30.05 godz. 19:20, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
3 : 2
( 2 : 2 )
Skład: Falkiewicz, Olejnik, Krzyżanowski, Nowak, Hnatkiewicz, Zbrojewicz, Rynkowski
Skład: Chabowski, Rumin, Jała, Szczęśniak, Kozłowski, Śliżewski, Mackiewicz, Gawęda, Zając, Kalimov
2' Bartosz Zbrojewicz
11' Michał Hnatkiewicz
4' Krzysztof Gawęda
20' Krzysztof Kozłowski
40' Rafał Mackiewicz
Zawodnik meczu: Rafał Mackiewicz (Golem z 40 minuty zapewnił Fulanito utrzymanie w 2 lidze.)

W poprzednim spotkaniu Fulanito walczyło o awans, teraz ich celem jest utrzymanie. Dla Mistrz Grilla była to ostatnia szansa ba zachowanie nadziei by pozostać w 2 lidze. Na przedmeczowej odbrawie widać było, że na zwycięstwie bardziej zależy Fulanito, rywal chyba już pogodził się z powrotem do trzeciej ligi gdzie w poprzednim sezonie radził sobie zdecydowanie lepiej. Już w pierwszych minutach spotkania tempo meczu było bardzo szybkie, w 2 minucie Bartosz Zbrojewicz strzałem po długim rogu z bocznego sektora boiska wyprowadził Mistrza Grilla na prowadzenie. Odpowiedź Fulanito była niemal natychmiastowa, dwie minuty później Marek Zając wrzucił piłkę w pole karne, w zamieszaniu jeden z obrońców MG zagrał piłkę ręką ale sędzia Hubert Kut pokazał przywilej korzyści i piłkę do pustej bramki wpakował Gawęda. Tempo gry wciąż nie spadało, Fulanito groźnie atakowało bramkę Rynkowskiego ale ten wyśmienicie wybronił strzały Zająca oraz Kozłowskiego. W 11 minucie znów na prowadzenie wyszedł Mistrz Grilla, Michał Hnatkiewicz nie zmarnował podania od Bartosza Zbrojewicza i bez problemu pokonał Kalimova. Gdy wydawało się, że drużyna Mariusza Falkiewicza uda się na przerwę prowadząc minimalnie 2:1, w 20 minucie zabójczą kontrę wyprowadził Krzysztof Kozłowski, który od linii środkowej pobędził sam na sam z Rynkowskim po czym oddał celny strzał niemal w środek bramki. Po przerwie walka o zwycięstwo rozpoczęła się więc od nowa. Kilkakrotnie prowadzenie Fulanito mógł zapewnić Marek Zając ale Rynkowski nie dał się zaskoczyć i pewnie bronił strzały z dystansu snajpera "Szachwonicy". Czas upływał a zwycięski gol wciąż nie padał, dopiero w 40 minucie szczęście uśmiechnęło się do drużyny Pawła Riumina. Marek Zając, który nie był w stanie tego dnia pokonać Rynkowskiego zagrał piłkę do świetnie ustawionego w polu karnym Mackiewicza a ten nie miał już problemów by skierować ją do pustej już bramki Mistrza Grilla. Fulanito wygrywa po ciężkim boju 3:2 i zapewnia sobie utrzymanie w 2 lidze. Mistrz Grilla po tej porażce musi pogodzić się z faktem, iż w kolejnej edycji zmierzy się z trzecioligowcami. W ostatniej kolejce Fulanito powalczy o piąte miejsce w tabeli, by tak się stało musi pokonać wciąż broniących się przed spadkiem AKA.pl. Mistrz Grilla w meczu o przysłowiową "pietruszkę" zmierzy się z Futbol.wroclaw.pl.