12 . Fizjoterapia Polska - VillaMedica 11 -25 4

03.04 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Michał Baraniecki
Skład: Krysztofiak, Świątek, Stencel, Knap, Dębiński, Krukowski, Rumak, Grzesiuk, Diakowski, Boniecki
Skład: Guźniczak, Kowalski, Chrzan, Kozaczuk, Janik, Sitek, Rojek, Majchrzak
9' Mateusz Dębiński
19' Rafał Boniecki
24' Michał Krukowski
7' Marcin Janik
18' Marcin Janik
22' Marcin Janik
37' Paweł Chrzan
40' Piotr Kowalski
Zawodnik meczu: Marcin Janik (Ustrzelił hattricka, który pozwolił beniaminkowi pokonać faworyzowanych WSOWL II. )
Po nieudanym sezonie jesiennym, WSOWL II zamierzają wreszcie podbić Superligę. Już w pierwszym meczu będzie im próbował przeszkodzić w tym beniaminek, który awans do najwyższej klasy rozgrywkowej wywalczył dzięki rezygnacji z awansu drużyny Planiko Football Team (obecnie Dizajn Studio FT).

DjSHOP.PL bo taką nazwę nosi teraz ekipa Pawła Chrzana, nie przestraszyła się rezerw mistrzów ligi Wrocbal i od pierwszych minut próbowała narzucić swój styl gry. W 7 minucie okazji na otwarcie wyniku nie zmarnował Marcin Janik, który bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego nie dał szans Damianowi Krzysztofiakowi.

Dwie minuty później WSOWL II odrobili stratę, Mateusz Dębiński płaskim strzałem zza pola karnego pokonał Zbigniewa Guźniczaka i walka o zwycięstwo rozpoczęła się od nowa. Minutę później Wojskowi mogli nawet objąć prowadzenie ale piłka po strzale Bonieckiego minęła dalszy słupek. Nie minęły kolejne dwie minuty gry a nowy nabytek WSOWL II znów błysnął. Tym razem po podaniu Krukowskiego trafił jednak w bramkarza djSHOP.PL.

W 16 minucie Wojskowi zmarnowali kolejną okazję, strzał Michała Krukowskiego z dużymi problemami obronił jednak Guźniczak. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na dwie minuty przed przerwą. Idealne podanie Andrzeja Rojka wykorzystał nie kto inny jak Marcin Janik, król strzelców 2 ligi dopełnił tylko formalności i trafił do pustej bramki.

Na szczęście dla WSOWL, minutę później wreszcie wstrzelił się Boniecki. Napastnik Wojskowych wpadł w pole karne i posłał piłkę do siatki nad rozpaczliwie rzucającym się Guźniczakiem. Do przerwy mieliśmy więc 2:2.

Po przerwie beniaminek znów osiągnął przewagę, w 22 minucie pięknym strzałem popisał się Marcin Janik. Snajper djSHOP.PL zmieścił piłkę idealnie pomiędzy prawym słupkiem a rękawicą interweniującego Piotra Rumaka, który w przerwie zmienił w bramce Krzysztofczyka.

To była istna wymiana ciosów, djSHOW.PL z prowadzenia cieszył się zaledwie dwie minuty gdyż w 24 minucie celnym strzałem z rzutu wolnego po długim rogu popisał się Krukowski.

Kolejną groźną akcję odnotowaliśmy w 35 minucie, wówczas po wrzutce Świątka z rzutu rożnego, minimalnie niecelny strzał z głowy oddał Jakub Grzesiuk.

Chociaż niemal całe spotkanie było bardzo wyrównane to końcówka należała już do beniaminka. W 37 minucie potężny strzał w kierunku bramki rywala oddał Paweł Chrzan, piłka po rękawicy trafiła w słupek a następnie w plecy bramkarza WSOWL i wpadła do siatki.

Chociaż WSOWL II próbowali uratować chociaż jedne punkt to ostatnie słowo należało do djSHOP.PL ! W ostatniej akcji meczu, wynik spotkania na 5:3 ustalił Piotr Kowalski i po wspaniałym widowisku beniaminek pokonał zwycięzców 2 ligi w VIII edycji.

W drugiej kolejce formę beniaminka sprawdzi jeden z najbardziej ututułowanych zespołów w historii naszych rozgrywek - OKS Sokół Wrocław. WSOWL II zmierzą się natomiast z Wielką Niewiadomą.