25.06 godz. 19:05, Kuźniki, Sedzia: Jakub Orliński
( 0 : 0 )
Skład: Wiktorowski, Puchała, Darmochwał, Guziejewski, Murdzek, Skonieczny, Wiktorowski
Skład: Malec, Cyma, Kuciapiński, Mrugacz, Rączkiewicz, Kowalski, Amin
25' Robert Puchała
27' Gabriel Wiktorowski
28' Robert Puchała
31' Gabriel Wiktorowski
33' Marcin Wiktorowski
34' Marcin Wiktorowski
30' Piotr Rączkiewicz
36' Piotr Rączkiewicz
Zawodnik meczu: Marcin Wiktorowski (Tydzień bez MC Donald's zaowocował ! "Wiktor" zdobył dwie bramki i zaliczył dwie asysty. Gdyby koledzy skorzystali z jego podań do miałby o wiele więcej asyst na koncie.)

Zwycięzca tego pojedynku może sięgnąć po najwyżej czwarte miejsce w tabeli. Visionica i Astech to sąsiedzi, którzy do tej pory uzbierali po 15 punktów i plany o awansie muszą przełożyć na kolejny sezon. Po obu stronach boiska "gołe siódemki" bez kilku czołowych graczy. Visionica zagrała bez Nażada Asaad oraz Macieja Leśniewskiego, natomiast Astech głównie bez Mateusza Świerka oraz Darka Szałeckiego, z konieczności po raz kolejny w tym sezonie, na boku obrony zagrał napastnik, Marcin Murdzek.

Astech od pierwszych minut rzucił się na rywala i grał bardzo wysokim pressingiem, Visionica świetnie się broniła a jej bramkarz, Marcin Malec po raz kolejny w tym sezonie musiał wspinać się na wyżyny swoich umiejętności by chronić zespół przed utratą bramki.

Już na początku spotkania Malec w świetnym stylu wybronił dwa strzały Gabriela Wiktorowskiego oraz jeden Roberta Puchały. Chwilę później wygrał pojedynek sam na sam z Marcinem Wiktorowskim, który otrzymał idealne, prostopadłe podanie w pole karne od Marcina Murdzka.

W 10 minucie Astech zmarnował najdogodniejszą okazję do zdobycia bramki w tej części meczu. Marcin Wiktorowski zagrał piłkę między dwoma obrońcami i bramkarzem do zamykającego akcję lewym skrzydłem bratanka. Gabriel mógł strzelić z lewej nogi do pustej już bramki ale szukał prawej kończyny i ostatecznie się poślizgnął. Pięć minut później Wiktorowski obsłużył podobnym podaniem Roberta Puchałę lecz ten wbiegł zbyt głęboko w bramkę i z trudem uderzył futbolówkę.

Visionica wyprowadziła dwie groźne akcje ale jedną świetnie przerwał Damian Guziejewski a drugą wybronił Jędrzej Skonieczny. Czas więc upływał a wynik wciąż był bezbramkowy. Po 20 minutach zaciętej walki, sędzia Jakub Orliński zaprosił obie siódemki na przerwę.

Druga połowa wreszcie obfitowała w bramki ! Wynik spotkania w 25 minucie otworzył Robert Puchała, który skierował piłkę do bramki Malca piętą po podaniu Marcina Wiktorowskiego. Dwie minuty później po indywidualnej akcji, na 2:0 podwyższył Gabriel Wiktorowski.

W 28 minucie było już 3:0 ! Coraz odważniej do akcji ofensywnych zaczął się włączać Marcin Murdzek i to po jego podaniu prowadzenie podwyższył Robert Puchała ale i odpowiedź Visionica Team była błyskawiczna ! Dwójkowa akcja Rami Amin - Piotr Rączkiewicz zakończyła się celnym strzałem tego drugiego.

Astech nie zwalniał jednak tempa i po chwili odrobił wypracowaną wcześniej przewagę. Po raz kolejny w tym spotkaniu błysnął Marcin Murdzek, który pociągnął skrzydłem niemal do linii końcowej, wycofał piłkę do wbiegającego przed pole karne Gabriela Wiktorowskiego a ten strzelił na tyle mocno, że piłka odbiła się od dłoni interweniującego Malca, słupka i... wpadła do bramki !

W 34 minucie, Gabryś popisał się świetnym podaniem między dwóch obrońców do Marcina Wiktorowskiego, który mając przed sobą tylko bramkarza podwyższył prowadzenie na 5:1. Ten sam zawodnik minutę później wykorzystał podanie Damiana Guziejewskiego i mocnym strzałem z powietrza w krótki róg wpakował piłkę do bramki.

Rozmiar porażki, na cztery minuty przed końcem spotkania, zmniejszył Piotr Rączkiewicz, który po raz drugi w tym dniu wykorzystał podanie Ramina Amin. Po widowiskowym meczu w trudnych warunkach atmosferycznych Astech pokonał Visionica Team 6:2 i wskoczył na piąte miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce, Visionica zmierzy się z Rewelacją Sezonu, natomiast Astech podejmie Warkę Wrocław.