13.04 godz. 10:30, Kuźniki, Sedzia: Adrian Miedziński
Skład: Richter, Malec, Leśniewski, Luty, Lewandowski, Kuciapiński, Ratajczak, Moliński, Breik, Mrugacz, Rączkiewicz, Asaad
Skład: Szultk, Ronczkowski, Wykrent, Kozakiewicz, Ziarkowski, Kubiak, Młynarczyk, Mingin, Wójcik, Toms
40' Jacek Ratajczak
5' Michał Szultk
13' Bartłomiej Kozakiewicz
21' Bartłomiej Kozakiewicz
24' Michał Szultk
33' Paweł Wójcik
36' Bartłomiej Kozakiewicz
Zawodnik meczu: Bartłomiej Kozakiewicz (Lider Botów po raz kolejny błysnął formą, chociaż gdyby był skuteczniejszy to jego dorobek bramkowy byłby o wiele większy po tym spotkaniu.)
To był debiut dla drużyny Visionica Team, która do naszych rozgrywek dołączyła tydzień po inauguracyjnym meczu wypełniając brakującą lukę w grupie B, 2 ligi. Już na starcie trafili na bardzo wymagającego rywala jakim bez wątpienia są Boty.

Visionica rozpoczęła mecz od kontrolnego strzału Nażada Asaada z dystansu, po którym Krzysztof Rączkowski z wielkim trudem wybił piłkę na rzut rożny. Okazało się, że poźniej kontrolę nad całym spotkaniem miały jednak Boty.

W 5 minucie tuż przed polem karnym debiutanta faulowany był Bartek Kozakiewicz, sam poszkodowany błyskawicznie rozegrał rzut wolny zagrywając na lewo gdzie dobrze ustawiony był Michał Szultk. Obrońca Botów położył bramkarza i strzałem do pustej bramki wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Sześć minut później Visionica mogła doprowadzić do wyrównania, podanie z prawej strony przed pole karne otrzymał Maciej Leśniewski i chociaż zawodnik debiutantów miał sporo czasu na oddanie strzału to fatalnie przestrzelił.

Nie minęły kolejne dwie minuty gry a Boty znów przycisnęły rywala, podanie Mariusza Kubiaka z głębi pola, tuż przed linią pola karnego otrzymał Bartłomiej Kozakiewicz, snajper Botów oddał mocny strzał w środek bramki pod poprzeczkę.

Na dwie minuty przed przerwą Kuciapiński wyprowadził błyskawiczną kontrę dla Viosionica Team, wpadł w pole karne ale zagrał niedokładną piłkę do kolego z zespołu, ta trafiła jednak pod nogi Jerzego Lutego, który trafił tylko w poprzeczkę bramki Ronczkowskiego.

Kilkanaście sekund później po drugiej stronie boiska, sędzia Adrian Miedziński podyktował rzut wolny pośredni po złym wybiciu bramkarza. Strzał w kierunku bramki oddał Kozakiewicz ale Marcin Malec nie dał się zaskoczyć i pewnie chwycił piłkę. W ostatniej akcji tej części spotkania, Mingin mógł podwyższyć na 3:0 ale po zagraniu z rożnego, źle dołożył nogę i oddał mocno niecelny strzał z drugiego metrów.

Druga połowa była jednostronnym widowiskiem, już w 21 minucie Szultk zagrał do Kozakiewicza, jeden z obrońców Visionica Team minął się z piłką a Bartek z takich prezentów nie rezygnuje. Mając przed sobą tylko Malca, Kozakiewicz oddał mocny strzał obok interweniującego bramkarza. Dwie minuty później lider Botów otrzymał kolejny prezent ale tym razem w ostatniej chwili jego strzał z poświęceniem zablokował Piotr Rączkiewicz.

Boty nie wychodziły z połowy rywala, w 24 minucie piłkę z autu, w pole karne bił Wójcik, futbolówka mijała kolejnych obrońców by wreszcie wpaść pod nogi Szultka, który bez namysłu posłał ją do siatki w bramce Marcina Malca.

Autorem bramki numer pięć był asystujący przy golu Szultka, Paweł Wójcik. Pomocnik Botów wykorzystał wrzutkę Młynarczyka i strzałem z głowy pokonał bramkarza Visionica Team.

Ochotę na powiększenie dorobku bramkowego miał Kozakiewicz ale w 35 minucie fatalnie spudłował z siódmego metra. Minutę później Bartek był już skuteczniejszy, otrzymał podanie z prawego sektora boiska, minął dwóch obrońców rywala i oddał celny strzał. Było to jego trzecie trafienie w tym meczu. W 38 minucie Kozakiewicz otrzymał dobre podanie przed pole karne od Samuela Ziarkowskiego ale minimalnie przestrzelił obok słupka.

W 40 minucie Viosionica zdobyła bramkę honorową. Po błędzie Młynarczyka piłkę przejął Maciej Leśniewski, popędził z nią kilka metrów i oddał strzał po długim rogu, metr przed linią do pustej bramki wbił ją Jacek Ratajczak. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Botów 6:1.

Za tydzień, drużyna Marcina Malca zmierzy się ze Znajomymi Sędziego. Trzy dni wcześniej Boty zagrają z ekipą Brak Sponsora.