14.06 godz. 18:20, Kuźniki, Sedzia: Kamil Struski
Skład: Koła, Perucki, Grzegorczyk, Natalli, Pawlak, Pankiewicz, Rogowski
Skład: Woźniak, Bożek, Stanek, Góra, Sulikowski, Zborowski, Winiarski, Mizuro
24' Jakub Rogowski
33' Jakub Rogowski
35' Wojciech Grzegorczyk
38' Robert Pawlak
39' Robert Pawlak
6' Maciej Koła (Gol samobójczy)
34' Maciej Winiarski
Zawodnik meczu: Jakub Rogowski (Zdobył dwie kluczowe bramki, poderwał swój zespół do walki w ostatnim meczu w pierwszej lidze .Zaliczył również asystę. )

Pojedynek dwóch drużyn z końca tabeli pierwszej ligi był spotkaniem o prestiż i godne pożegnanie z pierwszą ligą. Orfin wystąpił tego dnia bez nominalnego bramkarza a miedzy słupkami ujrzeliśmy pomocnika Łukasza Pankiewicza, oprócz bramkarza brakowało jeszcze jednego ważnego ogniwa w postaci Andrzeja Brusiło. Lista nieobecnych w ekipie Łukasza Bożka była nieco dłuższa brakowało przede wszystkim Ballestera, Mitana, Biegańskiego oraz Zientka. Mimo tak bardzo kiepskiej frekwencji obie drużyny stworzyły bardzo ciekawe widowisko zwłaszcza w drugiej połowie meczu. Początek spotkania był dość spokojny, zawodnicy nie mając zmienników szanowali przede wszystkim zdrowie. Jako pierwsi prowadzenie obięła ekipa Literek, w 6 minucie w dość kuriozalnej sytuacji piłkę do własnej bramki wepchnął Maciej Koła, trzeba dodać, że kapitan Orfinu zanotował drugą bramkę samobójczą z rzędu i pod tym względem na pewno jest liderem w klasyfikacji bramek samobójczych. Sytuacji podbramkowych Orfin miał wiele, dogodnych sytuacji nie wykorzystali Rogowski oraz Perucki. Najbliżej wyrównania w pierwszej części był Pawlak jednak jego strzał wylądował na słupku bramki strzeżonej przez Rolirada. Literki grały tak jakby chciały jak najszybciej zakończyć to spotkanie, brakowało im typowego przywódcy, który pociągnie grę zespołu. Do przerwy po dość słabym widowisku Literki skromnie prowadziły 1:0. W drugiej części obie ekipy zagrały z większym animuszem a na efekty nie czekaliśmy zbyt długo. W 24 minucie Orfin wyrównał stan rywalizacji, pewnym strzałem zza pola karnego bramkarza Literek pokonał Jakub Rogowski. To, że napastnik Orfinu jest ważnym graczem w układance Macieja Koły przekonaliśmy się w 33 minucie kiedy to Jakub wykonał perfekcyjnie rzut wolny. Z prowadzenia Orfin cieszył się zaledwie sześćdziesiąt sekund, do wyrównania strzałem z najbliższej odległości doprowadził Maciej Winiarski. Orfin Studnio nie pozostał dłużny rywalowi i po kolejnej minucie wyszedł po raz drugi w meczu na prowadzenie. Rolirada pokonał Wojciech Grzegorczyk. W końcówce spotkania z dobrej strony pokazał się Robert Pawlak, który w ostępie dwóch minut pokonał dwukrotnie bramkarza Literek. Najpierw strzelił do pustej bramki po dobrym podaniu Rogowskiego a chwile później pewnie uderzył stojąc sam w polu karnym. Po czterdziestu minutach meczu Orfin po dobrej drugiej połowie wygrał zasłużenie i z podniesioną głową żegna się z najwyższą klasą rozgrywkową. Obie ekipy w przyszłym sezonie zagrają w drugiej lidze. Dziękujemy zarówno zawodnikom Literek jak i Orfinu Studio za udział w VIII edycji i zapraszamy do udziału w kolejnej tuż po wakacjach.