06.05 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Michał Baraniecki
( 1 : 0 )
Skład: Maj, Maraj, Maraj, Fuławka, Jakóbek, Jurasik, Stasiak, Padewski, Paździor, Hajduk
Skład: Kuś, Grzegorczyk, Cieślik, Bodzoń, Markowski, Kuś, Poddębniak, Skrzypacz, Trebenda
39' Grzegorz Maraj
20' Borys Poddębniak
24' Tomasz Trebenda
Zawodnik meczu: Łukasz Skrzypacz (Spisał się rewelacyjnie w roli obrońcy, kierował grą kolegów, sam często wyręczał bramkarza Inss-Pol'u w trudnych sytuacjach.)
Obaj debiutanci radzą sobie w naszych rozgrywkach wyśmienicie, obaj zajmują miejsca w czołówce tabeli grupy B, 2 ligi. Faworytem bezpośredniego starcia był Inss-Pol ale Warka zapowiadała wyrównaną walkę oraz swoje zwycięstwo.

Od pierwszych minut spotkania, stało one na dość słabym poziomie w porónaniu do meczu superligowców, który właśnie się zakończył. Oba zespoły grały dość zachowawczo i za każdym razem brakowało tego ostatniego podania oraz wykończenia akcji.

W 8 minucie sprytnym strzałem w krótki róg, Łukasza Maraja chciał pokonać Szczepań Kuś ale bramkarz Warki nie dał się zaskoczyć i wybił futbolówkę na rzut rożny. Pięć minut później strzał w światło bramki Warki oddał Tomasz Trebenda ale brata, tym razem wyręczył Grzegorz Maraj.

Niewykorzystana sytuacja mogła się zemścić w 15 minucie. Akcję prawym skrzydłem pociągnął Dominik Padewski, wrzucił piłkę w pole karne ale Fuławka nie sięgnął jej głową i wciąż było 0:0.

Dopiero w ostatniej akcji pierwszej połowy, zamieszanie w polu karnym Warki Wrocław wykorzystał Borys Poddębniak, który wepchnął piłkę do bramki Maraja będąc już niemal w pozycji leżącej.

Druga połowa rozpoczęła się od gola Tomasza Trebendy, były zawodnik AKA.pl wykorzystał podanie Szczepana Kusia i zeobiło się 2:0. Taki wynik zmusił zawodników Warki do odważniejszej gry co zaowocowało kilkoma, groźnymi akcjami. Jedną z nich zmarnował w 28 minucie Przemysław Hajduk, którego strzał z kilku metrów, instynktownie, jedną ręką wybronił Michał Kuś.

To, że Inss-Pol wciąż zachowywał czyste konto było w dużej mierze zasługą Łukasza Skrzypacza, który spisywał się doskonale w roli obrońcy.

Zawodnicy Warki "walili głową w mur" w 32 minucie Stasiak udrzył mocno z zaskoczenia lecz bardzo niecelnie. Również Inss-Pol nie zamierzał rezygnować ze zdobycia bramki, cztery minuty później Szczepań Kuś mając przed sobą tylko Maraja, trafił prosto w niego.

Na minutę przed przerwą Inss-Pol stracił kuriozalnego gola. Fatalny błąd w obronie popełnił Mateusz Grzegorczyk, który będąc tuż przy linii końcowej boiska zamiast wybić piłkę na róg, nabił Grzegorza Maraja i futbolówka wtoczyła się do bramki lidera grupy A, 2 ligi.

Na wyrównanie zabrakło już czasu i to Inss-Pol wywiózł z Sarbinowskiej 3 punkty. Warkę czeka kolejny ciężki mecz, w którym ich rywalem będą KS Znajomi Sędziego. Inss-Pol czeka na spotkanie na szczycie z Botami.