29.03 godz. 19:05, Kuźniki, Sedzia: Michał Baraniecki
Skład: Kuś, Wieczorek, Sajewicz, Sajewicz, Dudzik, Frąckiewicz, Kątny, Wieczorek, Cynar, Orliński
Skład: Wojtczak, Antczak, Duda, Iwańczak, Różanowski, Kaleta, Andrzejewski
23' Konrad Kątny
29' Andrzej Cynar
36' Andrzej Cynar
8' Jakub Różanowski
18' Jakub Różanowski
20' Mariusz Iwańczak
32' Jakub Różanowski
37' Mariusz Iwańczak
40' Artur Kaleta
Zawodnik meczu: Konrad Kątny (Niesamowite umiętności zawodnika nie przełożyły się na wynik ale jeden gol i trzy asysty robią wrażenie.)

Zawodnicy Blitzkrieg Wrocław debiutują w najwyższej klasie rozgrywkowej, spotkanie z FC Velicante było ich inauguracyjnym meczem na tym szczeblu. Niestety ten fakt podziała mobilizująco na drużynę. Zawodnicy wstawili się na przedmeczową zbiórkę gołą siódemką. Spotkanie rozpoczęło się od groźnych ataków Blitzkrieg, jako pierwszy bliski pokonania Bartłomieja Kusia był Artur Kaleta. W 8 minucie meczu bramkarz Velicante został pokonany, niezbyt silny ale precyzyjny strzał Jakuba Różanowskiego wylądował tuż przy dalszym słupku. Odpowiedź FC Velicante mogła być natychmiastowa ale bramkarz  Blitzkrieg dwukrotnie wyszedł obronną ręką przy strzałach Andrzeja Cynara. Na bramkę wyrównującą czekaliśmy do 17 minuty meczu, dobre dośrodkowanie Kątnego na bramkę zamienił Robert Sajewicz. Janusz Wojtczak przy strzale obrońcy FC Velicante był bez szans. Podopieczni Jacka Wieczorka zaledwie minutę cieszyli się z bramki remisowej, w 18 minucie meczu Blitzkrieg ponownie wyszli na prowadzenie, na rajd od połowy boiska zdecydował się Różanowski, po minieciu trzech obrońców (!) posłał piłkę miedzy nogami bramkarza. W ostatniej minucie pierwszej połowy Mariusz Iwańczak podwyższył prowadzenie. Do przerwy FC Velicante przegrywało różnicą dwóch bramek. Przed drugą cześcią meczu potrzebna była motywacja ze strony kapitana, która zaowocowała chwilę po zmianie stron. W 23 minucie w roli głównej wystąpił Konrad Kątny, który po szybkiej wymianie piłki z Frąckiewiczem uderzył po długim rogu. W 29 minucie Velicante doprowadziło do remisu, Andrzej Cynar strzałem głową wykorzystał dobre dośrodkowanie Kątnego. Zespół chciał pójść za ciosem i zgarnąć komplet oczek, jednak nieudana akcja ofensywna przerodziła się w zabójczą kontrę zakończoną strzałem Różanowskiego, tym samym napastnik Blitzkrieg skompletował hat-trika. W 36 minucie Konrad Kątny udowodnił, że należy do najlepszych zawodników w swoim zespole, jego kolejne świetne podanie wykończył Cynar. Wynik remisowy na 4 minuty przed końcem sprawił, że byliśmy świadkami sporych emocji. O tym kto zdobędzie trzy oczka zaważyła sytuacja z 37 minuty, pomocnik Blitkrieg - Mariusz Iwańczak strzałem z dystansu zaskoczył bezradnego Kusia. W ostatniej minucie meczu Velicante rzuciło się na rywala walcząc jeszcze o remis, niestety ponowna kontra zakończyła się celnym trafieniem Artura Kalety. Ostatecznie po wielkich emocjach Blitzkrieg odnieśli zwycięstwo w inauguracyjnym meczu na najwyższym szczeblu. Velicante ponosi natomiast drugą, pechową porażkę z rzędu. W kolejnym meczu podopieczni Wieczorka zmierzą się z Wielką Niewiadomą, Blitzkrieg Wrocław podejmie Orfin Studio.