Wrocbal.