02.04 godz. 19:50, Kuźniki, Sedzia: Michał Baraniecki
Skład: Kolęda, Skrzypecki, Szymczyk, Szpyra, Skrzypecki, Samoćko, Górniak, Lazar, Majewski, Słowicki, Ostropolski
Skład: Bulzacki, Stefanik, Dzierżanowski, Wdowik, Ziółkowski, Gawryś, Stefanik, Karaś, Pondel
25' Paweł Majewski
31' Andrzej Górniak
34' Mateusz Skrzypecki
18' Tomasz Pondel
23' Tomasz Pondel
Zawodnik meczu: Mateusz Skrzypecki (Bardzo aktrywny pod bramką rywali przez niemal całe spotkanie. Zdobył zwycięską bramkę w końcówce meczu.)
PKS Augustyn miał za sobą zwycięski mecz z FC Silesian, dla Futbol.wroclaw.pl był to inauguracyjny mecz w X edycji ligi Wrocbal. Po tym jak zaprezentowali się ostatnio zawodnicy PKS-u, spodziewaliśmy się bardzo wyrównanego pojedynku z ekipą Marka Szpyry.

Już w 5 minucie Futbol.wroclaw.pl mógł objąć prowadzenie, niestety swojej szansy nie wykorzystał Mateusz Skrzypecki, któy będąc w idealnej sytuacji zamiast oddać strzał, przekładał piłkę z nogi na nogę aż wreszcie stracił ją na rzecz obrońców. Dwie minuty później Robert Skrzypecki długim podaniem chciał urochomić Andrzeja Górniaka lecz napastnika "Futbolowców" uprzedził czujny Adam Bulzacki.

W okolicy 9 minuty, Futbol.wroclaw.pl raził błędami w obronie, na ich szczęście rywal był bardzo zaskoczony tak licznymi błędami i nie zdołał wykorzystać kilku okazji do zdobycia bramki. W 13 minucie świetnym podaniem do Piotra Stefanika popisał się Tomasz Pondel ale kapitan PKS Augustyn, nie sięgnął piłki w polu karnym.

Niewykorzystana sytuacja mogła zemścić się już po minucie, niestety ani Słowicki, ani M.Skrzypecki nie zdołali pokonać bramkarza PKS-u. Spotkanie robiło się coraz bardziej wyrównane, akcje przenosiły się z bramki pod bramkę. W 15 minucie rajd środkiem boiska przeprowadził Marek Dzierżanowski, po minięciu kilku obrońców zagrał piłkę do Piotra Stefanika ale ten zamiast odegrać ją do idealnie ustawionego Karasia zdecydował się na strzał co okazało się fatalnym rozwiązaniem.

Po chwili, po drugiej stgronie boiska przed szansą na otworzenie wyniku stanął Mateusz Skrzypecki ale przegrał pojedynek sam na sam z Bulzackim. Wreszcie w 18 minucie piłkę pod polem karnym Futbolowców przejął Tomasz Pondel i płaskim strzałem przy słupku pokonał Janusza Lazara.

Końcówka pierwszej połowy należała do ekipy Marka Szpyry lecz nie przyniosło im to wyrównania. Najpierw po kontrze zespołu, Górniak zbyt długo zwlekał ze strzałem będąc sam na sam z bramkarzem rywali a chwilę później będąc znów w posiadaniu piłki, trafił w słupek ! W ostatniej akcji tej części meczu, po rzucie rożnym, Dariusz Kolęda oddał minimalnie niecelny strzał z pierwszej piłki.

Dwie minuty po przerwie mogło być 2:0, Pondel uderzył mocno z dystansu lecz piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Lazara. W odpowiedzi, w 23 minucie Majewski próbował pokonać Bulzackiego z prawego narożnika pola karnego lecz bramkarz PKS-u po raz kolejny wykazał się świetną formą. Niespełna 30 sekund później fatalny błąd Lazara kosztował "Futbolowców" utratę bramki. Doś lekki strzał w kierunku jego bramki oddał Tomasz Pondel, Lazar chciał przyjąć piłkę nogą lecz minął się z nią i ta wpadła do siatki !

W 24 minucie kontaktowego gola mógł strzelić Samoćko ale bramka Bulzackiego wciąż była jak zaczarowana i obrońca Futbol.wroclaw.pl stojąc przy lewym słupku i mając pustą bramkę strzelił wzdłuż linii bramkowej i piłka opuściła boisko (!)

Wreszcie w 25 minucie niemoc strzelecką swojej drużyny przełamał Paweł Majewski, napastnik "Futbolowców", wpadł w pole karne i będąc tuż za linią dziewiątego metra oddał celny strzał obok bezradnego bramkarza rywali.

Trzy minuty po golu Majewskiego, wypracowaną wcześniej przewagę mógł odrobił Piotr Stefanik ale nastrzelił stojącego w bramce drużyny przeciwnej, swojego kolegę z zespołu. Podopieczni Marka Szpyry szukali swojej okazji na wyrównanie aż wreszcie udało się to Andrzejowi Górniakowi. Popularny "Tygrys" dostał podanie z autu i stojąć na linii pola karnego oddał strzał w środek bramki.

Ten, który był do tej pory bohaterem PKS-u, popełnił błąd w 34 minucie co bezlitośnie wykorzystali rywale. Mowa o świetnie spisującym się Bulzackim, który tym razem po strzale Majewskiego wybił piłkę przed siebie i przy dobitce Mateusza Skrzypeckiego nie miał już szans na obronę.

Bardziej zasłużony byłby tutaj chyba remis bo oba zespoły stworzyły sobie wiele świetnych okazji do zdobycia bramki lecz oba, wiele z nich nie wykorzystały. PKS Augustyn, swój trzeci mecz rozegra 18 kwietnia a ich rywalem będzie Geostandard Wrocław. Dwa dni wcześniej Futbol.wroclaw.pl zmierzy się z Prosiakami.