13.01 godz. 14:15, Przesmyckiego 10, Sedzia: Andrzej Malec
5 : 3
( 2 : 0 )
Skład: Piechnik, Stefańczyk, Rejentowicz, Walczak, Maczuga, Wróblewski, Goździk, Rybak
Skład: Głodek, Cacanakos, Bienias, Krzysztofczyk, Surmaczewski, Rożek, Węgłowski, Falkiewicz, Łazorczyk, Bernaś, Majchrowicz
25' Przemysław Stefańczyk
26' Michał Wróblewski
39' Przemysław Stefańczyk
7' Marek Falkiewicz
14' Łukasz Łazorczyk
22' Łukasz Łazorczyk
23' Łukasz Majchrowicz
28' Piotr Cacanakos
Zawodnik meczu: Łukasz Łazorczyk (Łukasz był najaktywniejszym graczem swojej drużyny! Często zagrażał bramce Zbigniewa Piechnika, parę sytuacji zmarnował, ale co najważniejsze strzelił dwa ważne gole. )

Dość jednostronnie zapowiada się starcie nie mającego jeszcze ani jednego punktu - MPK Wrocław i czwartego w stawce Oponixu (posiadającego komplet punktów). Faworytem rzecz jasna są zawodnicy Zbigniewa Piechnika, ale radzić będą musieli sobie bez swojego lidera - Marka Koniecznego. Zatem czy powiększą swój dorobek punktowy i wrócą na drugie miejsce w stawce? Czy jednak to Marek Surmaczewski i spółka w końcu się przełamią i zgarną premierowe oczka tej zimy?

7' (1:0) - Po okresie wyrównanej gry MPK Wrocław wychodzi na prowadzenie, a płaskim strzałem przy dalszym słupku Zbigniewa Piechnika zaskakuje Marek Falkiewicz!
8' Szarża Łukasza Bieniasa zakończona zostaje strzałem w boczną siatkę.
9' Łukasz Łazorczyk pędzi lewą stroną i finalizuje akcję mocnym uderzeniem - obok bramki.
10' Rafał Rejentowicz ze "szpica" strzela i opuszkami palców Marek Rożek paruje futbolówkę nad poprzeczką.
11' Zbigniew Piechnik bardzo dobrze zatrzymuje uderzenie Waldemara Węglowskiego.
12' Marek Surmaczewski sprzed pola karnego i piłkę nad porzeczkę przenosi bramkarz Oponixu!
14' (2:0) - Ładna kombinacja MPK. Łazorczyk do Sumarczewskiego, Surmaczewski do Łazorczyka, ten drugi strzela ze "szpica", a piłka po interwencji bramkarza znajduje drogę do bramki!
16' Rejentowicz w kontrze zagrywa do lepiej ustawionego na lewej stronie Stefańczyka, a ten przegrywa pojedynek jeden na jeden z Rożkiem!
16' - Czas dla Oponixu!
18' Mocny, płaski strzał Rejentowicza zza pola karnego i instynktownie nogami interweniuje Rożek!
19' Techniczna próba Walczaka o centymetry mija bramkę MPK.
20' Jeszcze jedna świetna interwencja Rożka. Strzelał...Piechnik!
20' Narazie bardzo dobrze w bramce spisuje się Rożek. Ten tym razem zatrzymuje Walczaka!
22' (3:0) - Dalekie wyjście bramkarza Oponixu i jego błąd bezlitośnie wykorzystuje Łazorczyk, który ma przed sobą pustą bramkę i z zimną krwią umieszcza "balon" ją w pustej bramce.
23' (4:0) - Kolejny cios zadany przez MPK. Łukasz Majchrowicz staje oko w oko Piechnikiem i płaskim strzałem w długi róg go pokonuje!
25' (4:1) - Ładna akcja Oponixu i mamy pierwsze trafienie dla nich. Do "pustaka" trafia Stefańczyk!
26' (4:2) - Oponix nie daje za wygraną. Stefańczyk zagrywa do Wróblewskiego i Piotr Bernaś zostaje pokonany po raz drugi!
28' (5:2) - "Ale zaje..ał" - słyszymy taki komentarz na stoliku organizatorów! Dotyczy to rzutu wolnego bitego przez Piotra Cacanakosa, który huknął aż miło, a piłka weszła niemalże w samo okienko!
30' Majchrowiczowi w ostatniej chwili piłkę spod nóg wygarnia Piechnik.
31' Słupek po strzale Walczaka z dystansu!
33' Surmaczewski kontra Piechnik i słupek! Po chwili mamy dobitkę, który ofiarnie zatrzymuje tym razem bramkarz!
33' Bienias mija rywala i strzela bez zastanowienia - Piechnik notuje swietną interwencję!
34' Łazorczyk może strzelić hattricka, ale jego strzał świetnie broni bramkarz!
34' - Czas dla Oponixu!
34' - Oponix wycofuje bramkarza, a Piechnika zmienia Rybak.
34' Groźna akcja "czerwonych". Walczak wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem, podcina nad nim futbolówkę, a ta przelatuje tuż obok bramki.
35' Rozklepana defensywa Oponixu i fatalnie pudłuje Łazorczyk posyłając piłkę "Panu Bogu w okno"!
35' Wślizg w polu karnym MPK i rzut karny!
36' Do rzutu karnego podchodzi Stefańczyk i przegrywa wojnę nerwów z Bernasiem!
38' Rejentowicz ze szpica i świetnie nogą interweniuje bramkarz!
38' Ładna gra po obwodzie i całą akcję kończy Stefańczyk, który przenosi piłkę nad poprzeczką.
39' (5:3) - Rybak do Stefańczyka i już tylko dwie bramki przewagi ma ekipa Węgłowskiego.

MPK Wrocław sprawia sensację i jako pierwsze w tym sezonie pokonuje Oponix! Tym samym zgarnia premierowe punkty w lidze i wydostaje się ze strefy spadkowej! W ekipie Zbigniewa Piechnika widoczny był brak lidera - Marka Koniecznego. Bez niego "czerwoni" słabo pod względem taktycznym i ambitnie grająca drużyna Waldemara Węgłowskiego to wykorzystała. Następnym razem Oponix zagra w hicie z liderem - SEEV Telekomunikacją, natomiast MPK Wrocław podejmie wicelidera - Tomtex.