09.04 godz. 19:05, Kuźniki, Sedzia: Michał Baraniecki
2 : 1
( 0 : 1 )
Skład: Anioł, Gołębiowski, Raczak, Kazimierski, Kucharski, Brożyna, Krasoń, Zdanowski, Spałek
Skład: Dubiel, Całka, Staśkiewicz, Staśkiewicz, Warwas, Węgrzyn, Wisiecki, Dybski, Pierzgała, Pondo, Strzelecki
20' Tomasz Gołębiowski
32' Paweł Pondo
40' Sebastian Staśkiewicz
Zawodnik meczu: Krystian Warwas (Najaktywniejszy zawodnik na boisku, często zagrażał bramce Rafała Anioła zaliczył jedną asystę, wspierał też kolegów z defensywy.)
W swoim debiucie w 1 lidze, Raiffeisen Bank zremisował z FC Zbieraniną 1:1. Ich kolejnym rywalem był inny spadkowicz z najwyższej klasy rozgrywkowej - Drink Team, który w inauguracyjnym meczu odniósł pewne zwycięstwo w starciu z Dolmens-em 6:1.

Od pierwszych minut obserwowaliśmy typowe, piłkarskie szachy. Żadna ze stron nie odważyła się podejść na tyle wysoko by spróbować ukąsić rywala. Pierwszą groźną akcję, dopiero w 9 minucie przeprowadził Drink Team. Mocny strzał z dystansu oddał Raczak ale świetną interwencją popisałsię Krzysztof Węgrzyn. Wcześniej zawodnicy Raiffeisen Bank domagali się rzutu wolnego za zagranie ręką Raczaka ale sędzie nie dopatrzył się przewinienia.

Minute później akcja przeniosła się na drugą stronę boiska, na strzał z ostrego kąta, z lewej strony pola karnego zdecydował się Sebastian Staśkiewicz, Anioł z trudem sparował piłkę na rzut rożny. Po rzucie rożnym bitym przez Staśkiewicza, minimalnie niecelny strzał z głowy oddał Karol Pierzgała.

Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 20 minuty, najpierw mając przed sobą pustą bramkę, w słupek trafił Raczak ale dobitka Tomasza Gołębiowskiego znalazła już drogę do siatki. Drink Team schodził więc na przerwę prowadząc 1:0.

Dwie minuty po zmienia stron mogło być 2:0 ale po raz koeljny swój zespół uratował Krzysztof Węgrzyn, który z trudem sparował na rzut rożny strzał Patryka Spałka. Po kolejnych dwóch minutach gry groźny strzał oddał Raczak, piłka minimalnie minęła słupek bramki Raiffeisen Bank.

Beniaminek do wyrównania doprowadził dopiero w 32 minucie, trójkową akcję Raiffeisen-u rozpoczął Mariusz Strzelecki, dograł piłkę do Warwasa a ten odegrał ją do Pawła Pondo. Rafał Anioł nie miał najmniejszych szans na obronę tego strzału.

Raiffeisen złapał wiatr w żagle, zawodnicy beniaminka zaczęli grać dynamiczniej i stwarzali coraz groźniejsze akcje pod bramką spadkowicza z Superligi. W 33 minucie Pondo mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców ale nie wykorzystał podania Tomasza Staśkiewicza i minimalnie chybił z głowy.

Z każdą, kolejną minutą kotłowało się pod bramką "Czarnych koszul". W 38 minucie Rafała Anioła mógł pokonać najaktywniejszy zawodnik na boisku Krystian Warwas, bramkarz Drink Team-u poradził sobie jednak z potężnym strzałem zawodnika Raiffeisen-u. Minutę później Dubiel trafił w poprzeczkę.

W ostatniej minucie spotkania dość mocno bitą piłkę w pole karne Drink Team-u przez Tomka Dubiela, tuż przed interweniującym Aniołem do bramki skierował Sebastian Staśkiewicz. To był potężny cios dla spadkowiczów. Ostatnia akcja meczu mogła przynieść wyrównanie ale strzał Raczaka nad poprzeczką przeniósł bramkarz Raiffeisen-u.

Chociaż sprawiedliwszy byłby remis to trzy punkty powędrowały na konto beniaminka. W trzeciej kolejce Raiffeisen zmierzy się z Auto Truck-iem, natomiast Drink Team z Rozważnymi i Romantycznymi.