29.05 godz. 18:20, Kuźniki, Sedzia: Kamil Struski
Skład: Przybylski, Kulesza, Żal, Szczerba, Walczak, Golan, Dudek, Hawryluk
Skład: Kuczyński, Lachowicz, Jurgowiak, Krej, Lipka, Malinowski, Maj, Mieszkalski, Kluska, Rak
27' Radosław Dudek
28' Radosław Dudek
36' Piotr Hawryluk
37' Piotr Hawryluk
16' Maksymilian Krej
40' Maksymilian Krej
Zawodnik meczu: Radosław Dudek (Kreował grę zespołu, zdobył dwie bramki i wypracował trzecią.)

Hectas nie zwalnia tempa, rewelacja 3 ligi rozpoczęła walkę o awans i już w pierwszym meczu fazy play-off pewnie pokonała Lex Pistols. Początek spotkania nie był porywający, oba zespoły próbowały szybko podyktować swoje warunki ale efektów nie zobaczyliśmy aż do 16 minuty. Wówczas to Lex Pistols wyszedł na prowadzenie po golu Maksymiliana Kreja, który wykorzystał podanie Pawła Arta. Gdy wydawało się, że do przerwy wynik nie ulegnie zmianie, tuż przed polem karnym Pistolsów, piłkę obrońcom wyłuskał Piotr Szczębara i dość szczęśliwie przelobował rosłego Michała Kluskę. Do przerwy mieliśmy więc remis 1:1. Po zmianie stron Hectas przejął inicjatywę na boisku, w 27 i 28 minucie meczu kunsztem strzeleckim wykazał się niezawodny Radosław Dudek, 3:1 podcięło skrzydła Pistolsom. Na cztery minuty przed końcem spotkania, Radosław Dudek wykonywał rzut wolny z okolicy środka boiska, oddał piekielnie mocny strzał w kierunku bramki rywala, Kluska sparował piłkę przed siebie ale tam czyhał już Piotr Hawryluk, który z zimną krwią dobił strzał Dudka. Lex Pistols zdołał jedynie zmniejszyć rozmiar porażki, w 40 minucie wynika na 4:2 ustalił Maksymilian Krej. Po tym golu sędzia Adrian Miedziński zakończył zawody. W kolejnym meczu Hectas zmierzy się z Prosiakami, Lex Pistols ponownie na boisku zobaczymy dopiero w ostatnim dniu rozgrywek, 18 czerwca gdzie rozegrają dwa spotkania, pierwsze z Czerwonymi Diabłami, drugie z Fizjoterapią Polską.