26.05 godz. 19:20, Kuźniki, Sedzia: Michał Hnatkiewicz
2 : 8
( 1 : 4 )
Skład: Przybysławski, Chrzan, Kozaczuk, Sitek, Rojek, Rzepczyński, Kot, Girulski, Ganbold, Dziaczyszyn
Skład: Gąsowski, Gawziński, Kwiecień, Gmerek, Sokalski, Aguilera
4' Krzysztof Rzepczyński
9' Wojciech Sitek
15' Rafał Kozaczuk
16' Krzysztof Rzepczyński
25' Kamil Gąsowski (Gol samobójczy)
32' Robert Girulski
38' Paweł Dziaczyszyn
40' Paweł Dziaczyszyn
20' Adam Gmerek
38' Patryk Gawziński
Zawodnik meczu: Paweł Dziaczyszyn (Najgrożniejszy zawodnik w szeregach zwycięzców. Swój dobry występ udokumentował zdobyciem dwóch bramek)

Asplex po świetnym początku sezonu plasował się w czołówce tabeli jednak w późniejszych meczach gracze tej drużyny spuścili z tonu i z walki o awans zrobiła się walka o pozostanie w gronie drugoligowców. Pivosze natomiast fatalnie rozpoczęli sezon notując trzy porażki na początek jednak Paweł Chrzan wstrząsnął drużyną co poskutkowało odniesieniem trzech zwycięstw i wydostaniem się ze strefy spadkowej. Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli co zapowiada ciekawą walkę o zdobycie trzech punktów.

1' Asplex wystąpi dzis w zaledwie sześcioosobowym składzie co już na początku spotkania znacznie zmniejsza szanse tej drużyny na sukces. Dodatkowo nie mają oni nominalnego bramkarza i miejsce pomiędzy słupkami zajmuje napastnik Rafał Sokalski.
1' Sitek zagrywa w pole karne do Kozaczuka a strzał kapitana Piwoszy na rzut rożny wybija Sokalski.
4' (0:1) - Krzysztof Rzepczyński po podaniu Pawła Chrzana wpada w pole karne i strzałem w długi róg otwiera wynik spotkania.
7' Niecelne uderzenie Dziaczyszyna zza pola karnego.
9' (0:2) - Wojciek Sitek wykorzystuje dogranie Chrzana i zdobywa drugą bramkę.
10' Po uderzeniu Adama Gmerka piłka trafia w słupek!
12' Gangamurun Ganbold niepilnowany w polu karnym oddaje strzał jednak piłka trafia tylko w boczną siatke.
14' Patryk Gawziński minął dwóch rywali przed polem karnym i płasko uderzył jednak Kot nie dał się zaskoczyc.
15' (0:3) - Rafał Kozaczuk uderza zza pola karnego a piłka po rykoszecie wpada do bramki.
16' (0:4) - Krzysztof Rzepczyński dostał podanie w pole karne i mocnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce.
20' (1:4) - Kamil Gąsowski podaje do Adama Gmerka a ten w sytuacji sam na sam zdobywa bramkę.
20' - zmiana w bramce zespołu Asplex. W drugiej części spotkania między słupkami ujrzymy Adama Gmerka.
22' Kontra w wykonaniu Piwoszy. Strzał Chrzana broni jednak Gmerek.
24' Po dośrodkowaniu Sitka obok bramki głową uderzał Chrzan.
25' (1:5) - Wojciech Sitek podaje do Wojciecha Rojka, ten mocno zagrywa w pole karne a piłka odbija sie od Kamila Gąsowskiego i wpada do bramki. Samobójcze trafienie na koncie zawodnika Asplexu.
26' Gmerek broni uderzenie pietą Dziaczyszyna z pięciu metrów.
30' Dwie świetne interwencje Marka Kota. Pierwsza po strzale Gawzińskiego druga po dobitce Aguilery.
32' (1:6) - Robert Girulski niepilnowany w polu karnym bez problemu umieszcza piłkę w bramce.
33' Kot broni mocne uderzenie Aguilery z 8 metrów.
36' Dziaczyszyn nie wykorzystuje dobrej okazji nieprecyzyjnie strzelając z pola karnego.
38' (2:6) - Dwójkowa akcja graczy Asplexu którzy kilkoma podaniami rozklepali obronę rywala. Ostatecznie akcję wykończył Patryk Gawziński wykorzystując podanie Sokalskiego.
38' (2:7) - Faul tuż przed polem karnym. Rzut wolny na bramkę zamienia Paweł Dziaczyszyn.
40' (2:8) - Wynik spotkania ustala Paweł Dziaczyszyn strzelając do pustej bramki po podaniu Rojka.

Jak można było przewidzieć osłabiony Asplex nie miał szans na podjęcie skutecznej walki z rywalem. Porażka w tym spotkaniu sprawia, że gracze Adama Gmerka spadają na miejsce tuż nad kreską natomiast FC Piwosze dopisują kolejne trzy punkty do swojego dorobku co pozwala im odskoczyć od zespołów znajdujących się w strefie spadkowej. W następnej kolejce ekipa Pawła Chrzana spotka się z Azzurrobianco natomiast Asplex zagra z walczącym o awans do 1 ligi FC Velicante Wrocław.