12 . Fizjoterapia Polska - VillaMedica 11 -25 4

08.04 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
Skład: Krysztofiak, Hajdamowicz, Świątek, Stencel, Urbaś, Dębiński, Krukowski, Piwoński, Rumak, Grzesiuk, Diakowski, Boniecki
Skład: Kiełbusiewicz, Smarzyński, Puchacz, Kaczorowski, Jaskowski, Jaśkowiak, Czajka, Danek
3' Rafał Boniecki
5' Michał Krukowski
7' Mateusz Dębiński
10' Rafał Boniecki
2' Bartosz Jaśkowiak
17' Piotr Danek
31' Mateusz Czajka
40' Mateusz Czajka
Zawodnik meczu: Mateusz Czajka (Bardzo dynamiczny przez całe spotkanie. W końcówce meczu wziął ciężar gry na swoje barki i uchronił Wielką Niewiadomą przed porażką.)
WSOWL II przed rokiem byli rewelacją 1 ligi (wówczas 2 liga), w ubiegłym sezonie ledwie utrzymali się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Teraz po inauguracyjnej porażce z djSHOP.PL miało być już tylko lepiej, Wielką Niewiadomą mieli już na widelcu.

Oba zespoły narzuciły błyskawiczne tempo już od pierwszego gwizdka sędziego Huberta Kuta,w 2 minucie Wielka Niewiadoma wyszła na prowadzenie po golu Jaśkowiaka, który popisał się świetnym trafieniem po długim rogu z dość ostrego kąta. Radość z prowadzenia trwała zaledwie minutę, akcję zespołową Wojskowych wykończył Boniecki i zrobiło się 1:1.

Po kolejnych, 2 minutach gry Michał Krukowski strzałem z rzutu wolnego, tuż przy słupku, nie dał szans Kiełbusiewiczowi i teraz to WSOWL mogli cieszyć się z prowadzenia. Wojskowi poszli za ciosem i w 7 minucie prowadzili już... 3:1 !!! Podanie Krukowskiego wykorzystał Mateusz Dębiński i posłał piłkę do bramki Wielkiej Niewiadomej między nogami bramkarza.

W 9 minucie kontaktowego gola mógł strzelić Danek, który otrzymał idealne podanie od Czajki ale piłkę zmierzającą do pustej już bramki w ostatniej chwili wybił Adrian Hajdamowicz. Zamiast z radości po zdobytym golu, kilkanaście sekund później Wielka Niewiadoma smuciła się po stracie czwartej bramki. Po zastosowaniu przez sędziego przywileju korzyści na 4:1 podwyższył Rafał Boniecki.

Na trzy minuty przed przerwą udaną akcję dla Wielkiej Niewiadomej przeprowadził duet Czajka - Danek, którą celnym strzałem wykończył ten drugi. Do przerwy było więc 4:2 dla Wojskowych.

Pięć minut po przerwie Czajka otrzymał idealne podanie od Danka ale wychodząc sam na sam z Rumakiem zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i cała akcja spisana została na straty. Wielka Niewiadoma wciąż atakowała, w 28 minucie Rumak z wielkim trudem wybronił strzał Mateusza Czajki oraz dobitkę Tomka Kaczorowskiego. Nie minęła kolejna minuta gry a bramkarz WSOWL II znów musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności broniąc strzał Danka nogą.

Ataki ekipy Andrzeja Jaskowskiego nie ustawały, w 31 minucie Danek wycofałó piłkę przed pole karne do Czajki, ten huknął jak z armaty i przewaga WSOWL II stopniała do jednej bramki.

Wielka Niewiadoma grała coraz większym pressingiem, Wojskowi wybijali piłkę na uwolnienie poszukując okazji do podwyższenia wyniku w kontrach. Defensywa WSOWL nie wytrzymała jednak naporu dynamicznego Mateusza Czajki, który w 39 minucie urwał się obrońcom, popędził sam na sam z Rumakiem i umieścił piłkę w siatce doprowadzając do wyrównania. Po dobrym widowisku padł sprawiedliwy remis.

Jaskowski i spółka w swoim czwartym meczu zmierzą się z FC Velicante Wrocław, najbliższym rywalem WSOWL II będą Kuźniki.