05.05 godz. 19:20, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
9 : 1
( 5 : 1 )
Skład: Kmieć, Jędrzejewski, Herman, Woźniak, Kosiński, Kropidłowski, Mąka
Skład: Dudzik, Kuś, Wilkiewicz, Kuźniewski, Cynar, Wieczorek, Wieczorek, Rył, Buczak, Kędzierski
12' Aleksander Kosiński
7' Andrzej Cynar
15' Krzysztof Buczak
17' Wojciech Wieczorek (Rzut karny)
18' Andrzej Cynar
20' Wojciech Wieczorek
22' Andrzej Cynar
35' Arkadiusz Kropidłowski (Gol samobójczy)
36' Wojciech Wieczorek
38' Andrzej Cynar
Zawodnik meczu: Andrzej Cynar (Bardzo grożny pod bramką rywali, występ zakończył z czterema bramkami na koncie.)

Patrząc w niedaleką przeszłość można poczuć się bardzo zdziwionym, jeszcze kilka sezonów wstecz obie ekipy z dużym powodzeniem rywalizowały w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kłopoty kadrowe sprawiły, że obecnie FC Zbieranina jak i Velicante Wrocław FC muszą tułać się po drugiej lidze. Sytaucja drużyny Łukasz Kmiecia jest kiepska, ostatnie miejsce w tabeli i zerowy dorobek punktowy chluby nie przynosi, drużyny Velicante natomiast po kiepskim starcie powoli łapie wiatr w żagle. Na bezpośrednią konfrontacje kapitan Zbieraniny miał do dyspozycji zaledwie siedmioosobową kadrę, a w porównianiu z poprzednim meczem było bardzo dużo zmian. Ekipa Wojtka Wieczorka powoli stabilizuje skład i na mecz pojawia się w tym samym składzie. Początek spotkania był dość wyrównany, obie ekipy nie forsowałały tempa gry. W okolicach siódmej minuty Andrzej Cynar uprzedził Kosińskiego i z bliskiej odległości otworzył wynik meczu. Nie minęło pięć minut i mecz rozpoczął się od nowa, Aleksander Kosiński rehabilituje się strzelając wyrównującą bramkę w zamieszaniu podbramkowym. Chwilę później Zbieranina mogła wyjść na prowadzenie, mocny strzał z dystansu Łukasz Kmiecia z wielkim trudem bramkarz sparował na poprzeczkę. Gdy zawodnicy Zbieraniny nieco się wyszumieli do głosu doszli zawodnicy Velicante, w krótkim odstępie czasu drużnyna grająca w pasiastych strojach aż trzyktrotnie skarciał rywala i można było rzec, że jest już po meczu. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof Buczek, Andrzej Cynar oraz dwukrotnie kapitan Wojciech Wieczorek. Do przerwy Velicante prowadziło 5:1. W drugie odsłonie Velicatne szybko pozbawiło rywali jakichkolwiek szans na dobry wynik, swoją trzecią bramkę w meczu zdobył Andrzej Cynar. Po stracie tej bramki FC Zbieranina poderwała się jeszcze raz, niestety nadzieje i chęci na  zniwelowania przewagi i odrobienie strat pozbawił ich bramkarz Bartłomiej Kuś. Stojący miedzy słupkami golkiper wybronił kilka groźnych strzałów. W 29 minucie po strzale Hermana Kusia uratował słupek. Gdy mijały kolejne minuty a efektów nie było żadnych niechęć do gry w ekipie Zbieraniny wzrastała, zespół Wieczorka skutecznie to wykorzystał strzelając rywalowi jeszcze trzy bramki. Gwoździem do trumy była przede wszystkim bramka samobójcza Arkadiusza Kropidłowskiego. To pokazało nieudolność w dziesiejszym meczu ekipy Łukasz Kmiecia. Końcowy wynik 9:1 potwierdza tylko że przed FC Zbieranina sporo pracy. Velicante zasłużenie wygrywa, dzięki zwycięstwo Wojciech Wieczorek i spółka zbliżyła się do czołówki i wciąż liczy się w walce o awans. W następnym spotkaniu Velicatne Wrocław zagra z Moico, FC Zbieranina podejmnie Wratislavia-Bio