03.06 godz. 20:10, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
2 : 2
( 0 : 0 )
Skład: Skawiński, Paradyż, Marczak, Sadowski, Bednarz, Bukowski, Leszczyński, Kamyczek, Smulski, Zawadzki, Orłowski
Skład: Serwatka, Dobosz, Bednarek, Gul, Świnoga, Szymański, Gorczyński, Gorczyński, Michalik
29' Sebastian Bednarz
33' Sebastian Bednarz
23' Przemysław Świnoga
40' Paweł Gorczyński
Zawodnik meczu: Mateusz Skawiński (Znakomita postawa bramkarza RedKnee. Kilka razy swoimi świetnymi interwencjami ratował zespół przed utratą bramek.Na wyróżnienie zasłużył również autor dwóch trafień Sebastian Bednarz)

Wciąż mające szanse na zajęcie drugiej pozycji w grupie Moico spotka się z walczącym o utrzymanie RedKnee. Ekipa Pawła Dobosza przed rozpoczęciem sezonu typowana była jako główny faworyt do awansu jednak rzeczywistość okazała się inna i pozostaje im walka o zajęcie miejsca dającego grę w barażach. RedKnee natomiast jako debiutant przezentuje się nieźle. Gromadzi punkty i nadal ma szanse zachować drugoligowy byt. Faworytem wydaje się być zespół Moico jednak byc może Dominik Kaczmar i spółka postarają się sprawić niespodziankę i zdobędą w tym spotkaniu jakieś punkty...

2' Bednarek otrzymuje podanie w pole karne i przerzuca piłkę nad bramkarzem RedKnee, dopada do niej Przemysław Świnoga i z 3 metrów trafia w poprzeczkę!
5' Robert Leszczyński mocno uderza zza pola karnego jednak wprost w ręce Michalika.
8' Było blisko samobójczego trafienia! Serwatka mocno zagrał w pole karne a piłka odbiła sie od Karola Zawadzkiego i trafiła w słupek!
10' Paweł Gorczyński wycofuje piłkę na 7 metr. Serwatka mocno uderza na bramkę jednak świetną interwencją popisuje się Skawiński i wybija piłkę na rzut rożny.
12' Tym razem moglismy być świadkami samobójczej bramki po drugiej stronie boiska! Po zagraniu obrońcy Moico do bramkarza ten przepuścił piłkę pod nogą, na szczęście futbolówka minęła bramkę i wyszła na rzut rożny.
15' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nieclny stzrał głową oddał Marczak.
16' Gorczyński do Świnogi na 9 metr. Bardzo mocne uderzenie zawodnika Moico jednak znakomicie interweniuje Skawiński.
17' Kolejna okazja dla Moico na objęcie prowadzenia. Tym razem dośrodkowania Świnogi nie wykorzystał Bartosz Gul i strzałem głową posłał piłke obok bramki.
20' Kontra graczy RedKnee. Kamyczek mocno dogrywa w pole karne jednak to zagranie przecina Michalik uprzedzając jednego z zawodników rywali.
23' (1:0) - Maciej Szymański podaje do Przemysława Świnogi. Zawodnik Moico wbiega z piłką w pole karne i płaskim strzałem otwiera wynik spotkania.
25' Damian Serwatka mija rywala przed polem karnym i oddaje mocny strzał jednak znakomicie interweniuje Skawiński.
27' Rzut wolny dla RedKnee z około 15 metrów. Do piłki podchodzi Bednarz jednak uderza bardzo niecelnie.
29' (1:1) - Sebastian Bednarz dostaje podanie do boku pola karnego, schodzi do środka i precyzyjnym strzałem doprowadza do wyrównania.
30' Tym razem rzut wolny dla zespołu Moico a jego wykonawcą Łukasz Bednarek. Mocne uderzenie napastnika Moico na rzut rożny wybija Skawiński.
33' (1:2) - Fatalne zachowanie zawodników Moico, którzy poszli do przodu i pozostawili Sebastiana Bednarza bez opieki! Zawodnik RedKnee dostał piłkę na połowie boiska, nieatakowany przez nikogo ruszył na bramkę i w sytuacji sam na sam pewnym strzałem pokonał Michalika.
34' Gracze RedKnee wychodza w sytuacji 3 na 1! Fatalną decyzję podejmuje jednak Robert Leszczyński, który zamiast podawać do lepiej ustawionych partnerów decyduje sie na strzał a piłka w znacznej odległości mija bramkę.
39' Serwatka uderza z linii pola karnego, piłka trafia w obrońce rywala i spada pod nogi Pawła Gorczyńskiego. Napastnik Moico uderza z 5 metrów jednak kapitalną interwencją popisuje się Skawiński, który broni to uderzenie.
40' (2:2) - Ależ dramat zawodników RedKnee! Tracą oni bramkę w ostatniej akcji spotkania! Serwatka mija dwóch rywali dogrywa w pole karne do Pawła Gorczyńskiego a ten mocnym strzałem pokonuje Skawińskiego. Sędzia nie pozwala już rozpocząć gry od środka i gwiżdże koniec meczu!
40' - Koniec spotkania.

Bardzo ciekawe i interesujące spotkanie z duża ilością podbramkowych sytuacji. Gracze RedKnee zaprezentowali się bardzo dobrze na tle wyżej notowanego rywala jednak nie zachowali czujności do ostatnich sekund i tracąc bramkę w ostatniej akcji meczu stracili również niezwykle cenne dwa punkty potrzebne w walce o utrzymanie. Dla Moico remis w tym spotakniu oznacza, że mają oni już tylko iluzoryczne szanse na zajęcie drugiego miejsca w tabeli. W następnej kolejce ekipa Pawła Dobosza spotka się z ACN FC, RedKnee natomiast zagra z Wratislavia-Bio.

Mateusz Skawiński (RedKnee)

autor: Marcin Milczanowski
Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? Napisz: milka@wrocbal.pl
 - Gol; - Przerwa w grze;  - żółta kartka;  - czerwona kartka;  - druga żółta kartka;
 - kontuzja;  - znacząca zmiana;  - czas dla drużyny/przerwa w grze.