12 . Fizjoterapia Polska - VillaMedica 11 -25 4

24.04 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Hajdamowicz, Świątek, Stencel, Urbaś, Knap, Dębiński, Krukowski, Rumak, Diakowski, Boniecki
Skład: Kotas, Kulawiak, Maleszyk, Pakulski, Stępień, Patałuch, Mosoń, Maziarz, Woźniak, Banaś, Siorak, Kasprzycki, Kotuła
20' Rafał Boniecki
20' Dominik Maziarz
30' Sławomir Mosoń
34' Sławomir Mosoń
Zawodnik meczu: Jakub Kotuła (Bronił wyśmienicie w drugiej części meczu, w końcówce spotkania fenomenalną interwencją uratował cenne oczka pierwszej drużynie.)

Kolejne wielkie derby w lidze Wrocbal. Starcie dwóch drużyn "Wojskowych" zawsze wzbudzało wiele emocji. Jedni i drudzy są obecnie w wyśmienitej formie, młodsza ekipa WSOWL  pokazuje wszystkim, że jest w stanie walczyć z najlepszymi, zespół powoli zachowuje się jak Robin Hood zabiera punkty faworytom a rozdaje słabszym zespołom. W tym spotkaniu o taryfie ulgowej mowy być nie mogło. Początek spotkania tradycyjnie wyglądał nienajlepiej, obie ekipy wiedziały, że czeka ich ważne starcie i nie forsowały zbytnio tempa, jedni i drudzy grali bardzo zachowawczo. Jako pierwszy sygnał do ataku dał król strzelców poprzedniego sezonu Dominik Maziarz, popularny "Mazi" próbował zaskoczyć przeciwnika strzałem z dystansu. W 10 minucie meczu z rzutu wolnego strzelał Krukowski, niestety zbyt mocno i bardzo niecelnie. Trzy minuty później doskonałą okazję na strzelenie pierwszego gola zmarnował Maziarz, napastnik WSOWL I będą praktycznie już sam na sam ale jeszcze pod naciskiem obrońców, minimalnie przestrzelił a piłka dosłownie o centymetry minęła słupek. Dalsze minuty meczu to gra w środkowej strefie boiska. Gdy do końca pierwszej połowy pozostawały sekundy, starszy zespół Wojskowych wyszedł na prowadzenie, podanie Kasprzyckiego pewnie wykorzystał nie kto inny jak Dominik Maziarz, napastnik precyzyjnie uderzył w krótki róg bramki. Odpowiedź WSOWL II była błyskawicza, chwilę po wznowieniu gry Diakowski obsłużył dokładnym podaniem Rafała Bonieckiego, napastnik znalazł receptę na pokonanie Kotuły. Do przerwy  wynik remisowy 1:1. Druga połowa miała nam przynieść sporo emocji. Obie ekipy nie dały za wygraną i zaciękle walczyły o każdy metr boiska. W 25 minucie bliski zdobycia bramki był Mosoń, napastnikowi WSOWL I zabrakło trochę zimnej krwi. Pięć minut później Sławomir Mosoń był już skuteczny, tym razem wykorzystał dobre podanie bramkarza Kotuły i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 32 minucie Mosoń stanął przed kolejną szansą zdobycia gola, tym razem nie doszedł po dobrego podania od Maziarza. Wraz z upływem czasu młodsza drużyna Wojskowych grała bardzo chaotycznie, zespół próbował doprowadzić do remisu lecz brakował cwaniactwa w ataku. Ich nieporadność w ataku mógł wykorzystać Bartek Siorak lecz będąc w doskonałej sytuacji trafił prosto w bramkarza. W 36 minucie WSOWL II przeprowadził znakomitą kontrę, w ostatniej chwili Kasprzycki przechwycił dobre podanie Knapa do Debinskiego i cała akcja spaliła na panewce. W ostatniej minucie Jakub Kotuła w pięknym stylu nogami obronił groźny strzał zza pola karnego Hajdamowicza. Mecz ostatecznie zakończył się minimalnym zwycięstem WSOWL I. W następnym meczu podopieczni Patałucha zagrają z Lex Pistols, WSOWL II podejmnie Blitz Wrocław.