21.01 godz. 21:00, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
4 : 10
( 2 : 6 )
Skład: Miklas, Majak, Nowak, Klimek, Krupa, Kopeć, Mioduszewski, Kruk
Skład: Nadgrodkiewicz, Jakiel, Kokociński, Szczucki, Piotrowski, Światłowski, Sielski, Koptiev, Szymak, Wiater
1' Tomasz Mioduszewski
3' Szymon Kopeć
9' Przemysław Kruk
10' Marcin Majak
15' Marcin Majak
16' Szymon Kopeć
23' Szymon Kopeć
25' Przemysław Kruk
26' Tomasz Mioduszewski
33' Szymon Kopeć
7' Damian Kokociński
17' Łukasz Światłowski
39' Damian Kokociński
40' Krzysztof Wiater
Zawodnik meczu: Szymon Kopeć (Autor czterech trafień, gdy tylko miał piłkę przy swojej nodze to odrazu było to zagrożeniem dla rywali. Pewnie wykorzystał każde prostopadłe podanie partnerów.)

KP Ogrodomania mierzyć się będzie z Kruczkami. Obie ekipy rozpoczęły sezon od samych zwycięstw. Szymon Kopeć i koledzy w inauguracyjnej kolejce pokonali wysoko Czarnego Byka, zaś KPO dotychczas wygrało z Auto Truckiem i Astechem. Mecz ten zapowiada nam się niezwykle ciekawie. Naprzeciw siebie stają dwie mocne drużyny, a tylko jedna po upływie 40 minut może być zwycięska. Arbitrem tego jak i reszty poniedziałkowych meczów będzie Marcin Niciński.

1' GOL! (1-0) Długo nie musieliśmy czekać na pierwsze trafienie, Mioduszewski przejmuję piłkę od jednego z obrońców i oddaje precyzyjny strzał przy słupku.
3' GOL! (2-0) Po raz drugi w tym sezonie Kruczki mocną wchodzą w mecz, strzał Kopecia znajduję drogę do bramki.
5' Na uderzenie z połowy decyduje się Nadgrodkiewicz, ale piłka wpada wprost w ręce interweniującego golkipera.
7' GOL! (2-1) Mamy bramkę kontaktową po stronie Ogrodomanii. Piękna, składna akcja, strzał za pola karnego Kokocińskiego zostaje przepuszczony między nogami jednego z kolegów i Nowak musi wyjąć futbolówkę z siatki.
9' GOL! (3-1) Nie dają się dogonić gracze Kruczek. Trudna piłka zagrana do Kruka, ten jednak odwraca się z nią i wolejem ładuje nam kolejnego gola.
10' GOL! (4-1) Zawodnicy Kopecia nie zatrzymują się i trafiają ponownie. Tym razem na listę strzelców wpisuję nam się Marcin Majak.
13' Bardzo dobrą interwencją prezentuje nam się Nowak, mianowicie broni strzał i dobitkę z samego pola karnego.
15' GOL! (5-1) Piąte trafienie po stronie graczy Kurczek, etatowo wykonany kontratak, Miklas podaje z boku do Majaka a ten podcinką zdobywa dublet w tym spotkaniu.
16' GOL! (6-1) Pokaz siły Kopecia i kolegów, strzał za pola karnego Szymona ląduje między słupkami bramki strzeżonej przez Szczuckiego.
17' GOL! (6-2) KP Ogrodomania odpowiada drugim golem. Łukasz Światłowski kończy fantastyczne prostopadłe podanie zagrane przez jednego z obrońców.
23' GOL! (7-2) Kruczki w tym sezonie dobrze zaczynają każdą dotychczasową część spotkania. Zagranie do Kopecia który za pola karnego oddaje silne uderzenie przy który nic do powiedzenia nie ma bramkarz KP Ogrodomani.
25' GOL! (8-2) Faulowany jednen z zawodników Kopecia, a sędzia Niciński dyktuje rzut wolny. Do piłki podchodzi Przemysław Kruk który oddaje strzał z połowy boiska i piłka wpada do siatki. Największą robote przy tym uderzeniu zrobili zawdonicy Ogrodomanii którzy zasłonili tor lotu piłki.
26' GOL! (9-2) Dziurawa jest już defensywa graczy Jakiela, przeciwnicy raz po raz bez problemów przedzierają się pod bramkę Szczuckiego. Kopeć zagrywa do Mioduszewskiego i ten także ma już dublet na swoim koncie.
28' Dwójkowa akcja Kopecia i Miklasa, pierwszy zagrywa a drugi marnuje fantastyczną szansę na zdobycie swojego pierwszego trafienia w tym meczu.
31' Swoich szans szukają zawodnicy Ogrodomani jednak większość podań jest niedokładnych i lądują one poza boiskiem lub pod nogami rywali.
33' GOL!(10-2) Kruczki przekraczają dwucyforwy wynik. Szymon Kopeć kompletuje hat-trick strzelając przy samym słupku.
35' Mioduszewki zgrywa do Kopecia, uderzenie prostym podbiciem lecz zbyt nieczyste by znaleźć się w bramkce przeciwniów.
37' Za poka karnego strzela Światłowski, a piłkę paruje przed siebie Nowak. Dobitka Nadgrodkiewicza na nieszczęście dla Ogrodomani odbija się od słupka i wraca w pole gry.
39'GOL! (10-3) Na raty swoją trzecią bramkę zdobywają zawodnicy KPO, ponownie piłka odbita od słupka lecz tym razem Kokociński mierzy przy samym słupku.
40' GOL! (10-4) Ostatnia kontra daje Ogrodomani czwarte trafienie. Na listę strzelców jako ostatni zapisuje się nam Wiater.

Bardzo jednostronny był mecz pomiędzy KP Ogrodomanią a Kruczkami. Szymon Kopeć i spółka od samego początku postawili twarde warunki rywalą które okazały się nie do zgryzenia. Dobrze dysponowany sam kapitan Kruczek trafił do siatki rywali aż 4 razy. Po strzałach Mioduszewskiego czy też Majaka wynik spotkania jest bardzo okazały. Na pocieszenie dla ekipy Roberta Jakiela pozostaje odpowiedź w postaci czterech trafień. Dzięki zwycięstwu Kruczki przesuwają się na pozycję wicelidera rozgrywek, natomiast KPO zostaje na 4 miejscu. W następnej kolejce Ogrodomania grać będzie z Soccer Teamem, a Kruczki podejmować będą TelForceOne.

autor: Maciej Siwek