08.03 godz. 22:00, Olimpijski boisko2, Sedzia: Maciej Siwek
8 : 6
( 7 : 3 )
Skład: Urbański, Sobański, Wcisło, Podkalicki, Piędel, Olejniczak
Skład: Musiał, Wabnic, Suchecki, Podgórniak, Niciński, Ryczkowski, Bancewicz, Nowakowski
4' Adrian Podkalicki
15' Dominik Sobański
19' Adrian Podkalicki
22' Łukasz Urbański
24' Tomasz Wcisło
30' Marcin Piędel
1' Sławomir Ryczkowski
6' Paweł Suchecki
11' Michał Musiał
13' Mateusz Bancewicz
16' Sławomir Ryczkowski
17' Paweł Suchecki
20' Michał Niciński
36' Kamil Wabnic
Zawodnik meczu: Sławomir Ryczkowski (Napastnik Core Services był dzisiaj w dobrej dyspozycji co zaprocentowało dwoma trafieniami oraz co najważniejsze zwycięstwem. Wyróżnienie dla Wabnica.)

W spotkaniu 9 kolejki Core Srvices podejmować będzie FC Zbieraninę. Ekipa określana jako ,,CS'' do tej pory zdobyła 12 punktów i zajmuje 8 pozycję w ligowej tabeli. Natomiast podopiecznym Łukasza Kmiecia szło trochę gorzej, 11 miejsce i 9 punktów. Różnica między zespołami niewielka, więc już teraz możemy się spodziewać bardzo wyrównanego spotkania. Jednak kluczowe dla tego meczu może okazać się to, że Zbieranina nie ma dzisiaj w swoich szeregach żadnego rezerwowego, więc trzeba będzie uważać na siły, by tych starczyło na całe 40 minut.

1' GOL! (1-0) Długo nie musieliśmy czekać na pierwsze trafienie. Na pole karne piłkę wrzuca Wabnic, a strzałem z pierwszej piłki Ryczkowski nie pozostawia wiele do powiedzenia bramkarzowi rywali. Wykończenie to mogło przypomnieć niektóre z ostatnich trafień polskiego el pistolero Piątka.
4' GOL! (1-1) FC Zbieranina nie daje za wygraną. Indywidualna akcja Podkalickiego kończy się tym, że piłka znajduję się w bramcę Core Services.
6' GOL! (2-1) Po raz drugi w tym meczu ekipa Ryczkowskiego wychodzi na prowadzenie. Paweł Suchecki strzałem za pola karnego pokonuję stojącego dzisiaj między słupkami Olejniczaka.
9' Dominik Sobański interwencją w obronie ratuje swoją drużyne przed stratą bramki. Dobrze zablokowany strzał wychodzi poza pole gry.
11' GOL! (3-1) Core Services odskakuje już na dwa trafienia. Podgórniak znajduję wolnego w polu karnym Musiała który mocnym strzałem zdobywa bramkę.
13' GOL! (4-1) Dobry okres gry ekipy CS trwa dalej. Przed polem karnym z piłką znajduję się w dogodnej pozycji Bancewicz, precyzyjny strzał przy słupku daje kolejne trafienie.
15' GOL! (4-2) Po serii trafień CS, mamy odpowiedź Zbieraniny. Piłkę przed siebie paruje Nowakowski, a do niej pierwszy dopada Sobański który pakuję ją do siatki.
16' GOL! (5-2) Samotny rajd Ryczkowskiego zostaje zakończony skutecznym uderzeniem i tym samym Sławomir kompletuje dublet.
17' GOL! (6-2) Tym razem fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnia Olejniczak, podaje wprost pod nogi Wabnica, a ten bez żadnych skrupułów podwyższa prowadzenie.
19' GOL! (6-3) Kontratak FC Zbieraniny i mamy proporcje 2 na 1, Piędel wystawia piłkę jak na tacy do Podkalickiego, a Adrianowi nie pozostało nic więcej jak trafić.
20' GOL! (7-3) To nie koniec strzelania w pierwszej połowie. Bancewicz zagrywa prostopadłe podanie, adresatem jest Niciński który pewnie egzekwuje to rozegranie.
22' GOL! (7-4) W drugiej części meczu także nie musieliśmy długo czekać na bramki. Łukasz Urbański strzałem za pola karnego otwiera nam strzelanie w drugiej połowie.
24' GOL! (7-5) Co za rozpoczęcie FC Zbieraniny. Tomasz Wcisło staje sam na sam z bramkarzem, zacina go i pakuje piłkę do pustej bramki.
27' W dogonej pozycji do uderzenia znajduję się Podkalicki, jednak zbyt dużo siły włożone w ten strzał i piłka poleciała ponad poprzeczką.
30' GOL! (7-6) Podopieczni Kmiecia wracają do gry strzelając bramkę kontaktową. Tym razem precyzyjnie za lini pola karnego przymierzył Piędel.
33' Kolejna akcja CS, ponownie zagrywa Wabnic, piłkę przyjmuję Ryczkowski i z obrońcą na plecach oddaje strzał, ale piłka mija słupek bramkowy.
36' GOL! (8-6) To chyba koniec emocji na dzisiaj. Kamil Wabnic po samotnym rajdzie prawym skrzyłem uderza na dalszy słupek, a piłka przekracza linię bramkową.
38' FC Zbieranina napiera, jednak jest to już zbyt poźno by postarać się coś jeszcze tutaj ugrać.

Mecz pomiędzy Core Services i FC Zbieraniną można zaliczyć do tych wyrównanych spotkań. Do samego końca wynik był na styku, jednak tuż przed końcowym gwizdkiem na dwa trafienia odskoczyli zawodnicy Ryczkowskiego i jak się później okazało prowadzenia tego nie oddali. Dobrze dysponowani w ataku Ryczkowski i Wabnic poprowadzili swoją ekipę do zwycięstwa i zainkasowania kolejnych punktów na swoim koncie. FC Zbieranina walczyła do samego końca, jednak zabrakło chyba świeżości w ważnych momentach meczu. Trzy punkty pozwalają ekipie CS wskoczyć na 6 miejsce, jednak walka o strefe medalową będzie bardzo ciężkim zadaniem. Do końca sezonu pozostało już nam niewiele, w następnej kolejce FC Zbieranina zmierzy się z Deloitte. Core Services podejmować będzie lidera rozgrywek, czyli KPMG Audyt Team.

autor: Maciej Siwek