26.03 godz. 19:50, Kuźniki, Sedzia: Michał Baraniecki
Skład: Bulzacki, Stefanik, Nowicki, Dzierżanowski, Wdowik, Gawryś, Stefanik, Boix Presa, Pondel
Skład: Michalski, Jankowiak, Wilk, Petru, Kubów, Skrzypek, Klimczak, Śnichowski, Stasiowski
5' Jakub Gawryś
26' Tomasz Pondel
27' Piotr Stefanik
29' Tomasz Pondel
Zawodnik meczu: Tomasz Pondel (Pewna gra w obronie, często wspierał kolegów z linii ataku co udokumentował dwoma trafieniami.)
Oba zespoły do niedawna rywalizowały w lidze Spartan, FC Silesian powrócił do nas po kilku sezonach gry u konkurencji, PKS Augustyn dołączył do ligi Wrocbal w ubiegłym roku. Nie wiedząc w jakiej formie jest ekipa występująca niegdyś pod nazwą F.C. Nakacu, nie staraliśmy nawet pokusić się na wytypowanie faworyta tego pojedynku.

Już w 5 minucie PKS Augustyn wyszedł na prowadzenie, płaskim strzałem z linii pola karnego, Marka Klimczaka pokonał Jakub Gawryś. FC Silesian wyglądali na mocno zaskoczonych ale od razu po wznowieniu gry rzucili się do ataku na bramkę rywala. Ci jednak wyśmienicie te ataki odpierali.

Kolejna groźna akcja miała miejsce dopiero w 15 minucie i to również pod bramką Marka Klimczaka, tym razem po kontrze "Augustynów", Piotra Stefanika zatrzymali obrońcy FC Silesian. Minutę później przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Tomasz Pondel ale po tym jak minął kilku obrońców rywala, piłkę w ostatniej chwili wybił mu Michał Śnichowski.

W ostatniej akcji pierwszej połowy Tomasz Nowicki, długim podaniem z głębi pola uruchomił Piotra Stefanika lecz napastnik PKS Augustyn nie doszedł do piłki i bramkarz Silesian mógł odetchnąć s ulgą.

W przerwie meczu, PKS Augustyn odebrał z rąk organizatora statuetkę Fair-Play za sezon: Jesień 2012. Niestety przedstawiciele tej sympatycznej drużyny nie mogli pojawić się na Ceremonii rozdania nagród z powodu treningu przeygotowującego ich do pierwszego meczu w tej edycji.

Nagroda i tak powędrowała w ich ręce a trening jak widać nie poszedł na marne. W 27 minucie po szybkiej kontrze zespołowej, wynik na 2:0 podwyższył Piotr Stefanik.

W 29 minucie FC Silesian byli już na kolanach. Fantastyczną wrzutką w pole karne popisał się Krystian Wdowik a tuż przed bramkarzem rywali najwyżej wyskoczył Tomasz Pondel, który strzałem z głowy pokonał Klimczaka. Do końca pozostało 10 minut a wynik był mocno niekorzystny dla ekipy Tomasza Michalskiego.

W 31 minucie dystans do PKS Augustyn mógł zmniejszyć Marek Stasiowski ale po tym jak wpadł z piłką w pole karne, szybko został zatrzymany przez Luisa Alberto Boix Presę. Trzeba dodać, że nowy bramkarz "Augustynów" spisywał się w tym meczu bardzo dobrze. Na cztery minuty przed końcem meczu zaliczył nawet asystę ! Długim podaniem spod własnej bramki uruchomił Tomasza Pondela, który ustalił wynik spotkania na 4:0.

Pierwszych punktów, FC Silesian będą musieli więc poszukać najwcześniej w drugiej kolejce spotkań gdzie zmierzą się z Prosiakami. Najbliższym rywalem PKS Augustyn będzie doświadczony Futbol.wroclaw.pl