tel. 691 395 503 | @ organizator@wrocbal.pl
Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1 . WSOWL III 11 +43 30
2 . ACN FC 11 +19 25
3 . Geostandard Wrocław 11 +24 24
4 . PKS Augustyn 11 +4 17
5 . FC Silesian 11 -7 16
6 . Best-Com Orange 11 +5 15
7 . Futbol.wroclaw.pl 11 -8 12
8 . Elektrotim 11 -11 12
9 . Prosiaki 11 -11 12
10 . Troskliwe Misie 11 -3 11
11 . DSW Team 11 -8 10
12 . Wratislavia-Bio 11 -47 1
Więcej

WROCBAL to Amatorskie Ligi Piłkarskie, które zrzeszają ponad 100 wrocławskich drużyn. W okresie wiosenno - jesiennym organizujemy ligi piłkarskich siódemek, zimą zespoły mogą rywalizować zarówno w lidze futsalu, jak i w lidze piłkarskich szóstek na zadaszonym boisku ze sztuczną trawą.

Więcej
25.04 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
PKS Augustyn
WSOWL III
4 : 0
( 3 : 0 )
Skład: Nowicki, Dzierżanowski, Wdowik, Ziółkowski, Gawryś, Stefanik, Boix Presa, Kuliński, Wawrzyniuk
Skład: Rudnicki, Koziołkiewicz, Jankowski, Sokołowski, Adamczyk, Jankowski, Kupczak, Bieniara, Radzimowski, Kędzior, Armatys
3' Paweł Armatys
16' Mateusz Jankowski
20' Kacper Kupczak
40' Grzegorz Jankowski
Zawodnik meczu: Kacper Kupczak (Zdobył jedną bramkę, zaliczył asystę, ale przede wszystkim doskonale organizował zarówno grę ofensywną jak i defensywną całej drużyny. Na wyróżnienie zsługuje również bramkarz PKS-u.)
Stracie dwóch zespołów, które znajdowały się na przeciwstawnych „kursach”. PKS Augustyn rozpoczął rozgrywki od wygranej po czym zanotował dwie kolejne porażki, natomiast WSOWL III debiut w rozgrywkach rozpoczął od porażki by w kolejnych dwóch spotkaniach odnieść zwycięstwa.
Mecz rozpoczął się od nieustannych ataków trzeciej drużyny Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Już w 3 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Jakub Sokołowski. Po minięciu dwóch obrońców oddał strzał na bramkę, z którym poradził sobie bramkarz PKS-u, ale przy dobitce Pawła Armatysa nie miał już szans. 1:0 ! Drużynę „wojskowych” nie zadawalało tak niskie prowadzenie i kontynuowała ataki. W 6 minucie strzał Adamczyka minimalnie minął poprzeczkę, minutę później ten sam zawodnik znów uderzył minimalnie obok bramki rywali. 8 minuta i kolejno Kędziora i M. Jankowski także nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego tego dnia Luisa Alberto Boix Presę. W kolejnych minutach Kupczak, Sokołowski i Armatys jako kolejni zawodnicy WSOWL III sprawdzili formę golkipera PKS-u. Zawodnicy PKS-u pierwszy strzał na bramkę wojskowych oddali dopiero w 13 minucie.  Trzy minuty później na rajd lewą stroną boiska zdecydował się niezwykle ofensywnie usposobiony tego dnia obrońca WSOWL M. Jankowski i po szybkiej wymianie podań z Kupczakiem znalazł się "oko w oko" z bramkarzem PKS-u. Po chwili M. Jankowski cieszył się już ze zdobycia swojej pierwszej bramki w tym sezonie. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Wojskowi podwyższyli wynik spotkania na 3:0, a strzelcem pięknej bramki po zespołowej akcji był Kacper Kupczak
Druga połowa nie różniła się zbytnio od pierwszej. Z minuty na minutę „sunęły” kolejne ataki na bramkę PKS-u. W 22 minucie Armatys przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem rywali. W 25 minucie Tomasz Nowicki oddał 2-gi strzał w meczu na bramkę wojskowych. W 31 minucie Armatys znów przegrywa pojedynek z bramkarzem. W dalszym ciągu trwała kanonada na bramkę PKS-u ale albo strzały mijały minimalnie bramkę, albo pewnie interweniował Luisa Alberto Boix Presa. W 36 minucie trzeci i zarazem ostatni strzał na bramkę Rudnickiego oddaje Piotr Stefanik. Ostatnie minuty meczu to wciąż oblężenie bramki PKS-u. Najpierw w 37 minucie potężny strzał Bieniary z okolicy 16 metra broni Luisa Alberto , potem M.Jankowski trafił w słupek po zespołowej akcji. W ostatniej minucie meczu po podaniu Mateusza Jankowskiego wynik meczu ustalił Grzegorz Jankowski. 4:0!
Wynik meczu powinien być wyższy gdyby tylko celowniki wojskowych były odpowiednio ustawione.  Ale trzeba tez przyznać, że zawodnicy PKS-u w dużym stopniu zawdzięczają tak niski wynik swojemu bramkarzowi.
W następnym spotkaniu WSOWL III „przystrzeliwać  swoją broń” będzie na drużynie  DSW Team, a PKS Augustyn postara się przerwać złą passę z Prosiakami.

Fotogaleria z meczu

autor: Jarosław Patałuch