07.05 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
Skład: Kuś, Wieczorek, Sajewicz, Bielaszka, Wieczorek, Cynar, Orliński
Skład: Domagała, Kaban, Kaczan, Sobański, Wojciechowski, Dulas, Lewandowski, Waliszewski, Pękala
5' Andrzej Cynar
14' Kazimierz Dulas
33' Krzysztof Lewandowski
35' Krzysztof Lewandowski
38' Dominik Sobański
Zawodnik meczu: Andrzej Cynar (Napastnik Velicante pokazał się z bardzo dobrej strony, zabrakło mu niestety szczęścia pod bramką rywala. Na boisku pozostawił dużo zdrowia, był wyróżniającą się postacią w tym spotkaniu.)

FC Velicante ma nóż na gardle, zespół gra dobrze ale punktów nie zbiera, spotkanie z FC Zbieraniną miało być przełomowe lecz niestety nie dopisała frekwencja, zespół pojawił się gołą siódemką i ciężko było upatrywać ich w roli faworyta. Kapitan FC Zbieraniny, Łukasz Kmieć zebrał wszystkich swoich najlepszych graczy, dobra gra oraz atmosfera w zespole idą w parze i sukces ma być widoczny na koniec sezonu. Mecz rozpoczął się od ataków Velicante, już w 2 minucie Bielaszka mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie lecz Jarosława Domagałę wyręczył słupek. W 5 minucie Velicante dopięło swego, celną główką po dośrodkowaniu Bielaszki popisał się Andrzej Cynar. Dwie minuty później ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie, niestety ponownie z pomocą bramkarzowi Zbieraniny przyszedł słupek. Pech chciał, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak oto po składnej akcji całego zespołu w 14 minucie do siatki Kusia trafił Kazimierz Dulas, W 16 minucie meczu Velicante mogło ponownie osiągnąć jednobramkową przewagę niestety i tym razem Cynar trafił w…. słupek. Do końca pierwszej części więcej klarownych sytuacji nie było i zawodnicy schodzili na przerwę przy remisie 1:1. Początek drugiej części meczu mógł przynieść po jednej bramce dla każdej z ekip, najpierw Dulas nie potrafił wykorzystać dośrodkowania Sobańskiego a w odpowiedzi Cynar przegrał pojedynek z Domagałą. W 29 minucie bliski strzelania bramki był Krzysztof Lewandowski, minimalnie chybił strzałem z głowy. Cztery minuty później napastnik Zbieraniny był już bardziej skuteczny atomowy strzał zza pola karnego zmusił Kusia do wyciągnięcia piłki z siatki. Grając rozpaczliwie w ataku Velicante nie miało pomysłu na umieszczenie piłki w bramce rywali, w 38 minucie meczu błąd Jacka Wieczorka przy wyprowadzaniu piłki wykorzystał Dominik Sobański i lekką podcinką strzelił trzeciego gola dla Zbieraniny. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i FC Zbieranina wygrała po ciężkim boju 3:1. Velicante Wrocław do ostatniej kolejki będzie walczyć o utrzymanie, w następnym meczu czeka ich pojedynek o przysłowiowe sześć punktów z Literkami. Drużyna Łukasz Kmiecia zmierzy się z mistrzem, FC Moose.