12 . Fizjoterapia Polska - VillaMedica 11 -25 4

04.04 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
2 : 2
( 1 : 1 )
Skład: Kiełbusiewicz, Sierakowski, Smarzyński, Puchacz, Grabski, Kaczorowski, Jaskowski, Jaśkowiak, Czajka, Szczerbicki, Danek
Skład: Malina, Polańczyk, Stopka, Kopyś, Kozaczewski, Jakubowski, Podsędek, Wełna, Szozda
7' Andrzej Jaskowski
28' Mateusz Czajka
13' Adrian Wełna
24' Adrian Wełna
Zawodnik meczu: Adrian Wełna (Świetny występ pomocnika RTV Euro AGD. Adrian zdobyłdwie bramki i stworzył kilka ciekawych akcji pod bramką rywali.)
Podobnie jak FC Moose, RTV Euro AGD swój inauguracyjny mecz mieli rozegrać w Wielki Piątek. Po przełożeniu spotkań, inauguracyjnym starciem był pojedynek z Wielką Niewiadomą, która miała już za sobą zwycięski mecz z Fizjoterapią Polską.

Nieobecnego bramkarza RTV, między słupkami zastąpił Błażej Stopka, który niejednokrotnie udowodnił już, że ta pozycja również mu odpowiada. Dowodem tego była 4 minuta gdzie Stopka w dobrym stylu wybronił strzał Andrzeja Jaskowskiego. Słabo spisujący się ostatnio kapitan Wielkiej Niewiadomej wreszcie się przełamał ! Trzy minuty później wcisnął piłkę zmierzającą i tak już do bramki RTV, po strzale Adama Puchacza.

RTV Euro AGD, które miało w pamięci zwycięstwo nad rywalem w finale Pucharu Ligi przed dwoma sezonami zdawało sobie sprawę z tego, że z dwukrotnym brązowym medalistą również można wygrać. W 9 minucie minimalnie niecelny strzał nad poprzeczką bramki Wielkiej Niewiadomej oddał Łukasz Kopyś. Przewaga ekipy Jakubowskiego rosła z każdą kolejną minutą.

W 13 minucie rajd Adriana Wełny zakończył się wyrównującym trafieniem. Dwie minuty później bliski szczęścia był Piotr Kozaczewski ale wbiegł zbyt głęboko w pole karne rywali i przegrał pojedynek z Kiełbusiewiczem.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy zakotłowało się pod bramką RTV Euro AGD ale Stopka ostatecznie odprawił z kwitkiem Piotra Danka. Pierwsza część spotkania zakończyła się więc remisem 1:1.

Druga połowa zaczęła się od groźnych ataków RTV Euro AGD, w 22 minucie mocny strzał w kierunku bramki rywala oddał Łukasz Kopyś ale pewną interwencją popisał się Bartosz Kiełbusiewicz. Stojący z boku Maciej Sierakowski zaczął się zastanawiać czy jego pozyscja nie jest zagrożona.

Dwie minuty później Kiełbusiewicz nie miał już szans. Piłka po rzucie rożnym bitym przez Kopysia trafiła pod nogi Adriana Wełny, który pewnym strzałem umieścił ją w siatce. Był to drugi gol pomocnika RTV w tym meczu.

Na odpowiedź Wielkiej Niewiadomej czekaliśmy zaledwie cztery minuty. Nieporozumienie w defensywie RTV wykorzystał Mateusz Czajka i zrobiło się 2:2.

Żadnej z drużyn nie satysfakcjonował remis, obie coraz odważniej atakowały bramkę przeciwnika. W 30 minucie Łukasz Kopyś niecelnym strzałem zakończył zespołową akcję Euro AGD. Dwie minuyt później po drugiej stronie boiska z podania Danka nie umiał skorzystać Adam Smarzyński, którego strzał ofiarnie zablokował Kozaczewski.

Nie minęła minuta a umiejętnościami bramkarskimi musiał wykazać się Kiełbusiewicz. Bramkarz Wielkiej Niewiadomej nogą wybronił strzał Adriana Wełny.

Meczową piłkę zmarnował jednak kapitan Wielkiej Niewiadomej, Andrzej Jaskowski. Świetną akcję lewą stroną przeprowadził Piotr Danek, piłkę zmierzającą do Jaskowskiego celowo odpuścił Łukasz Szczerbicki. Gdy kapitan WN miał przed sobą tylko bramkarza... po prostu nie trafił w światło bramki !!!

W ostatniej akcji meczu sznsę na przechylenie szali zwycięstwa na stronę dwukrotnych brązowych medalistów miał Adam Smarzyński ale z linii pola karnego trafił wprost w Błażeja Stopkę. Spotkanie zakończyło się więc sprawiedliwym remisem. Drugim rywalem RTV Euro AGD będzie WSOWL I, Wielką Niewiadomą czeka trzeci mecz a po przeciwnej stronie boiska stanie WSOWL II.