15.04 godz. 19:20, Kuźniki, Sedzia: Michał Hnatkiewicz
1 : 7
( 0 : 2 )
Skład: Wachał, Magot, Magot, Magot, Kowalczyk, Filipiak, Świtoń, Świeściak, Szulc
Skład: Domagała, Kmieć, Kaban, Kaczan, Sobański, Wojciechowski, Dulas, Szerner, Herman, Szerner
13' Radosław Szerner (Gol samobójczy)
15' Dariusz Szulc
28' Tomasz Kowalczyk
35' Dariusz Szulc
36' Łukasz Kmieć (Gol samobójczy)
37' Dariusz Szulc
40' Dariusz Szulc
23' Kazimierz Dulas
Zawodnik meczu: Dariusz Szulc (Mimo przeziębienia, strzelał jak na zawołanie. Na wyróżnienie zasługuje również autor trzech asyst Damian Magot.)
Starcie dwóch drużyn, które w poprzednim sezonie rywalizowały w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ekipa Łukasza Kmiecia ostatni raz wygrała w czerwcu zeszłego roku więc nic dziwnego, że za wszelką cenę chciała przerwać tą klątwę. Od pierwszego gwizdka nic szczególnego się nie działo, obie ekipy badały się na wzajem nie stwarzając żadnego zagrożenia. Jako pierwszy sygnał do ataku dał Dariusz Szulc, kontrolny strzał z dystansu sprawił sporo kłopotów bramkarzowi, piłka trafiła w słupek następnie w plecy bramkarza i wyszła w pole gry. Na pierwszą bramkę czekaliśmy bardzo długo bowiem aż do 13 minuty meczu, wówczas dośrodkowanie z bocznego sektora boiska Damiana Magota, samobójczym trafieniem wykończył Radosław Szerner, bramkarz FC Zbieraniny przy tym trafieniu był bez szans. Dwie minuty później było 2:0, błąd popełnił Domagała, który niepotrzebnie wyszedł z bramki, Dariusz Szulc ze spokojem minął całą defensywe Zbieraniny i skierował futbolówkę do pustej bramki. Dwubramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy. Początek drugiej cześci zawodów przywrócił nadzieje zawodnikom Łukasza Kmieca na korzystny wynik, podanie Wojciechowskiego na bramkę zamienił Kazimierz Dulas, zawodnik sprytnym strzałem piętką pokonał Kamila Wachała. Pięć minut później Tomasz Kowalczyk rozwiał wszelkie wątpliwości komu należą się trzy punkty, jego atomowe uderzenie zza pola karnego wylądowało pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Domagałę. W 35 minucie Dariusz Szulc podwyższył wynik zawodów, napastnik fantastycznie rozegrał rzut wolny, najpierw Darek uderzył lekko w mur, piłka odbiła się od zawodników i wróciła pod nogi wykonawcy, po dobitce bramkarz rywali zmuszony był do wyciągniecia piłki z siatki. Prawdziwym gwoździem do trumny była 36 minuta meczu, Damian Magot dośrodkował piłkę w pole karne a niefortunnie do własnej bramki skierował ja kapitan Zbieraniny, Łukasz Kmieć. Ostatnie minuty były pokazem umiejętności snajperskich Darka Szulca, zawodnik strzelił dwie bramki ustalając wynik spotkania, hat-trika skopletował wykańczając dośrodkowanie Damiana Magota, a czwartą bramkę w meczu zdobył po indywidualnym rajdzie. Końcowy wynik spotkania 7:1 sprawił, że piłkarze Zbieraniny przedłużyły klątwę i nic nie wskazuje na to żeby było lepiej. Kolejną próbę zmiany takiego stanu rzeczy zawodnicy Kmiecia będą mieli w starciu z Cortez Paintball natomiast Dolmens o kolejne zwycięstwo powalczy z Capgemini.