16.04 godz. 17:50, Kuźniki, Sedzia: Adrian Miedziński
2 : 4
( 1 : 0 )
Skład: Homa, Czuczos, Adamaszek, Stachowski, Obremski, Tołłoczko, Miętkiewicz, Ploch, Bekała, Miętkiewicz, Naliwajko, Buczyński, Krukowski
Skład: Krauz, Ibowicz, Gawziński, Centkowski, Kwiecień, Gmerek, Tendaj, Bida, Aguilera
21' Paweł Stachowski
28' Bartosz Naliwajko
29' Janusz Adamaszek
36' Paweł Stachowski
6' Ismael Sedano Aguilera
39' Maciej Krauz
40' Łukasz Centkowski
Zawodnik meczu: Paweł Stachowski (Bardzo pewny w obronie, niezmiernie skuteczny w ataku. Paweł nie tylko z powodzeniem zatrzymywał groźne akcje rywali ale również wpisał się dwukrotnie na listę strzelców.)

Pojedynek dwóch drugoligowców ze środka tabeli grupy A. Aplex po trzech kolejkach ma na swoim koncie dwa zwycięstwa i remis, Azzurrobianco na tle rywala wypada nieco słabiej bowiem do tej pory wygrał tylko jedno spotkanie i przegrał dwa.

3' Pierwsza, dogodna okazja do zdobycia bramki dla Azzurrobianco, strzał Naliwajko zatrzymał się na poprzece bramki rywala.
5' Tym razem to Asplex mógł objąć prowadzenie, Tendaj zagrał długą piłkę w pole karne, Krauz dołożył nogę ale Tołłoczko końcówką palców sparował piłkę na rzut rożny!
6'  (0:1) - Aspex przeprowadził identyczną akcję jak przed minutą, tym razem dogrywał Gawziński a jako ostatni piłki dotknał Aquilera! Teraz futbolówka znalazła już drogę do bramki!
10' Szybka kontra Azzurrobianco zakończona pewną obroną bramkarza Asplexu.
16' Na placu gry zrobiło się bardzo spokojnie a obie strony próbują jedynie strzałów z dystansu.
21'  (1:1) - Paweł Stachowski otrzymał podanie od Tomka Obremskiego na prawe skrzydło, niemal na wysokości połowy boiska. Jego mocny strzał wylądował w siatce, tuż przy dalszym słupku! Trybuny zawrzały!
27' Jedynym ważniejszym wydarzeniem ostatnich, sześciu minut było odpadnięcie podeszwy w bucie Tomasza Obremskiego. Zawodnik Azzurro już chyba nie wróci do gry, chociaż... przypomniał sobie, że gdzieś w plecaku ma jeszcze sandały.
28'  (2:1) - Bekała podaje do Naliwajko a ten atomowym strzałem zza pola karnego wyprowadza swój zespół na prowadzenie! Na trybunach rozległo się głośnie: "AZURRO! AZURROBIANCO!"
29'  (3:1) - Tym razem Bekała podaje do Adamaszka, który potężnym strzałem zza pola karnego wpodwyższa prowadzenie swojego zespół! Na trybunach po raz kolejny rozległo się głośnie: "AZURRO! AZURROBIANCO!"
31' Tendaj wrzuca piłkę w pole karne rywala, Tołłoczko piąstkuje przed pole karne, Aguilera uderza z pierwszej piłki ta przechodzi obok podnoszącego się z murawy bramkarza ale pustą bramkę asekurował Jarosław Miętkiewicz. Obrońca Azzurro zablokował strzał Aguilery tuż przed linią bramkową!!!
33' Tomek Obremski znalazł sandały ale sędzia Adrian Miedziński nie pozwolił na wejście zawodnika na boisko w takim obuwiu.
34' Kontra Asplexu, Burzyński blokuje strzał Kwietnia.
35' Będzie gol dla Azzurro!!! Naliwajko biegnie niemal od połowy boiska sam na sam z bramkarzem Asplexu!!! Oddaje strzał obok wychodzącego z bramki Centkowskiego...... O Jezus Maria!!! Tylko słupek!!!
37'  (4:1) - Paweł Stachowski dobija swój strzał i jest już 4:1 dla Azuurro!!! Na trybunach dziwna cisza.
38' Rozkrzyczany kibic Azzurro chyba się przebudził! Słychać głośne "AZURRO! AZURROBIANCO!"
39'  (4:2) - Maciej Krauz zmniejsza dystans do rywali.
40' - Centkowski fauluje napastnika Azzurrobianco poza własnym polem karnym, sędzia Adrian Miedziński sięga po żółty kartonik.

Azzurrobianco zdecydoewanie pokonuje pokonuje faworyta dzisiejszego meczu, teraz może spokojnie zabierać się za malowanie pisanek. Asplex musi się zastanowić co dziś poszło nie tak, może robić to podczas skrobania jajek lub siania rzeżuchy. Oba zespoły zobaczymy na boisku dopiero po Świętach Wielkanocnych.