28.01 godz. 16:25, Przesmyckiego 10, Sedzia: T.Pondel / M.Niciński
2 : 1
( 2 : 1 )
Skład: Jastrzębski, Waksmański, Gorszkowski, Rudy, Kaczmar, Bogacz, Goławski, Tobjasz, Izuma, Przepiórka, Bicz
Skład: Piechnik, Furmanek, Konieczny, Walczak, Salamonowicz, Ujas, Maczuga
8' Łukasz Waksmański
20' Grzegorz Goławski
30' Dominik Kaczmar
9' Paweł Ujas
11' Przemysław Salamonowicz
Zawodnik meczu: Zbigniew Piechnik (Pewnie gdyby na budzie stałby ktoś inny Nokia mogłaby cieszyć się z premierowego zwycięstwa. No ale nie może. Zbyszek w drugiej połowie był bezbłędny, a cała masa jego skutecznych interwencji pomogła przyczynić się do ugrania trzech oczek przez Oponix.)

Za chwilę zaczniemy mecz Oponixu z Nokią, czyli odpowiednio trzeciego i przedostatniego zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej, których jak już wcześniej wspominaliśmy cele są zupełnie inne. Pierwsi walczą o medale, drudzy zaś o pozostanie w elicie. Zarówno w jednej, jak i w drugiej sprawie nie zamierzają odpuszczać, by na koniec zimy wznieść ręce w geście dobrze wykonanego zadania. W pierwszym starciu wyżej wymienionych, w połowie grudnia, nieznacznie zwyciężyła ekipa Zbigniewa Piechnika - 4:3, a beniaminkowi do wywalczenia remisu zabrakło kilku minut. To tylko pokazuje, że w rewanżu również może być ciekawie, a grająca z nożem na gardle drużyna Michała Grobelnego będzie chciała z wszystkich sił pokusić się o rewanż! Czy to im się uda i uczynią ważny krok w kierunku uniknięcia degradacji? Czy raczej Oponix pokaże moc i bez niespodzianki zgarnie komplet punktów?

1' - W sytuacji sam na sam z golkiperem znalazł się Paweł Ujas, skutecznie jednak zatrzymał go Wojciech Jastrzębski.
6' - Minęło pięć minut a na parkiecie w dalszym ciągu nie dzieje się nic. Zaczniecie coś strzelać Panowie, czy mamy iść spać?
7' - Walczak do Ujasa, mocny strzał z prawej strony w wykonaniu Pawła dobrze broni Wojciech Jastrzębski.
7' - Między słupkami melduje się Łukasz Waksmański.
8' - Waksmański od razu zaznacza swoją obecność na boisku wyłapując żółty kartonik. Po faulu mamy rzut wolny, a z niego swoich sił próbuje Paweł Ujas. Sił jest sporo, jednak na drodze piłce staje mur, całość kończy się więc na rzucie rożnym.
9' - (1:0) Konieczny podaje do Ujasa i mamy otwarcie wyniku!
11' - (2:0) Paweł Ujas zagrywa górną piłkę do Przemka Salamonowicza, a ten strzałem po długim podwyższa na dwa zerko!
13' - Czas bierze drużyna Nokii.
15' - Ujas zza pola karnego, futbolówkę łapie Waksmański.
17' - Furmanek w boczną siatkę.
18' - Imponujący rajd Dominika Kaczmara, wszystko było fantastico poza samym strzałem na koniec.
18' - Salamonowicz w sytuacji sam na sam wali prosto w bramkarza.
20' - (2:1) Piękny kontrabas Nokii - Gorszkowski podaje do Goławskiego, a ten na raty pokonuje Zbyszka Piechnika!
22' - Konkrernie przywalił Wojtek Jastrzębski, na róg zbija to jednak Piechnik.
24' - Z Dariusza Przepiórki wcale nie taka przepiórka. Gracz Nokii wygrywa pojedynek siłowy z rylem i ma znakomitą szansę na doprowadzenie do remisu, jednak myli się o 45 centymetrów.
25' - Przepiórka do Izumy, a ten trafia w słupek.
28' - Jak z bicza strzelił Paweł Bicz, skutecznie zainterweniował Piechnik.
29' - Bicz vs Piechnik, górą znów kiper Oponixu.
30' - Żółtą kartką za błąd zmiany ukarany zostaje Dominik Kaczmar.
31' - "K****, znowu ten Zbyszek" - zauważa zegarowy Michał Pondel. Słuszna uwaga, możemy odnotować kolejną udaną interwencję Piechnika, który wygrywa pojedynek z Gorszkowskim.
34' - Ulala! Co ten Bicz wyprawia! Gracz Nokii przerzuca sobie piłkę nad obrońcą, jakby to był trening a nie ligowy pojedynek, a następnie z woleja ładuje w słupek!
35' - Grzegorz Bogacz wybija z linii bramkowej piłkę po strzale Pawła Ujasa!
36' - Pudło Bicza, Paweł myli się o 1,5 metra.
36' - Czas dla Nokii.
37' - Waksmański wygrywa pojedynek z Furmankiem.
38'- Groźna akcja Nokii, Bicz chciał odgrywać na lewo, ale świetnie przeciął to Zbyszek Piechnik!
38' - Czas dla Oponixu.
39' - Strzał Tobjasza, niewiele brakowało a mielibyśmy remis.
40' - Piąte przewinienie Nokii, każde kolejne oznaczać będzie rzut karny przedłużony dla Oponixu.
40' - Karny przedłużony dla Oponixu, przestrzela Paweł Ujas.

Widać było, że Nokia ma nóż na gardle i robi wszystko, żeby w końcu wydostać się ze strefy spadkowej. Na nic poszły jednak te starania wobec wyśmienitej formy bramkarza Oponixu - Zbyszka Piechnika. Trzy oczka ostatecznie wędrują na konto Oponixu, a Nokia musi dalej walczyć o to, aby pozostać w elicie. Kolejną rundą tej nierównej walki będzie bardzo trudny pojedynek z liderem Car-Zone Wrocław. Piechnik i spółka rywalizować będą z Piorunem Zaodrze.