22.03 godz. 19:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Trojan, Gubański, Mielcarek, Dyczkowski, Miozga, Bezkorowajny, Michalski
Skład: Bzowski, Kwiecień, Wnuk, Gołdyn, Kałmuk, Kicior, Pawłowski, Mokrii
20' Łukasz Wnuk
24' Marcin Gołdyn
28' Paweł Pawłowski
Zawodnik meczu: Marcin Gołdyn ()

AmRest przegrał środowe spotaknie Santa’n’deerem i szansę na srebro utrzymało trzecie w tabeli Soccer Team. Drużyna Zaborowskiego musi uporać się ze świeżo upieczonym mistrzem - ForceGSM. Czy debiutantowi, jako pierwszemu, uda się zabrać punkty ekipie Łukasza Dyczkowskiego?

1’ Piłka wpada do bramki gości już w pierwszych sekundach meczu! Ale gol nie może zostać uznany – zawodnik Soccer Team zagrał z autu z własnej połowy, ale nikt nawet nie trącił piłki i od bramki zaczynają goście.
2’ Dyczkowski przejmuje bezpańską piłkę i mocno uderza z woleja, uderza jednak zbyt mocno i piłka przelatuje nad bramką.
4’ Łukasz Wnuk ma trochę miejsca i szybko decyduje się na strzał, choć uderza mocno, to prosto w bramkarza, Trojan wybija piłkę.
6’ Głupia strata Dyczkowskiego na własnej połowie powinna zakończyć się bramka dla Soccer Team Gołdyn wykłada piłkę do Pawłowskiego, który ma przed sobą tyko bramkarza, ale nie trafia w światło bramki. Świetna okazja dla gospodarzy.
8’ GOL (1-0)! Marcin Gołdyn zbiera przypadkową piłkę w okolicach połowy boiska, ucieka do skrzydła i uderza po przekątnej, wydawałoby się, że jest bez szans, ale to golkiper ForceGSM mógł tylko patrzeć jak piłka wpada do bramki.
10’ Kolejny kąśliwy strzał gospodarzy, tym razem Denis Mokrii uderza z tego samego miejsca, co wcześniej bramkę zdobył Gołdyn, trafia jednak minimalnie niecelnie.
12’ Świetna okazja dla gospodarzy, piłka z rzutu rożnego idealnie zagrana do Denisa Morkii, który pozostał bez krycia, ale mimo idealnej sytuacji strzela nad poprzeczkę.
13’ Łukasz Michalski uderza z 10 metrów, ale jego strzał blokuje obrońca.
14’ Kacper Gubański uderza rogalem w dalsze okienko, ale strzela za lekko i bramkarz bez trudu łapie piłkę.
15’ Doskonale rozegrany rzut różny przez GSM, Miozga dogrywa do uwalniającego się Gubańskiego, który strzela z pierwszej piłki, ale ponownie piłka mija bramkę Bzowskiego.
17’ ForceGSM ma przewagę, dłużej utrzymuje się przy piłce, ale ma problem ze stworzeniem sobie czystej okazji strzeleckiej.
18’ Dobra akcja Kiciora na prawym skrzydle, składa się do strzału, ale jednocześnie został skasowany przez obrońcę. Rzut wolny dla gospodarzy.
20’ Gol (2-0)! Choć wydaje się, że goście mają przewagę, to Soccer zdobywa bramkę do szatni. Gołdyn zagrywa z rzutu rożnego, idealnie do Łukasza Wnuka, który strzela z pierwszej piłki na tyle mocno, ze bramkarz GSM był bez szans.
24’ GOL (3-0)! Fatalny błąd obrońców GSM, którzy przy rzucie rożnym zostawili bez opieki Marcin  Gołdyna, który doskonale wykorzystał podanie Mokrii i zewnętrzną częścią stopy skierował piłkę do bramki.
25’ Dyczkowski przyjmuje piłkę za połową, pozwalaj jej skozłować i uderza, piłka odbita przez jednego z obrońców, ale Bzowski i tak zdołał ją wybić nogami.
26’ Długa piłka przez cale boisko do Gołdyna, ten zgrywa do Kwietnia, ale poprzeczka ratuje gości.
28’ Piłka wpada do bramki gospodarzy, ale w tym samym momencie słychać gwizdek sędziego, okazuje się, że zawodnik GSM wybiła piłkę ze złej linii i stały fragment gry zostanie powtórzony.
28’ GOL (4-0)! Pawłowski robi klasyczny wyjazd… który kończy tuż za plecami bramkarza. Przypadkowa, ale piękna bramka! Czy jest już po meczu?
31’ Gośce maja problem z przebiciem się przez obronę, kapitan Froce wciąż wierzy, że mogą wrócić do gry, ale jednocześnie jest wściekły na kolegów gdy bramkarz wybija piłkę aut.
32’ Bezkorowajny uderza raz, zablokowany, uderza drugi raz i drugi obrońca blokuje jego uderzenie.
34’ Faul na Dyczkowskim tuż przy połowie, kapitan sam podchodzi do piłki, ale uderza prosto w mur.
37’ Trwa ostrzał bramki gospodarzy, ale cały czas piłkę blokują obrońcy, Force wyraźnie brakuje dzisiaj szczęścia.
38’ Kapitan GSM jest wściekły gdy kolejny raz jego kolega z zespołu w prostej sytuacji podaje w aut.
39’ Fantastyczne podanie Wnuka do Gołdyna, Gołdyn uderza głową, ale Trojan był dobrze ustawiony i spokojnie broni. Kolejna sytuacja dla gospodarzy, ale wysoki wynik spowodował, ze Kicior zamiast strzelać do pustej bramki, jeszcze poczekał na bramkarza i ostatecznie uderzył w słupek.
40’ Koniec meczu! Soccer Team wygrywa 4:0

Soccer Team w ostatniej kolejce wygrywa z nowymi mistrzami i wskakuje na drugie miejsce. Gospodarze naprawdę napracowali się na ten wynik, choć wynik 4-0 wskazywałby, że spotkanie było łatwe i przyjemne, to w rzeczywistości drużyna Zbigniewa Zaborowskiego przez cały mecz musiała odpierać szturm ForceGSM i dłuższy czas bronili się całym zespołem, ograniczając się do kontrowania rywala. Goście zostali mistrzami tej edycji, ale mimo wszystko ten mecz chcieli wygrać i było widać w nich (a szczególnie u kapitana Łukasza Dyczkowskiego) prawdziwą złość, że ten mecz się tak ułożył i nie byli wstanie przebić się przez obronę rywali. GSM przez cały mecz brakowało szczęścia i skuteczności pod bramką Soccer Team. ForceGSM wygrało wszystkie poprzednie spotkania, ale tym razem muszą uznać wyższość rywala i pogodzić się z porażką. Najlepszym zawodnikiem meczu Marcin Gołdyn, który miał udział przy 3 z 4 bramek oraz, który napędzał większość ofensywnych akcji Soccer Team. Był to ostatni mecz OFC 1 i już teraz wiemy, że królem strzelców został Krzysztof Wiater z KP Ogrodomania (na 3. miejscu zakończył Łukasz Dyczkowski).

autor: Marian Przestalski