18.05 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Patryk Ogrodnik
Skład: Przybylski, Kulesza, Żal, Walczak, Skowyra, Muszyński, Dudek, Jastrzębski
Skład: Rozpędowski, Majewski, Nikipiło, Kowalski, Stochalski, Machniak, Godzina, Świsulski, Dulat, Nowak, Witkowski, Witkowski
8' Rafał Kulesza
13' Radosław Dudek
20' Radosław Dudek (Rzut karny)
35' Piotr Nowak
Zawodnik meczu: Marcin Żal (Grał z wielkim zaangażowaniem, świetnie spisywał się na obronie i często wyprowadzał groźne akcje ofensywne.)

Hectas już zwycięstwem nad Auto-Truckiem zapewnił sobie udział w "grupie mistrzowskiej" gdzie będzie walczył o 2 ligę, nie wiedział jednak z kim do niej awansuje więc zwycięstwo nad Fizjoterapią Polską przy jej ewentualnym awansie doda im już na starcie trzy cenne punkty. Fizjoterapia nawet w przypadku porażki nie straci szansy na grę o 2 ligę. Od pierwszych minut byliśmy świadkami zaciętej walki i kilku świetnych zagrań po obu stronach boiska, gra była ostra i wyrównana. W 8 minucie żółtą kartką został ukarany Rafał Kulesza ale Fizjoterapia Polska nie potrafiła wykorzystać dwuminutowej gry w przewadze. Gdy Hectas uzupełnił skład, w 13 minucie Radosław Dudek otworzył wynik spotkania. Tempo gry wzrosło do maksimum, Fizjoterapia próbowała wyrównać ale nie mogła przedrzeć się przez defensywę rywala, w której brylował Marcin Żal. W 19 minucie na 2:0 mógł podwyższyć Kulesza lecz jego groźny strzał wybronił Dominik Rozpędowski. W 20 minucie w polu karnym Fizjoterapii padł Radosław Dudek, mimo protestów zawodników VillaMedica sędzia Konrad Zawadzki był nieugięty i słusznie wskazał na rzut karny, którego na bramkę zamienił sam poszkodowany. Była to ostatnia akcja pierszej połowy i Hectas na przerwę schodził przy stanie 2:0. Po zmianie stron widowisko nie straciło na jakości, wciąż nieustanne ataki Fizjoterapii i ofiarna gra w obronie zawodników Hectas-u. Z minuty na minutę piłkarze Fizjoterapii doszukiwali się błędów sędziowskich, swoją nieporadność próbowali tłumaczyć złą pracą Zawadzkiego. Hectas grał swoje i w 26 minucie mógł nawet podwyszyć prowadzenie ale strzał Marcina Walczaka z rzutu wolnego z trudem obronił Rozpędowski. W 33 minucie fenomenalną interwencją popisał się drugi z bramkarzy, Przybylski w ekwilibrystyczny sposób wybronił groźny strzał zza pola karnego. Dwie minuty później piekielnie mocny strzał w kierunku bramki Fizjoterapii oddał Dudek, piłka odbiła się od słupka i weszła w pole tworząc okazję do kontry rywalom, Fizjoterapia nie zmarnowała szansy a kontaktowego gola strzelił Piotr Nowak. Kibice Fizjoterapii domagali się kolejnej bramki i głośno dopingowali swoich zawodników ale Hectas nie wypuścił zwycięstwa z rąk i pewnie zasiadł na fotelu lidera grupy A, 3 ligi. Przed sezonem chyba nikt nie spodziwał się, że ekipa Marcina Walczaka zwycięży swoją grupę. Fizjoterapia ma jeszcze szanse na awans do "grupy mistrzowskiej" ale by tak się stało nie może przegrać dwóch ostatnich meczów, pierwszy z nich z Czarnym Bykiem.