26.03 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
Literki
1 : 2
( 0 : 1 )
Skład: Domagała, Kaban, Sobański, Dulas, Siciak, Lewandowski, Waliszewski, Pękala
Skład: Mitan, Zientek, Woźniak, Biegański, Bożek, Stanek, Ballester, Sulikowski, Jędrysiak
5' Krzysztof Lewandowski
33' Wojciech Waliszewski
34' Wojciech Waliszewski
35' Kamil Biegański
Zawodnik meczu: Jarosław Domagała (Udanymi interwencjami zatrzymał Literki)

Pojedynek dwóch zespołów, które w inauguracyjnych meczach VIII edycji Wrocbal zgarnęły po trzy punkty. Stawką tego pojedynku był fotel lidera. W dotychczasowej historii obydie drużyny nie miały żadnej przyjemności aby ze sobą rywalizować. Sznase na przewidzenie wyniku były więc znikome. Składy drużyn były dość mocne, zapowiadał się bardzo ciekawy pojedynek. W kadrze FC Zbieraniny zabrakło jednak Łukasza Kmiecia, który kilka dni przed meczem doznał kontucji na sparingu i musiał pozwolić zapakować się w gips. Jest to pierwsza nieobecność kapitana FC Zbieraniny od 57 meczów. Gra nabierała bardzo ostrego tempa już od pierwszych minut, duża ilość fauli świadczyła tylko o tym, że drużynom zależało na zwycięstwie. Pierwszą bramkę ujrzeliśmy w 5 minucie meczu, niepozorny strzał zza pola karnego oddał Krzysztof Lewandowski, czym kompletnie zaskoczył zasłoniętego Jędrysiaka a piłka wpadła w krótki róg bramki. Utrata gola podziałała bardzo mobilizująco na Literki, zespół zaczął grać z większą werwą, niestety dobrze zorganizowana obrona Zbieraniny z Krzysztofem Kabanem na czele nie pozwoliła rywalom przedostać się pod bramkę Domagały. Do końca pierwszej połowy Zbieranina nie dała się pokonać ani razu ale też nie zagroziła w ofensywie Literkom. Zatem do przerwy skromne prowadzenie 1:0. Druga odsłona została kompletnie zdominowana przez zespół Łukasza Bożka, drużyna pomarańczowych dwoiła się i troiła żeby zdobyć bramkę, lecz dobre zawody rozgrywał tego dnia bramkarz Domagała. W 33 minucie byliśmy świadkami kuriozalnej bramki, chcąc pomóc swoim kolegom z pola Paweł Jędrysiak, zaczął grać bardzo wysoko, wysuniętego bramkarza w pewnym momencie zauważył Wojciech Waliszewki i zdecydował się na strzał z własnej połowy, ku zdziwieniu wszystkich zgromadzonych piłka wylądowała w siatce Literek. Nie mający nic do stracenia Literki rzuciły się na rywala, w 34 min. za żółtą kartkę boisko opuścił autor drugiego trafienia, podopieczni Bożka wykorzystali przewagę jednego zawodnika i za sprawą Biegańskiego trafili do siatki rywala. Bramka kontaktowa sprawiła, że byliśmy świadkami sporych emocji do końca meczu. W 39 minucie Fernando Ballester mógł strzelić bramkę wyrównującą , niestety przegrał pojedynek sam na sam z Domagałą. Kilka minut później arbiter, Hubert Kut zakończył zawody. Literki dość pechowo poniosły pierwszą porażkę w nowym sezonie, Zbieranina zaś zasiadła na fotelu lidera, na jak długo ???  Może się okazać, że jeszcze na długo, ich kolejnym rywalem będzie słabo spisujący się ostatnio Orfin Studio, Literki podejmą Drink Team.