25.04 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
4 : 1
( 1 : 1 )
Skład: Kuś, Wieczorek, Sajewicz, Sajewicz, Strzępka, Frąckiewicz, Wieczorek, Cynar, Orliński
Skład: Kuzyk, Stefańczyk, Piędzioch, Kubiszyn, Leib, Nowak, Kubiszyn, Lewalski, Radota, Wójcik, Zaborek
17' Robert Sajewicz (Rzut karny)
6' Rafał Radota
31' Jakub Lewalski
34' Jarosław Kubiszyn
38' Dawid Leib
Zawodnik meczu: Bartłomiej Kuś (Gdyby nie fenomenalna postawa bramkarza FC Velicante wynik mogłby być o wiele wyższy.)

Po nieco usypiających dwóch meczach przyszedł czas na walkę o mistrzowski tytuł. Obrońca trofeum zmierzył się z dziewiątym w tabeli 1 ligi, FC Velicante. Oba zespoły znają się doskonale jeszcze z występów w 2 lidzie, w poprzednim sezonie górą był FC Moose, który wygrał 6:2. Od pierwszych minu spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Jako pierwsi do bramki rywla trafili mistrzowie, w 6 minucie kapitalny strzał lewą nogą, zza pola karnego oddał Rafał Radota. Tempo meczu rosło z minuty na minutę, w 13 minucie sędzia podyktował rzut wolny przed polem karnym FC Velicante, Lewalski oddał strzał w środek bramki ale świetnie ustawiony był Bartłomiej Kuś. Dwie minuty później groźny strzał Frąckiewicza z wielkim trudem wybronił Grzegorz Kuzyk, po chwili bramkarza FC Moose wyręczył słupek po groźnym strzale Jakuba Orlińskiego. W 17 minucie Andrzej Malec odgwizdał rzut karny dla FC Velicante, którego na wyrównującego gola zamienił Robert Sajewicz. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Jakub Lewalski po raz drugi przegrał rywalizację z Kusiem. Po fantastycznym widowisku do przerwy mieliśmy więc tylko 1:1. Cztery minuty po zmianie stron na strzał z dystansu zdecydował się Przemysław Stefańczyk, Kuś wybronił ten strzał oraz dobitkę Jarosława Kubiszyna. Nie minęło kilkanaście sekund a starszy z braci Kubiszyn trafił w poprzeczkę. FC Moose mógł odetchnąć dopiero w 31 minucie, wówczas groźny strzał oddał Rafał Radota, znów efektowną interwencją wykazał się bramkarz FC Velicante ale przy dopitce Lewalskiego nie miał już szans. Mistrzowie poszli za ciosem, w 34 minucie składną akcję zespołu strzałem z woleja pod poprzeczkę wykończył Jarosław Kubiszyn. Na dwie minuty przed końcem meczu zwycięstwo FC Moose przypeczętował Dawid Leib strzelając z kilku metrów po krótkim rogu. W ostatniej akcji meczu mogło być 5:1 ale gdy Lawalski z Leibem wyszli 2 na 1 z Kusiem ten wybiegł przed pole karne i odprawił napastników rywali z kwitkiem. FC Moose coraz bliżej obrony tytułu, w kolejnym meczu zmierzą się w hicie kolejki z Blitzkrieg Wrocław, FC Velicante by oddalić się od strefy spadkowej musi wygrać z FC Zbieraniną.