14.05 godz. 18:35, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
2 : 3
( 2 : 3 )
Skład: Kroma, Szczygieł, Szatkiewicz, Mróz, Domagła, Mróz, Żuk, Karpiński, Dąbrowski
Skład: Sudnik, Niedźwiecki, Hebbechi, Gadomski, Dhouib, Kawałko, Mazurek, Lawless, Góreczny, Latas, Chaib, Czarnik, Ibrahima Sane
2' Kamil Kawałko (Gol samobójczy)
11' Jacek Żuk
19' Jacek Żuk
1' Arfan Ibrahima Sane
8' Peter Lawless
Zawodnik meczu: Jacek Żuk (Rozgrywał, atakował, bronił. Najaktywniejszy zawodnik na boisku, zdobył dwie bramki.)

Prosiaki zwycięstwem nad ACN FC zapewniły sobie udział w grupie "grupie mistrzowskiej" fazy play-off, a więc są już pewni walki o awans do 2 ligi. Nie wiadomo jeszcze z kim i z jakim dorobkiem punktowym do niej trafią. Mecz z ACN nie był jednostronnym widowiskiem, już w 6 sekundzie meczu Tomasz Kroma musiał wyciągać piłkę z własnej bramki. Celnym strzałem ze środka boiska tuż po pierwszym gwizdku sędziego popisał się Arfan Ibrahima Sane. W 2 minucie meczu Prosiaki odrobiły stratę, niepozorny strzał Dawida Mroza niefortunnie do własnej bramki skierował Kamil Kawałko. Sześć minut później ACN FC mogło wyjść na prowadzenie ale Peter Lawless minimalnie chybił tuż obok słupka. Po kilkudziesięciu sekundach Lawles ponownie stanął przed szansą na podwyższenie wyniki i tym razem mu się to udało. W 10 minucie znów zagotowało się pod bramką Prosiaków, Lawles próbował dograć piłkę wzdłuż pola karnego ale niebezbieczeństwo zażegnał Grzegorz Szczygieł. Rywal też próbował atakować na bramkę ACN FC lecz fatalną dyspozycją strzelecką tego dnia dysponował Michał Domagała. Wreszcie w 11 minucie Jacek Żuk otrzymał idealne podanie od Roberta Karpińskiego i nie pozostało mu nic innego jak skierować piłkę obok bezradnego bramkarza. Wynik 2:2 nie satysfakcjonował żadnej ze stron więc walka toczyła się dalej. Gdy wydawało się, że zespoły udadzą się na przerwę przy wyniku remisowym, w 19 minucie fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego, niemal z połowy boiska popisał się Jacek Żuk wyprowadząjc Prosiaków na prowadzenie. Początek drugiej połowy obfitował w kolejne groźne sytuacje podbramkowe, w 28 minucie szansę na podwyższenie prowadzenia zmarnował Domagała. Paweł Niedźwiecki wznowił grę od własnej bramki tuż obok pola karnego niefortunnie zagrywając piłkę do Domagały, ten mając przed sobą już tylko pustą bramkę fatalnie przestrzelił. Niewykorzystana sytuacja mogła zemścić się w 35 minucie ale na szczęście dla Prosiaków, Peter Lawless trafił w słupek. Trzy punkty powędrowały więc na konto Prosiaków, dla których był to ostatni mecz w rundzie podstawoej, teraz czekają na rywali. Szansę na awans mają jeszcze: Capgemini, Geoban, Lex Pistols i Brak Sponsora. Najlepiej dla Prosiaków byłoby wejść z Lex Pistols i Brak Sponsora gdyż już na starcie będą mieli 6 punktów. Jeśli zaś wejdą z Geobanem i Capgemini to tych oczek będzie o pięć mniej. ACN FC też zakończył już walkę i czeka na terminarz "grupy outsiderów".