03.04 godz. 19:20, Kuźniki, Sedzia: Michał Baraniecki
1 : 3
( 1 : 0 )
Skład: Michalski, Jankowiak, Wilk, Hutyra, Petru, Tuzinowski, Kubów, Skrzypek, Klimczak, Sirek, Śnichowski, Stasiowski, Łukowiak
Skład: Kroma, Łagożny, Szatkiewicz, Szatkiewicz, Mróz, Żuk, Karpiński, Dąbrowski, Błasiak
23' Marek Stasiowski
28' Paweł Ariel Kubów
36' Jerzy Petru
3' Marcin Hutyra (Gol samobójczy)
Zawodnik meczu: Marek Stasiowski (Jedna z najbarwniejszych postaci tego meczu. Golem na 1:1 dał swojej drużynie sygnał do ataku.)
Ostatni raz te drużyny spotkały się bodaj trzy sezony temu. Wówczas występujący pod nazwą FC Nakacu zespół Tomasza Michalskiego wygrał 8:0. Teraz ekipa Prosiaków do doświadczony ligowiec, który nie sprzedaje skóry aż tak łatwo.

Od pierwszych minut spotkania zaczęła się rysować lekka przewaga Prosiaków co zaowocowało golem na 1:0 już w 3 minucie. Strzał z dystansu oddał Łukasz Błasiak a piłkę do własnej bramki skierował Marcin Hutyra. To tylko podrażniło ambicję Silesian i dwie minuty później do wyrównania mógł doprowadzić Marek Stasiowski ale oddał minimalnie niecelny strzał obok słupka.

W 7 minucie, przed utratą bramki uratował Prosiaków lewy słupek ! Pechowym strzelcem był Jakub Wilk. Cztery minuty później Wilk oddał kąśliwy strzał z linii pola karnego ale piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki strzeżonej przez Tomasza Kromę. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ więc zmianie

Zawodnicy FC Silesian wciąż widzieli swoją szansę na zdobycie punktów i nie zamierzali się poddawać. Wreszcie w 23 minucie, strzałem po długim rogu, do wyrównania doprowadził Marek Stasiowski.

Debiutand 2 ligi poszedł za ciosem i w 28 minucie prowadził już 2:1 ! Po rzucie rożnym dla FC Silesian, celny strzał z głowy oddał Paweł Kubów. Kroma nie miał szans na dobrą interwencję w tej sytuacji. Siedem minut później Kubów znów mógł zaskoczyć bramkarza Prosiaków ale uderzając po długim rogu oddał niecelny strzał.

W 36 minucie Prosiaki miały szansę wyrównać, piłkę z głębi pola otrzymał Jacek Żuk, minął dwóch obrońców rywali ale nie zdołał przejśc bramkarza. Piłkę w ostatniej chwili spod nóg napastnika prosiaków wyłapał Marek Klimczak. W tej samej minucie Silesian podwyższyli prowadzenie po golu Jerzego Petru.

Minutę później mogło być 4:1 ale Jakub Wilk przegrał pojedynek sam na sam z Tomkiem Kromą i jak się później okazało była to ostatnia okazja do zmiany wyniku w tym meczu. FC Silesian wygrali zasłużenie 3:1.

Kolejnym rywalem ekipy Tomasza Michalskiego będą Troskliwe Misie, Prosiaki natomiast zmierzą się z Futbol.wroclaw.pl.