19.04 godz. 19:05, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
40+
Hectas
5 : 3
( 2 : 0 )
Skład: Wybranowski, Białek, Masłowski, Zawodny, Kurzeja, Magusiak, Pudełko, Struski
Skład: Przybylski, Kulesza, Żal, Szczerba, Walczak, Dudek, Kurek
30' Bogdan Masłowski
33' Mateusz Magusiak
34' Bogdan Masłowski
35' Rafał Pudełko
40' Tomasz Kurzeja
5' Radosław Dudek
8' Radosław Dudek
22' Marcin Żal
24' Radosław Dudek
27' Radosław Dudek
Zawodnik meczu: Radosław Dudek (Zdobył cztery z pięciu bramek dla Hectasu.)

Wydawać się mogło, że ogranie czterdziestolatków jest sztuką bardzo łatwą, wiele zespołów widząc taką nazwę wręcz lekkomyślnie podchodzą do konfrontacji. Piłkarze Bogdana Masłowskiego w ostatnim pojedynku napsuli sporo krwi liderowi trzeciej ligi, ekipie Auto–Tracku. Wprawdzie mecz zakończył się remisem ale zwycięstwo ekipy Ziomonia było na wyciągniecie ręki. Hectas w ostatnim pojedynku dostał sromotną lekcje futbolu, przegrał wysoko 4:0. Od początku tego pojedynku inicjatywa należała do ekipy Marcina Walczaka, zawodnicy raz za razem stwarzali zagrożenie, w drużynie przeciwnej miedzy słupkami stanął najlepszy zawodnik 40+, Mateusz Magusiak, błąd jaki popełnili zawodnicy stawiając Mateusza  miedzy słupkami kosztował ich utratę bramki już w 4 minucie, do siatki trafił nie kto inny jak Radosław Dudek, napastnik wręcz ośmieszył rywali w ich własnym polu karny i pewny strzałem w długi róg posłał piłkę obok bramkarza. W 8 minucie było już 2:0 do siatki rywala ponownie trafił Radosław Dudek. Dwie szybko zdobyte bramki ustawiły nieco przebieg meczu, grając z wielkim polotem i fantazją zawodnicy Hectasu skutecznie rozbijali ataki rywali już na ich własnej połowie. Ekipa 40+ była tłem dla dobrze zorganizowanych oponentów. Do końca pierwszej połowy nie ujrzeliśmy już więcej bramek i wszyscy zgromadzeniu musieli zadowolić się dwoma trafieniami Dudka. Druga połowa ponownie idealnie rozpoczęła się dla Hectasu, bardzo ładną bramkę w 22 minucie meczu zdobył Marcin Żal, piłka strzelona jak z armaty z tzw.”czuba” wylądowała tuż  pod poprzeczką. W 24 minucie swoją trzecie trafienie tego dnia zaliczył Radosław Dudek, po solowej akcji trafił obok rozpaczliwie rzucającego się bramkarza. Trzy minuty później Radek trafił po raz kolejny, czwarta bramka w meczu a 12 w sezonie sprawiła, że stał się on najskuteczniejszym napastnikiem wszystkich trzech lig. Panowie po czterdziestce obudzili się dopiero na dziesięć  minut przed końcem meczu, najpierw rozmiary porażki, po dobrym podaniu Magusiaka zmniejszył Bogdan Masłowski, W 35 minucie drugą bramę dla swojego zespołu zdobył Pudełko a wynik w ostatniej minucie ustalił Tomasz Kurzeja. Ekipa 40+ przegrała zasłużenie 3:5. Hectas znowu zadziwia, jeżeli tylko Dudek ma dzień zespół wygrywa bezapelacyjnie, w następnym meczu zawodnicy Walczaka zmierzą się w hicie kolejki z Czerwonymi Diabłami a ekipa Masłowskiego zagra z outsiderem Czarnym Bykiem.

autor : Adrian Miedziński