20.03
godz. 19:30,
Olimpijski boisko1, Sedzia: Kamil Struski
FC Zbieranina
KS Widawa Wrocław
5 : 4
( 1 : 2 )
Skład:
Magierecki, Zahorski, Urbański, Wcisło, Kędzior, Zieliński, Kaban
Skład:
Pondel, Pondel, Leszczyński, Żebryk, Jagodziński, Chmielewski, Brzoza, Kozak, Bryś
1' Łukasz Urbański
3' Łukasz Urbański
29' Wojciech Zieliński
35' Łukasz Urbański
2' Michał Pondel
27' Damian Brzoza
34' Patryk Żebryk
37' Wiktor Chmielewski
39' Karol Leszczyński
Zawodnik meczu: Wiktor Chmielewski (Wiktor nie był tak efektywny jak Łukasz Urbański ze Zbieraniny, ale w końcówce spotkania to jego zagrania dały Widawie wygraną. Najpierw doprowadził do wyrównania, a po chwili asystował przy zwycięskim golu. Do tego mocno pracował na całym boisku.)

KS Widawa Wrocław nie ma już szans na medal, ale może zakończyć sezon tuż za podium. Musi jednak pokonać Zbieraninę i liczyć na to, że Core Services zanotuje wpadkę z Atosem. Jeżeli zwycięży ekipa Łukasza Kmiecia, to zajmie ostatecznie miejsce tuż nad "czerwoną strefą". Tak czy siak stawka tego meczu jest niewielka, ale każdy z tych zespołów będzie chciał wygrać. Co do składów obu ekip to nie będą one optymalne, ale nikt nie ma prawa narzekać na brak ludzi do grania. "Widawianie" radzić będą sobie bez swojego drugiego najlepszego strzelca - Michała Urbańskiego, a "Pasy" m.in bez Marcina Piędela.
Relacja z meczu:1'

2' GOL! (1-1) - Z autu w pole karne zagrywa Michał Pondel i... futbolówka po rękach goalkeepera wpada do siatki! Historyczny moment dla Michała, dla którego jest to pierwsza bramka w historii występów w lidze OFC!
3' GOL! (1-2) - Po dograniu Krzysztofa Kabana bramkę zdobywa Łukasz Urbański.
5' Kapitalna interwencja znajdującego się w bramce Miłosza Jagodzińskiego, który z linii bramkowej wybija uderzenie Wojciecha Zielińskiego.
7' Z dystansu na strzał decyduje się Tomasz Wcisło, prosto w bramkarza.
9' Brzoza zza pola karnego, obok bramki.
11' Techniczna próba Łukasza Urbańskiego nieznacznie mija "okienko" bramki Widawy.
13' Kolejna próba Damiana Brzozy i ponownie futbolówka przelatuje obok dalszego słupka.
15' Michał Pondel na wolne pole do Jakuba Brysia, ten nawija rywala i uderza w bramkarza.
17' Na strzał decyduje się Jagodziński i piłka po rykoszecie i rękach bramkarza wychodzi na rzut rożny.
18' Ależ pech Jakuba Brysia, który uderza w poprzeczkę. Po chwili niecelny strzał oddaje Miłosz Jagodziński.20'

24' Ponownie górą goalkeeper Widawy, który tym razem odbija na rzut rożny uderzenie Wojciecha Zielińskiego.
26' Kontuzja kolana Tomasza Wcisło i przy pomocy kolegów plac gry opuszcza zawodnik FC Zbieraniny.
27' Ping-pong w polu karnym Zbieraniny i Jakub Bryś uderza nad bramką.
27' GOL! (2-2) - Radość w obozie Widawy bowiem do wyrównania doprowadza Damian Brzoza.
29' GOL! (2-3) - Do dwóch bramek asystę dokłada Łukasz Urbański, a na listę strzelców wpisuje się Wojciech Zieliński. Bramkę tę śmiało można zapisać na konto goalkeepera Widawy, który mówiąc kolokwialnie "dał ciała" przy tej interwencji...
30' Świetna parada J.Pondla, a po chwili refleksem popisuje się Magierecki!
32' Z autu w poprzeczkę uderza Wiktor Chmielewski.
34' GOL! (3-3) - Zawodnicy Widawy domagali się uznania bramki, gdyż uważali, że piłka przekroczyła całym swym obwodem linię bramkową, sędzia pozostawał niewzruszony, więc piłkę do "pustaka" dobił Patryk Żebryk, który wykazał się największą przytomnością wśród graczy "Zielonych".
35' Z rozpoczęcia na strzał decyduje się Urbański i Pondel przenosi piłkę na rzut rożny.
35' GOL! (3-4) - Patryk Kędzior wykłada futbolówkę Łukaszowi Urbańskiemu, a ten strzałem z dystansu kompletuje hattricka.
37' GOL! (4-4) - Indywidualna akcja Wiktora Chmielewskiego, który po minięciu rywala nie dał żadnych szans Kacprowi Magiereckiemu.
39' GOL! (5-4) - Chmielwski podaje do Karola Leszczyńskiego, ten najpierw trafia w obrońcę, a po chwili dobija strzał lewą nogą i na minutę przed końcem Widawa obejmuje prowadzenie!
40' Damian Brzoza mógł zakończyć ten mecz, lecz jego uderzenie nieznacznie mija bramkę. Po chwili na słupku zatrzymała się próba Wiktora Chmielewskiego. Jeśli Widawa nie wygra tego spotkania to te sytucje będą śniły się im po nocach!40'

Jak ktoś lubi emocjonujące starcia, to musi przychodzić na mecze Widawy. Po raz kolejny zespół Michała Pondla do końca trzymał kibiców w napięciu i choć przegrywał na trzy minuty przed końcem, to w końcówce przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Znowu wygrał 5:4 i na kilka godzin wskoczył na czwarte miejsce w stawce. Żeby takowe utrzymać w ostatnim dzisiejszym meczu Core Services musi zgubić punkty z Atosem. Co do Zbieraniny to znowu zabrakło jej szczęścia i przegrała siódmy mecz w sezonie. Ostatecznie więc zakończyła go na 11 lokacie. Dla obu drużyn był to ostatni mecz w tym sezonie. Za wspólnie spędzone chwile dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.
autor: Tomasz Pondel
Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? Napisz: t.pondel@wrocbal.pl
Zawodnik meczu:

Wiktor Chmielewski (KS Widawa Wrocław)