06.03 godz. 21:10, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
5 : 5
( 0 : 4 )
Skład: Bzowski, Zaborowski, Kwiecień, Wnuk, Podczaszyński, Gołdyn, Kałmuk, Pawłowski
Skład: Turek, Różewicz, Cisło, Marynowski, Adamski, Oleh, Szul, Orłowski
14' Maciej Podczaszyński
15' Marcin Gołdyn
16' Marcin Gołdyn
20' Marcin Gołdyn
25' Marcin Kałmuk
22' Dariusz Turek
23' Dariusz Turek
26' Dariusz Turek
29' Dariusz Turek
38' Dariusz Turek
Zawodnik meczu: Dariusz Turek (One-man show obejrzeliśmy w pojedynku TelForceOne i Soccera. Dariusz był nie do zatrzymania i praktycznie w pojedynkę doprowadził swoją ekipę z beznadziejnej sytuacji na remis.)

Ten mecz można określić ewidentnie jako spotkanie Dawida z Goliatem. ,,Biblijny Dawid'' czyli ekipa TelForceOne jest czarną latarnią ligi, zajmują ostatnie miejsce i mają na swoim koncie jedynie dwa punkty. Soccer Team należy określać ,,Goliatem'', ponieważ zawodnicy Zaborowskiego znajdują się na samej górze ligowej tabeli i ich jedynym celem na ten sezon jest zdobycie mistrzowskiego tytułu. Podopiecznych Macieja Różewicza czeka niezwykle ciężkie zadanie aby pokonać rywali, jednak cuda w piłce już się zdarzały. Większość Wrocbalowych bukmacherów typuje tutaj Soccer Team, a całkowity nieoficjalny kurs na ich zwycięstwo to 1.03.

3' Dobra interwencja Bzowskiego ratuje Soccer Team przed stratą bramki.
5' Z włanej połowy strzał oddaje Zaborowski, jednak piłkę blokuje ostatni obrońca i bramkarz Telforone nie może się wykazać obroną.
8' Po raz kolejny strzał oddaje Zaborowski, tym razem jednak piłkę odbija przed siebie Różewicz który pełni dzisiaj funkcję golkipera.
10' Bardzo mocny strzał w wykonaniu Michała Cisło, dużo nie zabrakło a mielibyśmy samo okienko.
12' Dwa uderzenia z własnej połowy oddaje Wnuk, jednak żaden z tych strzałów nie znajduję drogi do właściwej bramki, gdyż jeden strzał wpadł nam do tej większej bramki która stoi z tyłu.
14' GOL! (0-1) Długo czekaliśmy na pierwszego gola w tym spotkaniu. Kałmuk podaje na prawą stronę do Podczaszyńskiego, a ten mocnym strzałem przełamuję ręce bramkarzowi.
15' GOL! (0-2) Soccer Team szybko podwyższa prowadzenie. Płaski strzał za pola karnego w wykonaniu Gołdyna zaskakuje golkipera rywali.
16' GOL! (0-3) Dobry okres gry ekipy Soccera trwa dalej. Z rogu piłkę zagrywa Kałmuk, a strzał z pierwszej piłki oddaje Gołdyn i tym samym jest to dla niego dublet.
20' GOL! (0-4) Teksańska masakra piłą mechaniczną. Kwiecień strzela w kierunku bramki, a piłkę przecina tuż przed linią Gołdyn i mamy klasyczny hat-trick.
22' GOL! (1-4) Z rzutu rożnego bezpośrednio bramkę zdobywa nam Turek, oczywiście bramkarz lekko pomógł przy tym trafieniu.
23' GOL! (2-4) Czy TelForceOne wraca nam do żywych. Szul podaje do wolnego Turka, a ten zdobywa dublet.
25' GOL! (2-5) Soccer Team nie daje się dogonić. Podanie Wnuka na bramkę zamienia Kałmuk.
26' GOL! (3-5) Festiwal strzelania w drugiej połowie trwa dalej. Precyzyjny strzał przy słupku i Turek kompletuje hat-trick.
29' GOL! (4-5) Mamy bramkę kontaktową dla TelForceOne. One-man show Turka i wynik tego spotkania pozostaje jeszcze pod znakiem zapytania.
32' Mogliśmy mieć bramkę wyrównującą, po indywidualnej akcji Szul przenosi piłkę wysoko ponad bramką.
35' Fantastyczna interwencja Bzowskiego przy strzale Turka ratuje swoją ekipę przed stratą bramki.
38' GOL! (5-5) Coś nieprawdopodobnego, TelForceOne doprowadza do wyrównania. Turek posyła petardę z własnej połowy i wygrana w tym spotkaniu staje się jeszcze realna.

Meczycho przez duże ,,M'' zobaczyliśmy pomiędzy TelForceOne i Soccer Team. Dzisiejszy mecz odpowiedział nam na takie proste pytanie, Dlaczego wszyscy kocham futbol? Gdy myśleliśmy, że zawodnicy Zaborowskiego w pierwszej połowie rozstrzygnęli już ten mecz, wtedy obudzili prawdziwego potwora w ekipie rywali. To co wyprawiał Dariusz Turek w pojedynkę można określić cytatem jednego ze znanych komentatorów pewnej stacji ,,To jest niepojęte''. Dariusz zdobył 5 bramek i poprowadził swoją ekipę do remisu. Faworyt zawiódł i znacznie pokrzyżował sobie drogę do mistrzostwa. W ekipie TelForceOne wiele się nie zmieni, dalej będą na ostatnim miejscu i raczej spadną z ligi, ale po takim meczu morale napewno podskoczą do góry. Możliwość do zdobycia kolejnych punktów już za tydzień, Soccer Team zmierzy się z Zielonymi Aniołami, natomiast ekipa Różewicza grać będzie z Santa'n'deerem.

autor: Maciej Siwek