tel. 691 395 503 | @ organizator@wrocbal.pl
Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1 . FC Moose 11 +28 28
2 . Castorama Bielany 11 +17 23
3 . Wielka Niewiadoma 11 +12 22
4 . Blitzkrieg Wrocław 11 +7 21
5 . OKS Sokół Wrocław 11 +8 20
6 . FC Zbieranina 11 -14 18
7 . Drink Team 11 +0 17
8 . Kuźniki 11 +4 13
9 . Planiko Football Team 11 -9 9
10 . FC Velicante Wrocław 11 -10 9
11 . Orfin Studio 11 -17 7
12 . Literki 11 -26 2
Więcej

WROCBAL to Amatorskie Ligi Piłkarskie, które zrzeszają ponad 100 wrocławskich drużyn. W okresie wiosenno - jesiennym organizujemy ligi piłkarskich siódemek, zimą zespoły mogą rywalizować zarówno w lidze futsalu, jak i w lidze piłkarskich szóstek na zadaszonym boisku ze sztuczną trawą.

Więcej
21.03 godz. 18:35, Kuźniki, Sedzia: Michał Baraniecki
Literki
Planiko Football Team
1 : 3
( 1 : 2 )
Skład: Mitan, Zientek, Biegański, Bożek, Stanek, Ballester, Góra, Jędrysiak
Skład: Mieszkalski, Koczuk, Szczepiński, Szczepiński, Szewczyk, Śliwa, Koczuk, Egrowski Szczepiński
11' Fernando Ballester
20' Fernando Ballester
38' Dawid Stanek
14' Mateusz Szewczyk
Zawodnik meczu: Fernando Ballester (Świetny występ Fernando w debiucie przy Sarbinowskiej. Dwukrotnie pokonał najlepzego pramkarza 1 ligi z poprzedniej edycji.)

W obecnym zesonie zespół BreakLoose Football Team zmienił pierwszy człon nazwy na Planiko, do skłądu dołączyło też kilku kluczowych zawodników nieistniejącego już Jum-Wan ZG. Po przeciwnej stronie boiska stanęły debiutujące w rozgrywkach Wrocbal, Literki. Jak zagrają debiutanci było wielkim znakiem zapytania, wprawdzie mieliśmy już okazje zobaczyć w akcji zawodników Literek (w sezonie halowym zdobyli tytuł mistrza 2 ligi pod nazwą Milano Pizza Team)  to ciężko jest określić grę zawodników na otwartych boiskach. Od początku meczu gra przypominała piłkarskie szachy, zawodnicy obu drużyn nie forsowali tempa, grali ostrożnie w obronie i bardzo uważnie konstruowali akcję ofensywne.  Pierwszą bramkę ujrzeliśmy w 11 minucie meczu, hiszpański napastnik Fernando Ballester w zamieszaniu pod bramką skierował piłkę do pustej bramki. Zawodnicy Planiko po utracie bramki zagrali bardziej otwartą piłkę, zaczęli grać szeroko z częstą wymianą piłek, częstsze posiadanie futbolówki sprawiło, że zawodnicy strzelili w 14 minucie meczu wyrównującą bramkę, w solową akcję wdał się Mateusz Szewczyk i zakończył ją celnym strzałem w długi róg bramki Jędrysiaka. Tuż przed końcowym gwizdkiem Literki ponownie wyszły na prowadzenie, Ballester niczym Leon Messi, sprytną podcinką strzelił nad rozpaczliwie broniącym Pawłem Mieszkalskim. Do przerwy skromne prowadzenie Literek 2:1. Druga odsłona miała bardzo senny początek, zawodnicy nie kwapili się do ataków, wraz z upływem czasu Planiko zaczęło śmielej i odważniej atakować. Widoczny był brak typowego egzekutora, na liście zgłoszonych zawodników Planiko bryluje nazwisko Mateusza Bienia, były król strzelców w takich przypadkach byłby lekarstwem na sukces ale niestety z niewiadomych przyczyn nie zobaczyliśmy go w składzie. Literki grając konsekwentnie udowodnili, że to im należą się trzy punkty, w 38 minucie Dawid Stanek strzelając na raty przypieczentował sukces debiutanta. Ostatecznie zawodnicy Literek ograli Mieszkalskiego i spółkę 3:1. W następnym meczu debiutanta czeka mecz z nieobliczalną FC Zbieraniną, Planiko Football Team podejmie Orfin Studio.

autor: Adrian Miedziński