04.02 godz. 21:45, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
( 2 : 2 )
Skład: Grygiel, Lechiniak, Gontarz, Niewiadomski, Rafalski, Środa, Gontarz, Socki
Skład: Nadgrodkiewicz, Jakiel, Kokociński, Szczucki, Światłowski, Sielski, Gałkowski, Koptiev, Szymak, Wiater
2' Norbert Gontarz
10' Marcin Lechiniak
20' Daniel Gontarz
27' Karol Rafalski
32' Marcin Lechiniak
33' Marcin Lechiniak
34' Karol Rafalski
39' Zbigniew Niewiadomski
4' Krzysztof Wiater
7' Wiktor Szymak
21' Damian Kokociński
Zawodnik meczu: Karol Rafalski (Jeden z najbardziej wartościowych zawodników tego spotkania. Autor dwóch trafień i trzech asyst które pozwoliły drużynie odnieść zwycięstwo i zainkasować trzy oczka. Wyróżnienie trafia do Lechiniaka.)

W drugim poniedziałkowym spotkaniu zmierzą się KP Ogrodomania z Ołer Meble Ogrodowe. Obie ekipy znajdują sie po killu kolejkach w środku tabeli. Lepszą pozycję przed tym spotkaniem zajmują podopieczni Jakiela, jednak mają oni jedno spotkanie mniej rozegrane niż dzisiejszy rywal. Natomiast popularny Ołer po za wysoką porażką z Santa'n'deerem ma na swoim koncie sześć punktów. Zwycięstwo w tym meczu pozwoli którejś z drużyn znacznie przyblizyć się do czołówki tabeli.

2' GOL! (0-1) Po raz drugi w tym dniu szybko rozpoczynamy strzelanie. Fantastyczne dośrodkowanie z autu zagrywa Rafalski, a uderzeniem z głowy bramkarza pokonuje Gontarz.
4' GOL! (1-1) Natychmiastowa odpowiedź na trafienie Ogrodomanii. Wślizgiem akcję zamyka Wiater i piłka wpada do siatki.
7' GOL! (2-1) Zawodnicy Ogrodomanii po raz pierwszy w tym spotkaniu wychodzą na prowadzenie. Kontratak i Kokociński podaniem uruchamia na skrzydle Szymaka który płaskim strzałem po długim rogu zdobywa bramkę.
9' Idelane zagranie Kopieva nie znajduje adresata w polu karnym i piłka przechodzi przez całe pole karne po czym wychodzi poza linię boczną.
10' Żółtą kartką za nierozważny atak na nogi przeciwnika zostaje ukarany Lechiniak. Ołer grać będzie przez 2 minuty w osłabieniu.
12' Mogliśmy mieć kolejne trafienie dla ekipy Lechiniaka, jednak Rafalski upadając trafił piłką tuż obok lewego słupka.
15' Strzał za pola karnego Światłowskiego leci prawie pod sam dach balonu. Bardzo nie precyzyjne było to uderznie.
17' Zagranie do tyłu z rożnego, strzał ostatniego obrońcy Lechiniaka zablokowany przez przez napastnika Ogrodomanii.
19' Jakiel uderza za pola karnego, bramki nie ma bo dobrze interweniuje Środa odbijając na rzut rożny.
20' GOL! (2-2) Mamy wyrównanie tuż przed przerwą. Daniel Gontarz wbija wyplutą przez bramkarza piłkę.
21' GOL! (3-2) Długo remis nam się nie utrzymał. Strzał Kokocińskiego nie pozostawia wiele do powiedzenia bramkarzowi rywali i KPO znów prowadzi.
23' Nieprzyjemne zderzenie dwóch zawodników i Daniel Gontarz nie podnosi nam się z boiska. Stłuczka ta jednak okazała się nie tak poważna i Daniel może kontynuować grę.
26' Pudło sezonu w wykonaniu Koptieva, przestrzelenie z 2 metra na pustą bramkę po podnaiu Światłowskiego. To powinna być kolejna bramka dla KPO.
27' GOL! (3-3) Ołer Meble Ogrodowe nie daje odskoczyć rywalą. Socki podaje do Rafalskiego który strzałem z prostego podbicia doprowadza do wyrównania.
29' Rzut wolny dla Ogrodomanii, a do piłki dochodzi Kokociński jednak strzał zostaje zablokowany przez jednego z zawodników stojących w tym czasie na polu karnym.
32' GOL! (3-4) Tym razem to Lechiniak i koledzy są na prowadzeniu. Rafalski podaje kapitana swojej drużyny który mocnym strzałem zdobywa bramkę. Warto dodać, że piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców co zaskoczyło golkipera.
33' GOL! (3-5) Dwie bliźniacze sytuacje w przeciągu minuty. Ponownie podaje Rafalski, a akcję finalizuję Lechiniak.
34' GOL! (3-6) Co za skutezność zawodników Ołera. W ciągu trzech minut trzy razy znajdują drogę do bramki rywali. Asystujący przed chwilą Rafalski, teraz sam zdobywa bramkę.
36' Strzał za pola karnego ze ,,szpica'' Niewiadomskiego zostaje odbity przez Szczuckiego na rzut rożny.
39' GOL! (3-7) Tuż przed końcem Oreł podwyższa wynik spotkania. Lechiniak znajduję wolnego Niewiadomskiego który finalizuje podanie.

Widowiskowy okazał się mecz pomiędzy KP Ogrodomanią a Ołer Meble Ogrodowe. W ostatecznym rozrachunku to Ołer po fantastycznie rozegranej drugiej połowie wygrywa to spotkanie i zgrania pełną pulę punktów. Niezwykła skuteczność zawodników Lechiniaka pomiędzy 32-34 minutą zaważyła o losie tego spotkania. KPO grało jak równy z równym, jednak tylko do początku drugiej połowy. Po zdobyciu prowadzenia rozluźnili się w obronie czego późniejsze skutki były tragiczne, utrata aż pięciu trafień. Dzięki wygranej Ołer przesuwa się na czwartą pozycję, zaś Ogrodomania zostaje na siódmym miejscu. W następnym tygodniu drużyny te zmierzą się odpowiednio z Nic się nie stało (KPO) i Fc AmRest (Ołer).

autor: Maciej Siwek