05.06 godz. 20:55, Kuźniki, Sedzia: Michał Baraniecki
0 : 1
( 0 : 1 )
Skład: Kuźniewski, Cynar, Wieczorek, Wieczorek, Rył, Buczak, Kędzierski
Skład: Homa, Czuczos, Adamaszek, Furmanek, Ploch, Bekała, Miętkiewicz, Buczyński, Krukowski
2' Wojciech Wieczorek (Rzut karny)
Zawodnik meczu: Jarosław Kuźniewski (Wobec braku bramkarza musiał stanąć między słupkami i znakomicie wywiązał się ze swojej roli. Zachował czyste konto a w końcówce spotkania popisał się dwoma świetnymi interwencjami.)

Velicante wciąż ma nadzieję, że uda im się zająć drugie miejsce w tabeli dające prawo gry w barażach o pierwszą ligę. Aby tak się stało zawodnicy Wojciecha Wieczorka powinni zdobyć komplet punktów w dwóch ostatnich spotkaniach i liczyć na to, że zajmujące aktualnie drugą pozycję w tabeli Diabły zgubią punkty. Pierwsza przeszkoda dla Velicante to solidnie grający Azzurrobianco, który z pewnością będzie wymagającym rywalem.

1' Oba zespoły zagrają dzis bez nominalnych bramkarzy. W bramce Velicante ujrzymy Jarosława Kuźniewskiego a w Azzurrobianco ich kapitana Łukasza Homę.
2'  (0:1) - Po dośrodkowaniu w pole karne jeden z zawodników Azzurrobianco zagrywa piłkę ręką a sedzia dyktuje rzut karny, który na bramkę zamienia Wojciech Wieczorek
4' Rzut wolny z około 15 metrów. Do piłki podchodzi Sylwester Furmanek jednak jego uderzenie trafia w mur.
6' Homa broni strzał Wieczorka zza pola karnego.
9' Niecelnie z dystansu uderzał Andrzej Cynar.
11' Janusz Adamaszek decyduje się na strzał z 15 metrów a piłka w minimalnej odległości mija bramkę.
13' Kolejne uderzenie Adamaszka, kolejny raz niecelne.
14' Po dośrodkowaniu z rzutu roznego uderzał Przemysław Kędzierski jednak piłka minęła światło bramki.
17' Tym razem Kędzierski uderzył precyzyjniej jednak zbyt lekko i Homa nie miał kłopotów ze złapaniem piłki.
22' Homa bez problemów łapie piłkę po strzale Wieczorka.
25' Cynar otrzymał podanie w pole karne od Wieczorka i natychmiast uderzuł jednak piłka przeleciała obok bramki.
27' Po dośrodkowaniu z linii autowej Adamaszek strzelał głową jednak niezbyt precyzyjnie i piłka minęła bramkę.
29' Ryl zagrywa do Wojciecha Wieczorka, ten prawą stroną wbiega w pole karne i uderza na bramkę jednak Homa wybija piłkę na rzut rozny.
31' Homa wybiega z bramki i interweniuje tuż przy linii autowej. Gracze Velicante szybko rozgrywają aut chcąc wykorzystać jego nieobecność w bramce. Dośrodkowanie Wieczorka po którym Cynar z 7 metrów nie trafia do pustej bramki.
34' Adamaszek wycofuje piłkę przed pole karne do nadbiegającego Bekały, który uderza płasko po ziemi jednak Kuźniewski w dobrym stylu broni to uderzenie.
38' Jarosław Kuźniewski popisuje się znakomitą interwencją i przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale Mariusza Buczyńskiego.
39' Rzut wolny dla Velicante dwa metry od linii bocznej boiska. Jacek Wieczorek mocno zagrywa w pole karne jednak Cynar nie sięga głową piłki.

Velicante odnosi bardzo cenne zwycięstwo, które przedłuża ich nadzieję na grę w barażach o pierwszą ligę. Trzy punkty nie przyszły im jednak łatwo. Rywal postawił trudne warunki i był wymagającym przeciwnikem jednak nie potrafił znaleźć sposobu na pokonanie dobrze spisującego się w bramce Jarosława Kuźniewskiego. W swoim ostatnim spotkaniu Velicante spotka się z Czarnym Bykiem. Ragazzi mają natomiast do rozegrania jeszcze dwa mecze a ich pierwszym rywalem będzie FC Zbieranina.

Jarosław Kuźniewski (FC Velicante Wrocław)

autor: Marcin Milczanowski