12 . Fizjoterapia Polska - VillaMedica 11 -25 4

15.04 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Michał Hnatkiewicz
2 : 2
( 1 : 1 )
Skład: Malina, Polańczyk, Stopka, Kopyś, Kozaczewski, Jakubowski, Podsędek, Wełna, Szozda, Zieliński
Skład: Kotas, Kulawiak, Maleszyk, Patałuch, Maziarz, Woźniak, Banaś, Kasprzycki, Kotuła
15' Piotr Kozaczewski
17' Adrian Wełna
28' Łukasz Kopyś
19' Dominik Maziarz
36' Paweł Maleszyk
Zawodnik meczu: Łukasz Kopyś (Autor jednej bramki i jednej asysty, na wyróżnienie zasługują również cała linia defensywy RTV Euro AGD z Polańczykiem i Maliną na czele.)
Zawodnicy RTV spotkaniem z aktualnym mistrzem żyli już w poprzednim tygodniu, żeby dobrze wejść w rozgrywki ligi Wrocbal trzeba było uporać się z obrońcą tytułu. Wojskowi rozpoczęli sezon od dwóch zwycięstw i obrona mistrzowskiej korony jest dla nich priorytetem. Ekipa Jakubowskiego z wielkim respektem podchodziła do tego pojedynku, jednakże o bojaźni i oddaniu łatwych punktów nie było mowy. Od początku spotkania gra obydwu zespołów była godna uwagi, jedni i drudzy nie odstawiali nogi i walczyli jak lwy o każdy metr boiska. Pierwszą doskonałą okazję na zdobycie bramki stworzyli sobie zawodnicy RTV, dwójkowa akcja Kopysia z Wełną zakończyła się niecelnym strzałem tego drugiego, pilka poszybowała wysoko nad poprzeczką. W odpowiedzi, po drugiej stronie boiska, swoich umiejętności próbował najlepszy snajper poprzedniego sezonu, Dominik Maziarz, ale również i jego próba była niecelna. W 15 minucie, za krytykę orzeczeń sędziego, żółtką kartkę obejrzał kapitan RTV Euro AGD, Piotr Kozaczewski, grając z przewagą jednego zawodnika WSOWL nie potrafili stworzyć zagrożenia, mało tego po szybkiej kontrze stracili bramkę, z podania Kopysia skorzystał Adrian Wełna. Minutę później Maziarz był bardzo bliski doprowadzenia do remisu, lecz jego strzał w ostatniej chwili zablokował obrońca RTV Euro AGD. W 18 minucie role się odwróciły i teraz bliski podwyższenia wyniku był Dariusz Polańczyk, jego strzał z rzutu wolnego okazał się minimalnie niecelny. Na minutę przed końcem pierwszej połowy Wojskowi zdołali wreszcie doprowadzić do remisu, Maziarz otrzymał piłkę w środkowej strefie boiska, minął trzech obrońców i huknął z dystansu. Futbolówka wpadła tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Błażeja Stopkę. Do przerwy po bardzo szybkim i zaciętnym meczu mieliśmy więc remis 1:1. Druga odsłona spotkania mogła rozpocząć się fantastycznie dla RTV, strzał Mariusza Maliny z dystansu wylądował na poprzeczce. W 25 minucie wojskowi zmarnowali dwie okazje bramkowej, najpierw Maziarz trafił w boczną siatkę a chwilę później Woźniak strzelił wysoko nad poprzeczką. RTV trzy minuty później wyszło ponownie na prowadzenie, dośrodkowanie Maliny na bramkę zamieił Łukasz Kopyś. W 30 minucie przed szansą na podwyższenie wyniku znów stanął Polańczyk, niestety obrońca nie trafił czysto w piłkę po dośrodkowaniu Kozaczewskiego z rzutu rożnego. W 33 minucie bohaterem swojej drużyny mógł zostać nowy nabytek RTV, Bartosz Zieliński, niestety debiutatowi zabrakło szcześcia i Marcin trafił tylko w słupek. W 35 minucie dwie doskonałe okazje na roztrzygnięcie losów spotkania miał Marcin Podsędek, sporym refleksem przy jego strzalach popisał się bramkarz Wojskowych, Mateusz Kotas. Stare powiedzenie mówi, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, skoro RTV bramki nie zdobyli to ją stracili, po strzale Pawła Maleszczyka z bocznego sektora boiska piłka wylądowała w długim rogu bramki strzeżonej przez Stopkę. Obie drużyny niezadowolone z remisu, za wszelką cenę usiłowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, do końca spotkania już bramki nie padły i mecz zakończył się remisem 2:2. Po tym spotkaniu większy niedosyt może czuć RTV Euro AGD, ilość stworzonych sytuacji powinna spokojnie zapewnić im wygraną, teraz punktów trzeba szukać w kolejnych spotkaniach. Drużyna Jakubowskiego jeszcze w tym tygodniu zagra z Lex Pistols natomiast Wojskowi na początku przyszłgo tygodnia podejmna aktualnego lidera Superligi - OKS Sokół Wrocław.