25.03 godz. 17:50, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
11 : 3
( 5 : 2 )
Skład: Piech, Bednarek, Michułka, Mazur, Bartosik, Majewski, Prejbisz
Skład: Foltynowicz, Herman, Baranowski, Pudlik, Apicionek, Szymański, Ratajczyk, Sieradzki, Puńko, Pilch, Sieradzki
12' Mateusz Michułka
13' Mateusz Michułka
28' Paweł Bartosik
6' Tomasz Apicionek
6' Jacek Puńko
9' Jacek Puńko
11' Łukasz Sieradzki
18' Rafał Sieradzki
23' Jacek Puńko
31' Grzegorz Herman
32' Rafał Sieradzki
34' Tomasz Apicionek
35' Michał Baranowski
37' Michał Pilch
Zawodnik meczu: Jacek Puńko (Zdobywał bramki w kluczowych momentach, ostatecznie zakończył spotkanie z hattrickiem na koncie.)
   Meczem pomiędzy Best-Com Orange a Wratislavią-Bio rozpoczęliśmy X edycję rozgrywek Wrocbal. Pogoda nas nie rozpieszczała, była to pierwsza inauguracja naszej ligi, w sezonie wiosennym w minusowej temperaturze. Chociaż na termometrach było około -2 C to temperatura odczuwalna była o wiele niższa.

Chociaż Best-Com to debiutant, to po tym jak ze zmontowaniem składu na ten mecz męczył się kapitan Wratislavii, to właśnie zespół Marcina Szymańskiego był faworytem pojedynku. Zgodnie z oczekiwaniami Best-Com od pierwszych minut meczu próbował narzucić rywalom swój styl gry co w dużej mierze się udało.

Już w 3 minucie wynik spotkania mógł otworzyć Tomasz Apicionek, piłka po jego mocnym strzale zza pola karnego minimalnie minęła słupek. Trzy minuty później Apicionek miał już więcej szczęścia i strzałem po długim rogu wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Nie minęła szósta minuta a Best-Com Orange prowadzili już 2:0 ! Tym razem żadnych szans bramkarzowi rywali nie dał Jacek Puńko, który posłał piłkę do bramki tuż obok interweniującego Bednarka. Dwie minuty później Puńko popisał się świetnym zagraniem piętką, które mogło otworzyć drogę do bramki Łukaszowi Sieradzkiemu ale strzał tego drugiego ofiarnie zablokował Piotr Piech a piłka wyszła na rzut rożny.

W 9 minucie Jacek Puńko nie szukał już podania, po tym jak odebrał piłkę na połowie rywala, przebiegł z nią kilka metrów i strzałem z linii pola karnego doprowadził do podwyższenia prowadzenia przez Orange.

Zawodnicy Best-Com rozkręcali się z każdą, kolejną minutą ! W 11 minucie Marcin Szymański popisał się idealnym podaniem do Puńko a ten wystawił piłkę na "pustaka" Łukaszowi Sieradzkiemu, który nie miał problemów z wpakowaniem jej do siatki. W tym momencie debiutant prowadził już 4:0.

Wysokie prowadzenie po zaledwie jedenastu minutach sprawiło, że w szeregi Best-Com wdarło się lekkie rozluźnienie co z zimną krwią wykorzystał rywal. W 12 minucie atomowy strzał z osiemnastego metra oddał Mateusz Michułka, piłka wpadła do bramki Foltynowicza tuż pod poprzeczką. Ten sam zawodnik, niespełna minutę później po raz drugi pokonał bramkarza Orange. Tym razem pakując piłkę do bramki z bliskiej odległości. W obozie Best-Com zaczęło robić się nerwowo.

Marcin Szymański i jego koledzy mogli odetchnąć dopiero w 18 minucie gdy Jacek Puńko idealnym podaniem obsłużył Rafała Sieradzkiego, który mając przed sobą pustą bramkę podwyższył wynik na 5:2.

Na minutę przed przerwą, okazję do zmniejszenia dystansu zmarnował Mateusz Michułka. Zawodnik Wratislavii był faulowany w polu karnym przez bramkarza drużyny przeciwnej, sędzia Hubert Kut nie miał wątpliwości by wskazać na dziewiąty metr. Sam poszkodowany nie wykorzystał jednak szansy na strzelenie gola, piłka po jego strzale powędrowała wysoko nad poprzeczką bramki Foltynowicza. Chwilę później rozległ się gwizdek zapraszający oba zespoły na przerwę.

Druga połowa należała już zdecydowanie do Best-Com Orange, już w 23 minucie Jacek Puńko skompletował hattricka, zdobywając swoją trzecią bramkę z sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Wprawdzie Wratislavia-Bio zdołała zdobyć jeszcze jedną bramkę ale było to ostatnie zagrożenie jakie zafundowali debiutantom. W 28 minucie piłkę do bramki Best-Com, obok nogi interweniującego Foltynowicza wpakował Paweł Bartosik.

Od 30 minuty Orange całkowicie zdominowali plac gry. W 31 minucie Grzegorz Herman strzałem na raty pokonał Bednarka, minutę później wynik podwyższył Rafał Sieradzki. W 34 minucie Tomasz Apicionek sprytną podcinką z dość bliskiej odległości przelobował rozpaczliwie rzucającego się bramkarza Wratislavii.

Nie minęła kolejna minuta gry a zawodnicy Best-Come wpadali sobie w ramiona po kolejnym golu. Bardzo ładnym podaniem popisał się wówczas Rafał Sieradzki, który zauważył wbiegającego w pole karne Michała Baranowskiego a ten mając przed sobą pustą bramkę trafił w lewe okienko. W 37 minucie było już 11:3 ! Apicionek zagrał do Michała Pilcha a ten prawie leżąc wpakował piłkę do bramki !

Na dwie minuty przed końcem meczu rozmiar porażki mógł zmniejszyć Mateusz Michułka lecz będąc w idealnej sytuacji po kontrze jego zespołu, posłał piłkę minimalnie obok lewego słupka bramki Foltynowicza.

Zasłużone zwycięstwo Best-Com Orange, którzy zapowiadają się na jednego z faworytów do awansu z 2 ligi. Ich kolejnym rywalem będzie znany im z ligi halowej, zespół ACN FC. Faworytem tego spotkania jest Best-Com. Wratislavia-Bio w drugiej kolejce spotkań zmierzy się z kolejnym debiutantem - DSW Team.