23.04 godz. 19:50, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
3 : 2
( 2 : 0 )
Skład: Rumin, Jała, Fiuk, Kowalik, Kozłowski, Śliżewski, Stasiak, Przywara
Skład: Maj, Maraj, Maraj, Fuławka, Jakóbek, Jurasik, Stasiak, Padewski, Paździor, Hajduk
33' Michał Śliżewski
37' Marcin Stasiak
15' Dominik Padewski
17' Przemysław Paździor
29' Przemysław Hajduk (Rzut karny)
Zawodnik meczu: Dominik Padewski (Najbardziej aktywny zawodnik tego meczu. Strzelał, asystował, podawał i walczył do upadłego. Kolejny rewelacyjny występ zawodnika Warki Wrocław. )

W drugim wtorkowym meczu spotkały się następujące zespóły, debiutujący w naszych rozgrywkach Team Warka Wrocław i "starzy" wyjadacze WROCBALa Fulanito. W zespole Szachownic z konieczności  na bramce musiał stanąć kierownik zespołi Paweł Rumin. Gra bez nominalnego bramkarza i tylko z jednym rezerwowym nie mogła wróżyć nic dobrego tym bardziej, ze zespół Warki celuje w Awans i jak do tej pory jest niepokonany. Faktycznie od pierwsze minuty meczu, następiło oblężenie bramki Fulanito. Skuteczne interwencje bramkarza i obrony pozwoliły przez długi czas utrzymać bezbramkowy wynik, aż do 15 minuty kiedy to niezawodny Dominik Padewski wpisał się na listę strzelców, pokonując bramkarza płaskim strzałem sprzed pola karnego. Już dwie minuty później wstrzeloną piłkę w pole karne dotknął Przemysław Paździor i zdezorientowany bramkarz przepuścił ją między nogami. Przy wyniku 2:0 obie drużyny schodziły na przerwe. Początek drugiej połowy to analogiczna sytuacja do pierwszej połowy. Ataki Warki Wrocław i nieliczne odpowiedzi Fulanito. Bardzo aktywny był Dominik Padweski, który walczył za dwóch i nieodpuszczał żadnej piłki. Przez co był najczęściej faulowanym zawodnikiem w tym meczu. Właśnie w 29 minucie meczu po faulu na nim drużyna Warki egzekwowała karnego. Pewnym strzłem rezultat na 3:0 podwyższył Przemysłąw Hajduk. Kiedy wydawało się, że ten mecz jest pod totalną kontrolą czerwonych, Fulanito ruszyło do odrabiania strat. W 33 minucie po rzucie rożnym gola zdobył Michał Śliżewski. Już 4 minuty później widzieliśmy bramkę kontaktową. Sebastian stasiak stracił piłkę na własnej połowie. Przejął ją Michał Śliżewski wbiegł w pole karne i wyłożył Marcinowi Stasiakowi. Zrobiło się 3:2 i czekały nas emocjonujące 3 minuty. Jednakze wynik nie uległ zmianie i 3 zwycięstwo debiutantów stało się faktem.

autor: Hubert Kut