09.04 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Michał Baraniecki
( 0 : 0 )
Skład: Marek, Król, Szczurek, Gradowski, Szczurek, Biedziński, Mońko, Szczurek, Gawron, Urban, Wysocki
Skład: Rudnicki, Tafelski, Charytoniuk, Koziołkiewicz, Szafarski, Jankowski, Sokołowski, Adamczyk, Stańkowski, Jankowski, Kupczak, Klich, Bieniara, Kędzior, Sobczyk, Armatys
5' Kamil Tafelski
27' Łukasz Król (Gol samobójczy)
Zawodnik meczu: Daniel Marek (Gdyby nie jego umiejętności, porażka Geostandardu byłaby dotkliwsza.)
Duma Wojskowych została podrażniona ostatnio przez ACN FC, który wygrał z nimi pardzo pewnie 4:1. Kolejnym rywale WSOWL III był Geostandard Wrocław, który podczas rozgrywek halowych wywalczył awans do 1 ligi a Piotr Szczurek wywalczył w nich tytuł króla strzelców.

Już w 4 minucie Geostandar mógł wyjśc na prowadzenie, strzał z dystansu oddał Krzysztof Szczurek, tuż przed bramkarzem rywali nad piłką przeskoczył Piotr Szczurek ale Dominik Rudnicki wykazał się niesamowitym refleksem i wybił ją nągą na rzut rożny. Minutę później sędzia Michał Baraniecki ukarał żółtą kartką obrońcę WSOWL III, Kamila Tefalskiego, który dwoma nogami zaatakował nogi Gawrona.

Wojskowi rozkręcali się z każdą, kolejną minutą. Przed upływem kwadransu gry szansę na otwarcie wyniku miał Kacper Kupczak ale tym razem fenomenalną interwencją popisał się drugi bramkarz. Daniel Marek już prawie leżąć, sięgnął piłkę jedną ręką.

Na dwie minuty przed przerwą Marka chciał zaskoczyć Paweł Armatys ale bramkarz Geostandardu po raz kolejny uratował swój zespół przed utratą gola.

Druga połowa rozpoczęła się od częstych ataków WSOWL III, pod bramką rywala szalał Armatys jednak jego strzały były minimalnie niecelne lub świetnie bronił Daniel Marek. Wreszcie świetnie spisujący się bramkarz Geostandardu skapitulował. W 27 minucie, po strzale z dystansu Adriana Adamczyka, piłkę do własnej bramki skierował Łukasz Król !

Geostandard na chwilę przestał istnieć, zawodnicy WSOWL dostali wiatru w żagle i coraz odważniej szturmowali bramkę Daniela Marka. W 29 minucie Armatys uderzył mocno z linii pola karnego ale trafił tylko w słupek, minutę później ten sam zawodnik machnął się nad piłką mając przed sobą tylko bramkarza rywali.

Geostandard doszedł do głosu dopiero w 31 minucie, Krystian Hibner oddał mocny strzał z rzutu wolnego ale piłka otarła tylko spojenie bramki Rudnickiego i opuściła plac gry. W odpowiedzi, 40 sekund później Stańkowski trafił w poprzeczkę !

W 37 minucie znów bramce Geostandardu zagroził Armatys ale futbolówka po jego strzale z linii pola karnego o centymetry minęła prawy słupek bramki. Czas uciekał a wynik nie uległ już zmianie. Wojskowi okazali się lepsi ale wygali skromnie 1:0, tak minimalną porażkę Geostandard może zawdzęczać swojemu bramkarzowi, który bronił wyśmienicie.

Bardzo ciekawie zapowiada się więc kolejny mecz WSOWL III gdzie ich rywalem będzie Best-Com Orange. Geostandard o pierwsze punkty powalczy z drużyną PKS Augustyn.