26.04 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Literki
Castorama Bielany
7 : 4
( 3 : 2 )
Skład: Mitan, Woźniak, Biegański, Bożek, Ballester, Góra, Sulikowski, Zborowski, Makarucha
Skład: Styczeń, Paukszt, Borczyński, Pyzłowski, Miedziński, Wiktorowski, Antoszewski, Szymczak
2' Fernando Ballester
10' Kamil Biegański
23' Fernando Ballester
25' Kamil Biegański
9' Kamil Szymczak
14' Sebastian Antoszewski
16' Kamil Szymczak
30' Grzegorz Paukszt
32' Łukasz Borczyński
34' Aleksander Styczeń
35' Grzegorz Paukszt
Zawodnik meczu: Kamil Szymczak (Stwarzał największe zagrożenie pod bramką rywali, dobry występ ukoronował dwiema bramkami.)

Wszystko wskazuje na to, że Castorama Bielany falę niepowodzeń ma już za sobą, po odpadnięciu z Pucharu Ligi może skupić się na rozgrywkach ligowych. Systematycznie pnie się w górę by w ostatecznym rozrachunku wskoczyć w strefę medalową. Literki w tym sezonie zawodzą, wydawło się, że rewelacja ligi halowej bez problemu poradzi sobie w najwyższej klasie rozgrywek na sztucznej trawie. Rozpoczęło się dość niespodziewanie, po trójkowej akcji Literek Bielany zostały wręcz ośmieszone a Fernando Ballester nie miał problemów z pokonaniem Kamila Pyzłowskiego. Dość długo Bielańczycy dochodzili do siebie, wprawdzie posiadanie piłki mieli znaczące to sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, dopiero w 9 minucie po indywidualnej akcji Kamil Szymczak wyrównał stan meczu. Odpowiedź Literek była błyskawiczna, w zamieszaniu podbramkowym, Pyzłowskiego pokonał Kamil Biegański. W 14 minucie meczu mieliśmy znowu remis, Sebastian Antoszewski zamknął akcję całego zespołu i na wślizgu skierował piłkę do pustej bramki. Nie minęły dwie minuty a Castorama po raz pierwszy w tym meczu wyszła na prowadzenie, solowy popis dał Szymczak, po minięciu kilku rywali pięknym strzałem w okienko nie dał szans Zborowskiemu. Do przerwy Castorama minimalnie prowadziła 3:2. W drugiej odsłonie nastąpiła zmiana bramkarza, miedzy słupkami Pyzłowskiego zastąpił Adrian Miedziński, początek drugiej pechowy był dość pechowy dla kapitana Castoramy, który nie miał okazji wcześniej sprawdzić się na tej pozycji, do spółki z defensywą wpuścił dwie bramki i Castorama znowu musiała gonić wynik. Najpierw w 23 minucie strzałem w krótki róg pokonał go Ballester, a dwie minuty później Kamil Biegański bez problemu poradził sobie z Grzegorzem pauksztem i strzelił z zerowego kąta. Po utracie czwartego gola zespół Castoramy rozpoczął szturm na bramkę Zborowskiego, dobre okazje do wyrównania  zmarnowali Antoszewski oraz Styczeń. W 30 minucie meczu ostoja bielańskiej defensywy Grzegorz Paukszt pokazał kolegom jak się strzela, obrońca precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego nie dał szans Zborowskiemu. W 32 minucie Castorama wyszła na prowadzenie 5:4, w zamieszaniu pod bramkowym piłkę ze stoickim spokojem do siatki Literek wepchnął Łukasz Borczyński, były pomocnik miejscowych Kuźnik zdobył swoją premierową bramkę w nowym zespole. Kolejną bramkę dla Bielan zdobył w 34 minucie Aleksander Styczeń a dzieła zniszczenia dokonał w 35 minucie Grzegorz Paukszt, były zawodnik Rycerzy Wiosny oraz Brand Factory z wielką swobodą wbiegł w pole karne i z łatwością pokonał golkipera Literek. W końcówce meczu rozmiary porażki mogli zmniejszyć Tomasz Mitan oraz Kamil Biegański, dla nich niestety dobrze miedzy słupkami ustawiony był Miedziński. Bielańczycy po 40 minutach po dość trudnym meczu zwyciężyli 7:4. Literki tą porażką bardzo komplikują sobie sprawę utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej, piłkarzy Łukasz Bożka czeka teraz pojedynek o przysłowiowe sześć punktów, ich kolejnym rywalem będzie FC Velicante Wrocław, Castorama zagra z wielkim rozczarowaniem VIII edycji, Sokołem Wrocław.